Ruhsattan Geçirebilir Miyim ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan halatt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,261

halatt

Yeni Üye
Herkese merhaba. Geniş bir aileyiz ve bir karavan tutkumuz var. Çocuklarımızla ve aile büyüklerimizle bu karavanı kullanmak istiyoruz. Bunun için ruhsatta mümkünse 9+1 koltuklu karavan yapmak istiyoruz. Mercedes Sprinter Ekstra Uzun bir araç aldık. Düşündüğümüz planlar hakkında sizlerden yorum bekliyorum. Bunlardan birisini ruhsata geçirebilir miyim ? 7+1 Örneklerini görünce 9+1 denemek istedik. Eğer bunlar geçmez diyorsanız değerli düşüncelerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

ARA 1

ARA 2

Etiketler
Mevzuat değişmiş olabilir ama 1.aracın ruhsat alacağını zannetmiyorum. 2. araç ise orijinal koltuklar kullanırsa alabilir diye düşünüyorum. Yine de son durumu proje çizdireceğiniz yerden öğrenebilirsiniz.

.
Küçükleriniz ve büyüklerinizle ayni zamanda kamp yapmak, bence ruhsattan daha büyük sorun olmalı ?
Tüm düşündüklerinizin rast gitmesi dileğimle.. :yum:

...
Hoş görünüze sığınarak, lütfen sizden çok başkaları için yazmama müsaade edin.
Belki böyle soruların araç alınmadan önce açıklığa kavuşturulması daha yararlı olabilirdi ?

Son düzenleme:

Otomotiv ve TÜVTÜRK bilgime dayanarak bir kaç bişey söyleyeceğim

.9+1 karavan olmaz çünkü azami yüklü ağırlığında yükten fazla yolcu kapasite ağırlığı varsa o araç yolcu taşıma aracı olur.

.Proje aşamasında size yetkili illaki durumunu anlatacaktır.Hatta bilgi bile alınabilir onlardan diye düşünüyorum.

Bilgilendirme için yazıyorum

MOTORLU KARAVAN ŞARTLARI​

Karavan yapılabilmesi için araç içerisinde bulunması gereken azami şartlar vardır. Bunlar yatak, masa ve yemek pişirme yerlerinin olmasıdır. Bu şartları sağlayabilecek, midibüs, minibüs, otobüs, panelvan kamyonet gibi araçlar yapılabilir. Azami yüklü ağırlığını geçmeyecek şekilde tasarım yapılıp, koltuk sayıları 9’u geçmeyecek şekilde yapılabilir.

Kaynak: karavan projesi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR