SAHİBİNDEN TEMİZ BAKIMLI 187000KM NADİR BULUNAN RENKTE

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dtmbk78 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,798

dtmbk78

Ana Kamp
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-sahibinden-temiz-bakimli-187000km-nadir-bulunan-renkte-212936185/detay bu aracı bilen varmı acaba.

Etiketler
Ynt: SAHİBİNDEN TEMİZ BAKIMLI 187000KM NADİR BULUNAN RENKTE

Temiz görünüyor baktırmak lazım tabi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ynt: Sahibinden Temiz Bakımlı 187000km Nadir Bulunan Renkte

Arkadaşlar tekrar merhaba,

Konu açamadığım için buraya yazıyorum kusura bakmayın.

Tanışma bölümünde kendimi tanıttım foruma yeni üyeyim,

Artık çocukluğumdan beri hayalim olan off road araçlarına artık sahip olmam gerektiğini düşünüyorum,
2014 model aracımı satıp istediğim bir kaç araba içeresinden birini seçip almaya niyetliyim, tabi bu sevgim sadece sevgiden ileri gidemediği için pek bir bilgim yok bunun için sizlerden yardım alacağım. işlerimin yoğunluğu sebebi ile boş bir araç alıp kendim yaptırmam çok zor bunun için yapılmış bir araç almak istiyorum. Alacağım aracı çoğunlukla şehir içinde kullanacağım boş vakitlerimde off road ve doğa gezisi yapacağım. aşağıda linkini verdiğim aracı görüntü ve iç temizliği itibari ile çok sevdim ama yapılan ekstre donanımların kalitesinden anlamıyorum. Tabiki almadan önce sizlerin tavsiye edeceği bir ustaya götüreceğim motor vs baktırmak için ancak ondan önce sizlere danışmak istedim diğer yapılan modifikasyonlar nasıldır diye.
Araç bu: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-1998-jeep-cherokee-country-off-road-donanimli-135.000-km-212844101/detay

Cevap veren herkese teşekkür ederim.

Kendiniz yaptırmaya kalksanız doların bu seviyede olduğu günümüzde çok daha pahalıya gelir. Ön-arka çelik tampon gibi bazı eksiklikleri var ama yapacağınız offroada bağlı biraz da bu yaptırmaya da bilirsiniz üzerindeki donanımlar bilindik markalar hep. Fiyat açısından bilgi amaçlı dersek Rubicon Express 5.5 inç yükseltme kiti 6-7 bin TL, 5 lastik 2500 TL, cant 1000 TL,çeki demiri,tavan sepeti 1000-1500 TL bir de işçiliği derken sadece 3-5 donanım 10-15 bin TL arası bir bütçe istiyor tek tek az para ama toplayınca çok para yapıyor bu aracın dediğim gibi birkaç eksiğini de tamamlayıp siz yaptırayım deseniz minimum 20 bin TL bütçe gider ki 30 bine bile dayanır ( LPG de yoksa araba örneğin).

Arabaya gelince XJ kasa araç hep yazdığımız gibi hem dayanıklı,hem yedek parçası ucuz en mantıklı alınacak Jeep serisidir. Örneğin XJ de motor yaptırayım derseniz en büyük kalemdir 5000 TL'ye çıkabilirsiniz, WJ de 4 katı rakamlar telaffuz edilir. Jeeplerin yedek parçaları ülkemizde inanılmaz pahalı, buna tek istisna XJ kasa. Aracı baktırırsınız belki ilerde sanayilik eksiklikler çıkabilir ama siz yaptırdıktan sonra o eksikliği iyi bakarsanız en az 200-300 bin km o parça gider.

Sn. tenekekutu,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, İstanbul Anadolu yakasında aracı göstermek için güvenilir bir usta tavsiye edebilir misiniz ? Birde şehir içi tüp ve benzin yakıtı nasıldır acaba?

Saygılarımla.

Bostancı da Jeep Garage var ama tabi başka servislerde mevcut forumda aratın biraz. Yine yakıt tüketimi ile alakalı bolca bilgi var,onlara da bakın arayarak.

XJ fazla yakmıyor bu kategorideki araçlara gören ama aşırı dur kalk şehir içi trafiğinde her araç gibi yakar biraz daha bir de araç yükseltilmiş durumda,büyük ve dişli lastikleri de var bunları da göz önüne alarak tükettiğiniz rakamı yorumlayın. Ama kabaca uzun yol 35 krş şehir için 50 krş, aşırı dur kalk 70 krş ( iki çeker ve LPG 2,5 TLden) yakar diye tahmin ediyorum. Yine arazide doğa gezisi şeklinde olursa ( yarısı 2 çeker,yarısı 4H, az biraz 4L) 70 krş ortalama diye hesaplayın, daha ağır arazi ise 1 TL. Bu değerler bu kategorideki araçlar için az yakan türdendir ayrıca. Tabi tekrar hatırlatayım araç standart değil,standartı daha az yakar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR