Roof Top Tent (tavan Üstü Çadır) Konusunu Irdeleyelim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bberksan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,259

bberksan

Kamp II
Arkadaslar
tava ustu cadir almak istiyorum ama hepimizin bildiği katlanır klasik çadırlardan değil. bir de boyle modelleri var
bunlar bana cok daha guvenilir ve ergonomik geliyor, ayrıca kenarına tente de eklenebilir. komple kampa giderken tavana takılıp donunce sokulebilir.
- bu konuda sizlerin de gorus ve onerilerinizi merak ediyorum
- bu modeller ulkemizde varmı?

Etiketler

Gece

Image2

12239926 10153608359103280 1422313037811619356 n

Disco2

yaklaşık 2 yıldır -20 dereceler de +30 derecelerde kullandığım bir çadırdır.italyan menşeili maggiolina.
youtube da maggiolina diye aratarak şeklen ve daha detaylı videolarını bulabilirsiniz.artistik pozlardan başka bulamadım,kusura bakmayın.kullanım açısından eşim ben ve 4 yaşındaki kızımızla salon salomanje olmasada bir şekilde sabahı ediyoruz.çocuk olmayınca çok rahat iki kişi için tabi.yakın zamanda şiddetli bir fırtınada gerçekleştirdiğimiz bir kampta çevremizdeki birçok çadır resmen uçmuş darmaduman olmuşken biz en ufak bir sarsıntı bile yaşamadık.ne su ne rüzgar geçirir.güzel kaliteli bir uyku tulumuyla -15 -20 derecelerde çok rahat kalınır.tavsiye ederim.

erdinç çelik

bu arada maggiolina nın ithalatını yapan bir firma var.ancak ithal ürün olduğu ve birazda marka oluşundan dolayı 3000 euro ya varıyor fiyatı.yukarıdaki videosu paylaşılan ve tasarım olarak daha ferah olan ürün çok güzel ancak onu nereden buluruz,nasıl alırız sorunu var.

bu fiber stil çadırların yerli üretimleride başladı ülkemizde yakın zamanda.bir kaç marka var hatta.
fiyatları 1500-3000 tl arası değişmekte.

Ukrayna'da yasiyorum. Internette bulabildigim (Автокемпер Украина. Каталог - Maggiolina) Maggiolina fiyatlari; en dusuk 210x130 airlander icin, 1000 dolar civari baslayip, en pahali 210x145 extreme forest 1500 dolara kadar cikiyor. Bu fiyatlar ne kadar guncel bilmiyorum ancak TC ile arasinda yuksek fark dikkat cekiyor !
Arac ustu cadir, kullanmayi becerenler icin harika cozum. Iri ve yeterince esnek olmadigim icin, ne yazik ki beceremedim. :smiley: Cocukluktan kalma aliskanliktan olsa gerek, yer cadirindan vazgecemedim. Ille de yerden yuksek olsun istenirse, tent cot lar var. Kamprite marka double tent cot, alternatif olabilir. Google ve Youtube ta var, Facebook Gezenbilir sayfasinda fotoralarini paylastim. Henuz kamplarda denemedim, ruzgara karsi cok fazla direnc gosterecegini sanmiyorum, bakalim goreegiz.

eğer bahsettiğiniz fiyatlar güncel ise çok çok iyi rakamlar.kullanım açısından tercih ve rahatlık meselesi tabiki.boyum 1.85 ve 100 kiloyum.çok geniş ferah bir alanı yok ama korunaklığı rüzgara mukavemeti sağlamlığı gibi bir çok artısı var yer çadırına yada türevlerine karşı.

siden 5 cm kisa 10 kilo fazlayim. aracustu cadir olarak kisa sureligine, acildiginda 140 x 320 х 130 olculerde columbus overzone ( Columbus — OverZone ) denedim ama her uzanma istegimde arac tepesine cikmak eziyete donustu bende :smiley: arkada trailer tasimadan, herseyi arac ebadina sigdirip gezebilmek, en ozgur en pratik cozum.. bence genislik ferahlik o kadar onemli degil, dogada olmak yeter.. hele ruzgara karsi da mukavemetliyse, daha ne olsun..

pek bir farkımız yokmuş yahu,benim asıl tercih sebebim kurulum aşaması üstad,1 dakikada hazır,çadırımı aracımın üzerine koyma işinide çok pratik bir hale getirdim,tek başıma araca yükleyim çıkarabiliyorum. bütün uyku tulumu yorgan yastık ıvır zıvırlarda içinde duruyor.hadi kampa dediğimde kamp malzemem ve çadırım 15 dakikada hazır.kolaylıktan öte oldu bana artık bu sistem.bahsettiğiniz fiyatları görünce airlander'a aklım gitmedi değil hani,olurda yolunuz bu taraflara düşerse atın arabanızın üzerine bir airlander,gümrükte karşılarım valla lokumla beraber sizi. :smiley:

evet en buyuk avantaji hemen hazir olmasi.. denedigim columbus bile kolaydi, sizin hard top daha da kolay.. lokumu birlikte yiyelim bari de kilolar paylasilsin :smiley: o verdigim katalog linkinde ilk satirlar buranin parasi grivna fiyatlari bugun 1 dolar 27 grivna hakikaten iki ulke arasinda bu fiyat farki beni de suphelendirdi simdi.. Italya'daki fiyatlari nasil acaba bunlarin ? Burda aracustu cadir konusurken, cikintilik etmek gibi algilanmasin ancak hem kendi sakarligim yuzunden hem de arac ustune baska projem oldugu icin, tent cot tercih ettim.. aracustu tercihim ise; hem ekstra bagaj hem tekne ihtiyacini gideren soyle bisey Лодка-багажник «AQUA-BOX» | Дополнительный автомобильный багажник | Автомобильная дорожная лодка cunku kamplarda illa suyla balikla hasir nesir olmadan duramiyorum :smiley:

işte bunlar hep keyif,sefa :smiley:

ben hard top çadır ararken bulgaristandan almanyaya kadar fiyatlarını araştırmıştım.bir şekilde ya getirtecektim ya gidip alacaktım.yaklaşık sizin verdiğiniz linkteki gibi fiyatlar.yani özetle türkiyede iki katı oluyor yurtdışı fiyatıyla kıyaslarsak.kamp seyahat gezi planlarımızda benim alternatif bir düşüncem hiç olmadı açıkcası.araç üstü sistem hem pratik hem tembel işi.yatak yorgan çadırla uğraşmayayım,ha dediğimde toplayayım istiyorum.

aynen oyle ustadim, hem keyif hem kisisel tercih.. dedim ya becerebilsem aracustu en kolayi.. matrasi hatta mati tulumu hepsi icinde.. ondan sonrasi fiyat, acilir mi yoksa hardtop mu olsun tercihi.. bana kalsa yerde yatarim, en fazla mat ve tulum yeter.. disarisi cok mu sert, al malzemeyi guvenli bi yere, kapa, yatir koltuklari arabanin icine kivril :smiley: arac ustune o bagaj+tekne sistemi yapayim ve trailer de cekmiyeyim diye bu pintiliklerim :smiley:

asil onemlisi TC de bu denli fark cok dusundurucu.. ne bu luks vergisi mi var da bu akdar fark var ? yaw dogada olmak luks degil, bilakis ihtiyactir.. hatta azla yoklukla yasamasini ogrenmektir.. ozumuzdur.. insan dogada yasamak icin vardir, hatta etiyle kemigiyle sinir sistemiyle bunun icin bicimlenmistir

yani neden bu fiyat farkı var bilemiyorum,gümrükleme yada vergilendirme diye düşünüyorum,maillerime baktım iletileri yazarken,2796 euro ya geliyormuş bana şirketin son attığı maildeki fiyatı.sürekliliği olmayan bir ürün olunca fiyatıda yüksek oluyor diye iyi niyet göstereyim hadi.

tekne olayı müthişmiş valla,zıpkın ve olta balıkçılığı illaki var bendede her kamp programımda,çadırın çindeki envanteri sayıyorum,2 uyku tulumu,2 olta paletlerim olta malzemeleri çantam,zıpkınım ve ıvır zıvır.aynı kafadayız,da ben tekne olayına kaçmamışım,olsa fena olmazdı hani,

bak ben sana söyleyeyim,yolun düşerde türkiyeye aracınla gelirsen 2,15 e 160 airlander at tavana,gümrükten alırım seni lokum baklavayla.yakıt maliyetin benden kardeşim. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR