S.a Araç Seçimi 4.0 Kare Kasa Mi 4.7 Mi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan talpsar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,742

talpsar

Yeni Üye
Selamın aleykum hayırlı günler adım Tuğrul 30 yaşındayım çocukluk hayalim bu cherokee ler eskiden beridir resimlerine bakar dururum bir gün benimde olur diye düşünüp hayal ettiğim araclardir. Abilerim kardeşlerim alma fırsatım var şuanda ama hangisini alacağımı bilmiyorum. İlk önce asfaltta kullanacagimi belirtmek isterim haftada bir balığa giderim hafta sonları oda.Anlayan abilerim bana araç tavsiye edebilirlermi piyasada bir sürü araç var anlamadığım için bakmaminda bir anlamı yok en azından bilindik bir araç olursa soru işaretleri kalkar ilanlarda bilindik bir araç varmidir tavsiye edebileceğiniz şimdiden teşekkür ederim saygılar

Etiketler
Araçlar ile ilgili olumlu olumsuz bilgi veremiyorum. Forumda yeterince bilgi var bu konuda. Ayrıca 2.7 CRD kullanıcısı olduğum için bu araçlar hakkında yorum yapmak bana düşmez. Sadece diyebileceğim 4.7 olan benim kullandığım WJ kasa.. Daha önce amcamda 4.7 V8 vardı. bir kaç sefer kullanmak nasip oldu. Araç performansı acayip derecede keyifli. 8 silindirin verdiği haz unutulmaz. Sadece bu şekilde değerlendirdiğimde 4.7 tercihim olur. Ama cümlemin başında dediğim gibi bu aracın kullanıcıları daha sağlıklı paylaşım verir.

Sitede referans verebileceğim bir ilan yok. Ama gün aşırı ilanlara bakıyorum. Alıcı olsaydım aşağıda ki ilanda ki araç ile yakından ilgilenirdim.

2000 Jeep Grand Cherokee 4.7 50.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 448229971

Bu tür araçların 250 bin km. de aşağısı şüphelidir. İyi bakmak gerekir. İlandaki açıklamada yapılan bakımlar gerçek ise neden düşünülmesin. Çünkü alacağın araç bugün yarın sana bu tür bakım sorunlları çıkaracak. Az çok güzel donanıma sahip. En mesela lastikleri.. o 4 takım lastik 3 bin lira sıfırı.. Araç diri de duruyor.. Tabi görüp iyi kontrol etmek lazım...

Son düzenleme:

Abi değerli yorumun için teşekkür ederim ilan ile ilgileneceğim diğer abilerim dende bilgi almak istiyorum konfor ve ataklik ikisinde de var sanırım biraz daha fiyatı makul olmalı benim için 50 bin biraz fazla sanki ama uyarsa bulup bulusturur alırım çok tskler tekrardan

İnşallah kardeşim Allah gönlüne göre verir. Ama bu araçlardan acele etme ama vaz geçme de.. ister 4.0 olsun ister 4.7 ister 2.7 her türlü seni memnun eder.

1998 ZJ 5.9 var. bütçeniz dahilinde alınabilir herhalde.
Başlıkta da belirttiğim gibi 4 yada 4.7 l istiyorum abi kaç modeli tutuluyo hangisi iyi inanın bende bilmiyorum belkide 5.9 iyidir değerli üyelerden gelen yorumlara göre kesin kararımı verip hayalimi gerçekleştirmek istiyorum tskler

5.9 en büyük motorlu ve en yüksek performanslı modeldi aslında. ama tabi beklentilere göre karar vermek lazım.

Bütçeye göre 4.0 yada 5.9 derim.
5.9 motor hacmi olarak biraz ürkütücü geliyor bana yakıt konusunda da endişelendiriyor 4.0 xj daha çekici geliyor desem yalan olmaz bu arada 4.0 in kaç model olanını tercih etmeliyim bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim teşekkürler şimdiden hayırlı geceler

5.9 motor hacmi olarak biraz ürkütücü geliyor bana yakıt konusunda da endişelendiriyor 4.0 xj daha çekici geliyor desem yalan olmaz bu arada 4.0 in kaç model olanını tercih etmeliyim bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim teşekkürler şimdiden hayırlı geceler
Olabildiğince yeni, bakımlı ve temiz olanını tabiki.

4.0 iyidir.

merhaba,

ben öncelikle bütçeniz nedir onu sorayım?

bu iki aracın birbirinden en büyük farkı konfor ve donanımdır..

sizin aradığınız ne?

ayrıca iki kasanın da kendince hastaları mevcuttur, size hangisi yakın geliyor?

sonrasında bir öneride bulunalım.

yalnız 30-40 bine alacağınız araçlar kısmet işidir birazda (2000 model ve üzeri için yazıyorum).

Hemen hemen aynı kullanım amacıyla sevdalanmışız. Ben 1999 WJ ama guadra-drıive aldım. 120 bin Km de. İyi ki almışım diyorum. Hafta sonları balığa, ya da kamp atmak için ideal. Keşke senin yaşlarında tanışsaymışım WJ ile diyorum. Tabii ki 15 yıl önce erişilmez fiyatları vardı benim için. Siz şanslısınız. Alın zevkini sürün derim.

merhaba,

ben öncelikle bütçeniz nedir onu sorayım?

bu iki aracın birbirinden en büyük farkı konfor ve donanımdır..

sizin aradığınız ne?

ayrıca iki kasanın da kendince hastaları mevcuttur, size hangisi yakın geliyor?

sonrasında bir öneride bulunalım.

yalnız 30-40 bine alacağınız araçlar kısmet işidir birazda (2000 model ve üzeri için yazıyorum).
Merhaba abi 40-45 bin arası bütçem var. Yakıt düşük olsun olabildiğince konfor çok önemli değil ki zaten 4.0 sahinden dogandan daha konforlu olduğunu düşünüyorum 2000 ve üzeri demeyelimde abi düşük model olsun temiz olsun beni yolda bırakmasın yeter heves işte..

Hemen hemen aynı kullanım amacıyla sevdalanmışız. Ben 1999 WJ ama guadra-drıive aldım. 120 bin Km de. İyi ki almışım diyorum. Hafta sonları balığa, ya da kamp atmak için ideal. Keşke senin yaşlarında tanışsaymışım WJ ile diyorum. Tabii ki 15 yıl önce erişilmez fiyatları vardı benim için. Siz şanslısınız. Alın zevkini sürün derim.
Aynen abi bursuru yorum okudum çok nadir pişmanlık yaşayan var bu araçlardan doğru yakıtı vergisi bakımı zor ama değer bu araçlara. Ben kredi ile almayı düşünüyorum abi bıçak kemiğe dayandı artık alıp binecem iyide olsa kötüde olsa binecem nasip olursa bu arada halen erişilmez fiyatlarda benim için bakalım gözümüzü kararttik ☺️

bu araçlar gönül işi ve masrafı da olan araçlar, kim ne derse desin illa ki ufak tefek de olsa masrafı çıkar.

mesela yeni araçta emin değilsen bütün sıvıları değiştirsen 1000 TL civarı tutar, önceki sayfaları okuduysan eğer az çok fikir sahibi olmuşsundur.

off road yapmayacak ve düzgün kullanacaksan masraf da azalır..

mesela kare kasa modelin masrafları daha azdır, yakıtı daha düşüktür ama düşük hali bile LPG de şehir içi yumuşak kullanımla 50-55 kuruşun altına inmez, o da sıkışık köprü trafiğinden bahsetmiyorum.

KLL bu konuda çok daha iyi bilgiler verecektir.

şimdi netten baktığım kadarı ile kare kasaların fiyatları uçmuş durumda, bu sebepten dolayı ben olsam ZJ bakarım, madem kredi çekeceksin, temiz biz ZJ al 30-35 civarına, 5000 TL de ne olur ne olmaz parası ayır ve bir kullan bak, 1 sene içinde zaten ne yapmak isteyeceğine karar verirsin, bu araçların ne olduğunu ve ne masraf çıkaracağını görmüş olursun, paran da cebinde kalır riske girmemiş olursun..

mesela 4.0 motorlu bir ZJ,

1997 Jeep Grand Cherokee 4.0 31.999 TL Sahibinden satılık ikinci el - 475334334

ya da 5.2

1996 Jeep Grand Cherokee 5.2 32.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 487867882

1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 29.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 495169428

illa WJ alıcam dersen de

2000 Jeep Grand Cherokee 4.7 43.999 TL Sahibinden satılık ikinci el - 485520656

2000 Jeep Grand Cherokee 4.7 45.950 TL Galeriden satılık ikinci el - 492304664

bu araçlarda en önemli nokta bakımlarının yapılı olması ve önceki sahibi/lerinin nasıl kullandığıdır.

Ofroad la hiç işim olmucak bunun için zamanim ve paramda yok ☺️ sadece haftada bir av yada kampa gidicem aylıktan taş çatlasa 500 km yol yapicam düzgün bi kullanım olucak kısacası bu şartlarda bana en uygun araç hangisi olur bilmiyorum şu model ve şu yıllar aralığındaki araç senin işini görür derseniz ben o modellere bakıp araştırmak isterim. Affınıza siginaraktan WJ ZJ modelleri kaç yıl aralığındaki jeep ler acaba farkları nelerdir kısa ve öz olarak anlatabilirseniz mutlu olurum. Hayırlı akşamlar tskler ilgilendiğiniz icin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR