Sabahları Geç Çalışma problemi.?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oguz1134 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,936

Etiketler
Ynt: Sabahları Geç Çalışma problemi.?

Yanıtlar>>>=0 ..........Görüntülenme>>>55

dediğiniz gibi yapıçam ,,yardımlarınız için teşekkür ederim. :( ???.........bakalım ondanmıymış.. ;D

abi sen biraz daha detay verirmisin mesela nasıl geç çalışma ne oluyor marş basıyor çalışmıyormu o şekilde yani..

Merhaba,

Evet arkadaşa katılırım. Biraz daha detay iyi olur.
Aklıma ilk gelenleri yazayım:

Akü kutup başları oksitlenmiş olabilir. Kutup başlarını söküp, pabuçların içlerini ve akü kutup başlarını iyice temizlemenizi öneririm, akü su seviyelerini de kontrol etmenizi, eksik ise tamamlamanızı, kapakları iyi kapatmanızı hatırlatayım ;D Kablo başlarının ve akü kutup başlarının çok temiz olmasını, temas yüzeylerinin iyice temzilenmesini sağladıktan sonra bağlantıları yapıp üzerine gress sürünüz. Oksitlenmeyi çok uzun süre geciktirmiş olursunuz.

Aracınız: benzinli mi - Dizel mi bilmiyorum ama hangisi olursa olsun: mutlaka hava filterinizi kontrol ediniz, temiz olsa bile kompresör ile hava tutunuz, daha önce hep bu şekilde temizlendi ise; yenisi ile değiştiriniz.

Dizel ise: ısıtma bujileri kablolarını kontrol ediniz, gevşek var ise sıkınız. Yakıt pompanıza baktırınız, uzun süredir bakım yapılmadı ise, detaylı bir temizlik - bakım yaptırıp, gerekli ayarları yaptırınız. yukarıdakileri yapmanıza rağmen devam eder ise: yakıt borularını, yakıt deposu bağlantıları dahil olarak kontrol ettiriniz.

Benzinli ise: Akü ve hava filtresi kontrolleri sonrası devam ediyorsa: Karbüratörü temizletiniz ve ayarlarını kontrol ettiriniz. Dizel yakıt pompasında belirttiğim işlemleri tavsiye derim.

Aklıma ilk gelenler bunlardır, kolaylıklar dilerim.

Barış

Oğuz Bey,

Cevap yazdıktan sonra gördüm: 2.0 V6 Vitara ibaresini.

Akü ve elektrik aksamı problemini kontorl etmenizi tavsiye ederim. Sabahları çalışmıyor derken: çok uzun süre marş basıp motor hareket almıyorsa: yakıt sistemine baktırmalısınız. Eğer sabahları çok uzun süre marş bastığınızda, marş motoru bayılıyor - motoru çevirecek tam gücü sağlamıyor - akü göstergeniz düşük gösteriyorsa: elektirk sistemine bakmalısınız.

Tavsiyem: arızayı, en basit olasıklardan - en zor, kapsamlı olan olasılıklara doğru aramanız ve kontrol etmenizdir.

Kolay gelsin,

Barış

Oğuz bey;
site üzerinden birbirimizi istemeden takip ediyoruz. Ancak benim teknik bilgim çok yok. Yanlış bilgi vermek istemem. Esen kalın.

>>benzin pompam basıncı geri kacırıyor..b. fiitrem yeni..ya pompa dan o da 2 senelik 30 bin km filan yaptı..150 binden aşagıya bozulmaması lazım.depo içi hortum baglantılarından yada herhangi bir göremedigim bi yer den cok ince bi sızıntı var..

>>sabah ilk marş 3-5 de calışıyor..kapatıp 2. ye basarsam yarım marşta zehir.. ::smiley:

Merhaba Oguz bey
benim araçda bu durum eğer 3-5 gün çalışmamışsa oluyor.sonraki marşlarda sorun olmuyor.önemsemiyorum doğrumu yapıyorum bilmiyorum.geçen hafta gene servise gitmek zorunda kaldım farklı problemden sabah aracı çalıştırdım rölantim sapıttı.birinci vitesde kendi kendine gaz verdi araba sonra rölanti düştü stop etti.gaza geçince sorunum düzeliyordu.önemsemediğim sorun serviste karşıma bozuk rölanti valfi yanmış ecu olarak karşıma çıktı.hadi dedik yapılmışken tesisatada baktıralım.direksiyonun altı bohça gibi.sigorta kutusu sallanıyor beyin sallantıda. orjinal hale getirdik tesisatı.saat gibi oldu bakalım ne zamana kadar.bi elletmediğim yakıt pompası depo kaldı.
siz v6 nın tecrübelisi olarak böyle idare ediyorsanız bende göstermem depoyu felan.servise gitmekden gına geldi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.