sahilden römorkla tekne indirmek için lastik seçimi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emre südaş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,856

emre südaş

Ana Kamp
Yer
ADANA
Web
www.deepro.com
Merhaba arkadaşlar takıldığım bir konu var

2007 model 4x4 L200 için lastik yenileme vaktim geldi. Satın aldığımda üzerindeki lassa competus A/T 245 70 16 lastikler iyice sertleşti. Sorum şu : Aracımı genel olarak asfaltta kullanıyorum ve haftada 1-2 kez balık avına çıktığımda küçük bir zodiak botu römorkla sahilden indirmek durumundayım. Ağır arazi koşullarına girmiyorum. Çok nadir yayla yollarından biryerlere çıkıyorum o kadar. Bir arkadaşım kumdan römorku daha rahat indirmem için geniş tabanlı bir asfalt lastiği kullanmamı önerdi. Bu güne kadar A/T lastik alayım diyordum ama arkadaşın söylediği mantıklı geldi. İkilemde kaldım yardım bekliyorum :D

Etiketler
Ynt: sahilden römorkla tekne indirmek için lastik seçimi?

Bence arkadaşınız doğru söylemiş çamur lastikleriyle işiniz yok bu anlamda

Ynt: sahilden römorkla tekne indirmek için lastik seçimi?

Alacağınız bir AT lastik size yetecektir (örneğin BF Goodrichler asfaltta, hafif arazide ve hatta karda fazlasıyla tatmin edecektir) ama toprak yollar patikalar dışında araziye çıkmıyorsanız AT lastiğe bile ihtiyaç duymazsınız. Ama botunuzu indiriken örneğin bir kumsalda, asfalt lastiğinin aracınızı kumdan çıkartmakta yetersiz kalması ihtimali olabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR