Sabit Mi Çıkabilen Çeki Demiri Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Gulec Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,646

Gulec

Yeni Üye
Herkese merhaba,
Yeni aldığım araca taktırmak istiyorum fakat tecrübeli üyelerin yorumlarına ihtiyacım var. Sabit veya çıkabilen fark eder mi ? Benim kafamda biraz daha para verip çıkabilen bir çeki demiri taktırmak var. Çeki demiri yazları yoğun, diğer mevismler ise tek tük lazım olacak.
Teşekkürler.

Etiketler
Ben yıllardır karavan kullanıyorum.
Hiç bir sıkıntısını görmedim sabit çeki demirinin, aksine faydası var ! :smiley:

Sıkışık trafikte arkadan hafif veya orta dokunuşlarda, arka tamponu koruyor.
Geçen sene Bornovanın sıkışık trafiğinde
orta hallice sarsıldım.
İnip bakınca bende hiçbir şey olmadığını gördüm.
Vuran da bir hanımefendiydi, mahcuptu.
Özür dilemeye başladı, " Bende birşey yok, sizin önde hafif göçme var"
deyince sevindi.
Devam ettik, yürüdük.

Sabit çeki demiri trafikte çok faydalı :smiley:

Son düzenleme:

Ben yıllardır karavan kullanıyorum.
Hiç bir sıkıntısını görmedim sabit çeki demirinin, aksine faydası var ! :smiley:

Sıkışık trafikte arkadan hafif veya orta dokunuşlarda, arka tamponu koruyor.
Geçen sene Bornovanın sıkışık trafiğinde
orta hallice sarsıldım.
İnip bakınca bende hiçbir şey olmadığını gördüm.
Vuran da bir hanımefendiydi, mahcuptu.
Özür dilemeye baişadı, " Bende birşey yok, sizin önde hafif göçme var"
deyince sevindi.
Devam ettik, yürüdük.

Sabit çeki demiri tarfikte çok faydalı :smiley:
Hocam normalde haklısınız. Ama bende sedan araç var. Park sensörleri çok aşağıda o beni düşündürüyor. Ayrıca satarken estetik olarak sıkıntı olmaması açısından çıkarılabilen çeki demiri daha mantıklı diye düşünüyorum.

Önceki aracıma paraya kıyıp Boşal 'ın çıkabilen hatta elektrik soketi içeriye katlanabilen demirini almıştım. Arada lazım olmayınca çıkarır sanki arabada demir yokmuş gibi olur demiştim. 6 yıl 201.000 km yol yaptım ve sadece bir kere çıkardım. Gereksiz yere fazla para vermeyin yazık. Satarken alana bunu dediğimde adam benim için demire dahi ihtiyaç yok isterseniz sökün alın deyince ne kadar da gereksiz bir şey yaptığımı daha iyi anladım. Sökmenin kolay olduğunu sanıyor arkadaş. Taktırmak neyse sökmek de aynı işlem ve masraf...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri