Rot Başları Greslenir Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan coldblooded Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,464

coldblooded

Ana Kamp
Yer
Yalova
Merhaba. 2007 model L200'ümde Son zamanda direksiyonda sertleşme başladı. Direksiyon hidroliği seviyesi ve yağı normal. Direksiyon hidrolik pompası sağlam. Geriye rot başları kalıyor. Onlar da ses yapmıyor ve leyve ile kontrolde problem gözükmüyor. Fakat araç lifte kaldırıldığında elle tekerlekler çevrilmeye çalışıldığında normalden zor dönüyor. Yabancı videolarda arazi araçlarının rot başlarındaki lastik körüklerin içine gres pompası iğnesi ile lastiği delip gres basıyorlar. L200 için iğne ile gres yağının basıldığı video bulamadım. Bu şekilde gres basan var mı? Basabilirsem direksiyondaki sertliğini de kaybolacağını düşünüyorum

IMG 20210622 110510

IMG 20210622 110445

IMG 20210626 151050

Etiketler
Pek faydası olacağını sanmıyorum üzerinde gresörlük olan rot başında iç kısımda gres yağının yürümesi için kanallar olur sizde bu kanal yok
Dolayısıyla iğne ile milimetrenin 20/1 kadar boşluğa gresi sokmak imkansız bence onun yerine wd40 ile (ucunda ince hortumu olan) bolca sıkıp direksiyonu sağa sola çevirerek yedirip o araya nüfuz edebilecek yağ ile (motor yağı) yağlayın
Motor yağını eczaneden alacağınız enjektör ile uygulayabilirsiniz, biraz ısıtırsanız daha iyi nüfuz eder

Pek faydası olacağını sanmıyorum üzerinde gresörlük olan rot başında iç kısımda gres yağının yürümesi için kanallar olur sizde bu kanal yok
Dolayısıyla iğne ile milimetrenin 20/1 kadar boşluğa gresi sokmak imkansız bence onun yerine wd40 ile (ucunda ince hortumu olan) bolca sıkıp direksiyonu sağa sola çevirerek yedirip o araya nüfuz edebilecek yağ ile (motor yağı) yağlayın
Motor yağını eczaneden alacağınız enjektör ile uygulayabilirsiniz, biraz ısıtırsanız daha iyi nüfuz eder
Teşekkür ederim. Motor yağı ve enjektör ile deneyeceğim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri