Römork'dan Karavan Yasal Olarak Yapılır Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gorunum35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,683
Merhaba benim de dusundugum o1o2 belgeli romorkun uzerine ona uygun prefabrik/konteyner ev koyup imarsiz arsama koymayi dusunuyorum ve ceza yeme durumum var mi ogrenmek istiyorum. Bilginiz var midir?
Merhaba. Benim bildigim kadariyle romorkun yani ruhsatinda ne yazdigi onemli. Ve konulacak arazi uzrinde hareketsiz kalacak ise romorka gerek yok arazi niteliginiz nedir tapuda

Etiketler
Ben
Merhaba. Benim bildigim kadariyle romorkun yani ruhsatinda ne yazdigi onemli. Ve konulacak arazi uzrinde hareketsiz kalacak ise romorka gerek yok arazi niteliginiz nedir tapuda
Ben hem kucuk evlerin anahtar teslim uygulamalarini yapiyorum hmde romorklu. Hepsinin ayri normlari var.her belediyenin de bazi seyler insiyatifinde. Ben de yol kenari kiralik bir arazide demonte bir showroom yaptim kendim ve mimarim ayrica

Tarla olarak geciyor 2 donumden biraz fazla. Fakat muglada mahallede ve yerlesim icinde yaninda evler var ve tapukadastrodan baktigimda hepsi tarla olarak geciyor anlamadim

Tarla olarak geciyor 2 donumden biraz fazla. Fakat muglada mahallede ve yerlesim icinde yaninda evler var ve tapukadastrodan baktigimda hepsi tarla olarak geciyor anlamadim
Emeklerininizin ve paraninizin boşa gitmemesi icin size kendi bilgimce alternatifler sunayim.1)eger romorklu olacaksa kesinlikle karavan ruhsati ve tip belgesi olmali. Köyden olurya bir sikayette sorun cikar. 2)tarla 5050 m2 den kucuk oldgu icin %5 imar hakkindan faydalanamiyorsnuz malesef. Yola kadastral cepheniz varmi. Ayrica belediyeden demonte yani konteyner gibi ama prefabrik degil gecici ruhsat icin basvurabilirsiniz. Ben oyle yaptim cunku yakinda ev var demissiniz emsal yani. Yada onlarda ruhsatsiz bilemem. Ama su basmani betonu ile bir yapi yapmadiginizda ve civarda atik icin uygun yer varsa belediye temelsiz bir yapiya gecici ruhsat verir. Sizde bi sonraki imar barisinda basvuru yaparsiniz. 😊 malesef turkiye gercegi.

Prefabrik icin kesinlikle subasman betonu ister yuklenici firma . Profilimdeki gorseldeki yapi bizimm 6 m×12 m yukseklik 5.2 den 3.3 a dusuyor. Ama pabuc uzerine 20 parcadan imal edildi. Ve sökulup tekrar montaj yapilabilinir. Bunun gibi bisey yapabilirsiniz. (Yada yapabiliriz ;)) mimar oldugum icin

Prefabrik icin kesinlikle subasman betonu ister yuklenici firma . Profilimdeki gorseldeki yapi bizimm 6 m×12 m yukseklik 5.2 den 3.3 a dusuyor. Ama pabuc uzerine 20 parcadan imal edildi. Ve sökulup tekrar montaj yapilabilinir. Bunun gibi bisey yapabilirsiniz. (Yada yapabiliriz ;)) mimar oldugum icin
Kadastrol yola yakin olsada cephesi yok. Yakin zamanda gecis hakki icin basvuru yapicagiz gelecek yaza hazir etmeye calisiyoruz. telefon numaranizi verirseniz whatsapptan iletisime gecebilirim

BELEDİYE SİZİN ARSA nıza yapacağınız bina ve benzeri yapı ya bakıyor. 4 senedir TİNY HAUSE takipcisiyim YAKINDA BELIKESİR bölgesinde başlıyorum bilgileri gecerim ARSA YA ROMÖRK ÜSTÜ MOVİ EVler den konteyner konacak saygılar

Sakarya romrk

Römork'dan karavan yasal olarak yapılır mı ?

Proje çizilecek, ruhsata işletilecek diye anlatırsınız fakat yapan var mı ? bunun sigortası vergisi ne kadardır ? muayeneden çekici ile birlikte mi geçer ?

Ekli dosyayı görüntüle 508037
BENİ TAKİP ETMENİZİ TAVSİTE DERİM BİRÇOK KONUDA YARDIMCI OLABİLİRİM TECRÜBEYE İSTİNADEN SAYGILAR

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR