Sakarya, Akyazı, Dokurcun, Sülüklü Göl Gezisi (26 Temmuz 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serkan şen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,682

serkan şen

* SAKARYA *
Yer
HENDEK/SAKARYA
Telsiz Çağrı Kodu
TA2LSS
SAKARYA AKYAZI DOKURCUN SÜLÜKLÜ GÖL;TAM ANLAMIYLA HARİKA BİR YER .YOLCULUĞUMUZ SAKARYA HENDEK'TEN BAŞLADI AKYAZI'NIN İÇİNDEN GEÇEREK MUDURNU YOLUNDAN DOKURCUNA ULAŞTIK.DOKURCUN'UN İÇİNDEN SOLA DÖNEREK BİRKAÇ KM GİTTİKTEN SONRA SÜLÜKLÜ GÖL YOL AYRIMINA GELİYORSUN.GÖL YOLUNA GİRDİĞİNDE BAMBAŞKA BİR DÜNYA İLE KARŞILAŞIYORSUN.AĞAÇLARIN OLUŞTURDUĞU TÜNELLERDEN DEVAM EDİYORSUN.YOL BOYU İRİLİ UFAKLI ŞELALELER SANA EŞLİK EDİYOR.BİR SUYA RASTLIYORUZ O KADAR SOĞUK Kİ ALTINDA ELİNİ TUTAMIYORSUN,DAR YOLLARDAN DEVAM ETTİKTEN SONRA GÖLE ULAŞIYORSUN......DAHASI FOTOĞRAFLARDA...

S1

S2

S3

S4

S5

Etiketler

Ynt: Sakarya, Akyazı, Dokurcun, Sülüklü Göl Gezisi (26 Temmuz 2009)

Paylaşım için teşekkürler Serkan Bey.

Dokurcun-Taşkesti-Mudurnu yolunu geçmedim hiç, merak ediyorum.. Bildiğimce yol, Dokurcun'dan sonra bir hayli yükseliyor.

İyigeziler!..
Cavid Sezen

Mudurnu devamı Nallıhan ve Beypazarı Ankara yoludur o yol 1985 lerde kamyonla Ankaradan bu yolu kullanarak adapazarına gelmiştim.Bakir çok güzel bir yoldu.Hiç unutmam birtek hılux gördüm yolda,Akyazı tarafının yolu çok güzel bir asfalttı.Tekrar isterim o güzergahı kullanmayı...

1999 düzce depremi olduğunda Ankaraydım otoban kapandığı için ertesi gün Sakaryaya Beypazarı Nallıhan Dokurcun yolunu kullanarak döndüm.Gayet düzgün bir yoldu.Geçen sene de Bolu Abant gölünün içinde ki yoldan devam ederek bu yola bağlanmıştım.Göynük yolundan Sakarya taraklıya dönmüş Sakarya Geyveden çıkmıştım.Çok güzel yerler var yol üzerinde Çubuk gölü ve Sünnet gölünü de görme şansım olmuştu.

anerkad' Alıntı:
Mudurnu devamı Nallıhan ve Beypazarı Ankara yoludur o yol 1985 lerde kamyonla Ankaradan bu yolu kullanarak adapazarına gelmiştim.Bakir çok güzel bir yoldu.Hiç unutmam birtek hılux gördüm yolda,Akyazı tarafının yolu çok güzel bir asfalttı.Tekrar isterim o güzergahı kullanmayı...

serkan şen' Alıntı:
1999 düzce depremi olduğunda Ankaraydım otoban kapandığı için ertesi gün Sakaryaya Beypazarı Nallıhan Dokurcun yolunu kullanarak döndüm.Gayet düzgün bir yoldu.Geçen sene de Bolu Abant gölünün içinde ki yoldan devam ederek bu yola bağlanmıştım.Göynük yolundan Sakarya taraklıya dönmüş Sakarya Geyveden çıkmıştım.Çok güzel yerler var yol üzerinde Çubuk gölü ve Sünnet gölünü de görme şansım olmuştu.

Ayaş-Beypazarı-Nallıhan-Göynük-Taraklı-Geyve yolunu bilirim ve çok hoşlanırım o yoldan. Özellikle Nallıhan-Geyve arası çok daha hoştur bence. Kuşkusuz Mudurnu-Taşkesti-Dokurcun-Akyazı yolu da sözünü ettiğim yolun bir benzeri olmalı. Sonuçta aynı coğrafya... Aşağıdaki linkte söz etmiştim o yoldan..
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=28092.0

Cavid Sezen

Adapazarı Korucukta konut yapıyoruz İstanbuldan giderken Akyazı yolunu keşfettim çok güzel. TEM Kartepe çıkışından sonra 20 dk. da Korucukta oluyorum. Akyazıya sapmadan devam ediyorum. Sülüklü göle gitmek için Akyazı'nın içinden mi devam etmek gerekiyor? Dokurcun ne kadar mesafede Akyazıya tabela gördüğümü hatırlamıyorum.

Teşekkürler
Akyazı ile akmeşeyi karıştırmışım.

cok guzel resımler,paylasım ıcın tesekkurler :smiley: :smiley:

Cennet gibi bir yer. Paylaşım için teşekkürler..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR