RRC 3.9 V8 Vogue Ön konsol + ara konsol

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan laz5308 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,151

laz5308

Yeni Üye
Yer
İstanbul / Tuzla
Merhaba,

Bir tanıdıkta temiz bir 1992 RRC 3.9 V8 Vogue (otomatik) buldum araç diri iç ve tavan döşemeleri, taban sacları, ön göğüs sacları ve arka cam çerçevesi 3-4 sene önce İstanbulda onarım görmüş, onarımdan sonra korumasıda titizlikle yapılmış, lakin bu işlemler sırasında ön torpido (tüm konsol), ve ara konsol biraz deforme olmuş direksiyon simidi, gösterge tablosu ve sinyal kollarının olduğu bölüm haricinde torpido üzerinde gerek sticker gerekse umursuzca takılan aksesuarlar nedeniyle delikler, çatlaklar var kısacası göze hoş görünmeyen ve iç tırmalayan bir yapısı var. Biraz soruşturdum RRC nin ön torpido ve ara konsolun temiz çıkmasını bile bulmak çok zor oluyormuş ama yığınla disco 1 torpidosu ve ara konsolü var acaba disco 1lerin ön torpido ve ara konsolu bu araca adapte edilebilirmi, bunu daha önce deneyen varmı? Uzman arkadaşlar beni aydınlatabilirse sevinirim.

Etiketler
Hiç kimsenin bir fikri yok anlaşılan:smiley: Neyse! Ben denemeye karar verdim... Şuan tamir bakımını yaptığımız gemiyi bayramdan önce hazır edip havuzdan çıkarabilirsem kurban bayramı arefesi aracı almayı düşünüyorum (gerçi kaporayı yatırdım düşünecek pek bişey kalmadı )... İnternetten araştırdığım kadarıyla RRC lerin 94-95 avrupa versiyonları varmış ve dashboard diye tanımladığımız ön konsol (torpido paneli) ve ara konsol 94-95 discovery 1 lerle benzerlik gösteriyormuş (internetteki forumlardan okuduğum kadarıyla) iyi bir kaporta ustası ve biraz elektrik aksamının modifikasyonuyla muhtemel gözüküyor. Yalnız kafama takılan klimayı nasıl adapte edebiliriz acaba?

Eğer planlarda bir şaşma olursa gelişmeleri burada paylaşacağım... Bu arada aracın off road modifikasyonu içinde bir bütçe ayırdım tek aracım olacağı için günlük kullanım içinde düşünüyorum. Merak ettiğim mevzu aracın otomatik olması arazide bana sıkıntı yaşatacakmı, çünki daha önce şantiye aracı olarak otomatik 98 suzuki vitara 5K JLX kullandım özellikle çamur setlerinde biraz canımı sıkmıştı.

Ortalamanın biraz üzerinde bir arazi kabiliyeti için önerileri olacak uzman arkadaşlardan hertürlü bilgiye aç olduğumu belirtmek isterim.

Hepinize bol çamurlu günler çok yakında yeni aracımla aranıza katılıp sizlerle yüzyüze tanışmayı umuyorum.

Ynt: RRC 3.9 V8 Vogue Ön konsol + ara konsol

Kolay gelsin ...
Bir ara 1994 model standart RRC LWB otomatik V8 kullanıyordum .Araç sert zeminlerde ,su geçişlerinde ve çok eğimli arazilerde son derece başarılı ,fakat 30-40 Cm. lik bir çamura girdiğimde traktöre çektirmiştim ama üzerinde cadde lastikleri vardı .Yine de Vitara JLX den daha başarılı olduğunu tahmin ediyorum .Sitedeki deneyimli off-road kullanıcıları ,yapılması gereken modifikasyonları zevk ile anlatacaklardır . :D
Yaptıklarınızı resimler ile paylaşımanızı bekliyoruz . :smiley:

Ynt: RRC 3.9 V8 Vogue Ön konsol + ara konsol

Merhaba, aracınız neticede bir land rover ve V8. Standart haliyle bile arazide gayet iyi performans verecektir. Çok ağır off road yapmayacaksanız 1 takım çamur lastiği işinizi görür. 2 inch lift kit ile yükselttiğinizde ise gayet başarılı bir off road aracı elde edersiniz. Range rover'ların orta konsol ve dashboard her zaman problem olmuştur. Yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla hard dash (sizin aracınız) range rover'ı soft dash'e çevirmek (94-95 modeller) son derece zor ve zahmetli iş. Sanırım asıl problem klima ve ısıtma sisteminde yaşanıyor. Benim de otomatik 1987 Range Rover'ımın dashboard'u eskimeye yüz tuttu. Siz şayet becerebilirseniz hepimize örnek olacaksınız. Ancak disco dashboard uygulaması hiç yapılmamış bir şey değil. Maslak Oto sanayide Oktay Usta'nın kullandığı G4 turuncusu RRC bobtail'de de bu tarz bir dashboard modifikasyonu var. Kendisi ile görüşürseniz fikir verebilir. Bir de sahibinden.com'da 1994 model bir soft dash satılık. Bu kadar uğraşmak yerine bunu da değerlendirebilirsiniz bence. Yalnız araç manuel. Linkini veriyorum http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-range-rover-tam-bir-arazi-araci-31768279/detay

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri