Salda Gölü Gezisi Ve Kampı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yoldabirivar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,117

yoldabirivar

Kamp I
Yer
yolda biri var
Web
yoldabirivar.wordpress.com
D-915 Bayburt Of Yolun u paylaştığım Ali Abimin daveti üzerine Salda Gölü ne kamp ve geziye gittim Esasen Gezi ve kamp bahane maksat Ali Abi yi görmek Ali Abi forumlar da göremeyeceğiniz kişilerdendir Çok bilgili bir avcı,gecesi gündüzü doğa olan harika bir insandır Geçen ay yine bir Enduro Honda XL650 TransAlp aldım almadan önce Ali Abiye sattığım motorun halini hatrını sormuştum 2 yıldır motorun tık demediğini servise işinin düşmediğini söylemişti bana İyi bir motor almak kadar beni mutlu eden şey iyi bir motor satmak Ali Abimle buluşunca TransAlp kardeşleri de buluştururuz diye sözleşmiştik
Yolda biri var...
LZlYmE
5yJ9bA

Manzara gerçekten harika
MoBlmP
J6ZJmj
DDZXpl
Ali Abiyle buluşmadan önce bir suya gireyim dedim
8zBnAk
*Suya girdikten sonra duş almanızı tavsiye ederim Gölde akıntı olmaz
*Ücretsiz wc,kamp alanı ve duş kabinleri mevcuttur

Son düzenleme:

Etiketler
Faydası olan bazı bilgileri buraya not düşeceğim Gezi ve kamp ile ilgili bazı kişisel felsefi bakış açım ve düşüncelerimi
Yolda biri var...
Sayfamdan okuyabilirsiniz
Salda Gölü ne nasıl gidilir,haritadaki yeri,ulaşım bilgileri vb gibi bilgileri tonlarca sayfalarda bulabilirsiniz Ben ne vaktinizi almak ne sizleri yormak isterim Bu sebeple bilmeniz gereken bazı detaylara değineceğim
*Son iki yıldır müthiş bir popülarite ile göl etrafındaki kirlilik arttı
*Göl farkedilecek derece geriye çekiliyor
*Suda idrar hatta dışkısını dahi yapanlar olabiliyor
*Gölde akıntı olmadığından enfeksiyon hastalığı artmakta

Siyah olan 3 yıl kullandıktan sonra sattığım 2006 Model Honda xl650 TransAlp Ali Abi de 2 yıldır kullanıyor şükür sıkıntısız
Mavi olan da yaklaşık 3 aydır kullandığım 2001 Model Honda xl650 TransAlp şükür bir sorun yaşamadım
DBpjmQ

Kampımı Salda Gölünde yıldızların altında atıyorum bu atmosferi tarif edecek cümle yok yaşanılmalı...
Y60Pmj
NDPVmY
0zdVdV

Ali Abimle ve TransAlp ile vedalaşıyoruz Ali Abime burdan büyük sevgi ve saygılar gece bana harika ziyafet çektirdi
Hepinize bol maceralı gezi ve kamplar

Son düzenleme:

Merhaba sevgili Kaptan,
Salda da Ağustos 10 ve 11 inde kalmıştık. Bizim de ilk başta şaşırdığımız ve hayran kaldığımız yanı gökyüzündeki samanyolu manzarası olmuştu. Muhteşem bir manzaraydı, tadı aklımızda kaldı. İlk fırsatta, bahar ayında yeniden gideceğiz.
Gölün kirliliği ile ilgili olumsuz bir şey görmediğimi söylemeliyim. Etrafını çok gezme şansım olmadı fakat göle girmek için girdiğimiz özel işletmenin sahili hem güzeldi hem de temizdi. Gölün tabanı yumuşak ve buna bağlı ayaklar bir kaç santim batıyor, başka yerlerde bahsedilen su yılanlarını hiç görmedim. Suyun soğukluğu ise Akdeniz sıcaklığı ile kıyasladığımızda sanıyorum 5/7 derece farkediyordur.
Kızlarım, çadırımızın birisini ve gece kaldığımız yerin manzarasını gönderiyorum.
Herkesin gidip görmesini tavsiye ediyorum.
Selamlar,

DSC 6524

DSC 6531

DSC 6663

Göldeki kirlilikten demek istediğim insanların idrarlarını ihtiyaçlarını gölde gidermeleri neticesinde gözle görülmeyen bir kirlilik
Gözle görülen kirlilikler de azımsanacak değil Sigara paketleri,alkol şişeleri,karpuz kabukları
Türkiye nin Maldivleri dedikleri bir yer yani ufak bir karpuz kabuğu Şile-Ağvada göze batmayabilir ki bu da korkunç bir şey ama Salda da çok daha fazla dikkat edilmesi gerekli
Yazıda yanlış anlaşılmasın çok pis gitmeyin boşuna gibi bir algı oluşmasın Anlatmak istediğim harika bir yer temiz tutalım
Size bol maceralı gezi ve kamplar
Merhaba sevgili Kaptan,
Salda da Ağustos 10 ve 11 inde kalmıştık. Bizim de ilk başta şaşırdığımız ve hayran kaldığımız yanı gökyüzündeki samanyolu manzarası olmuştu. Muhteşem bir manzaraydı, tadı aklımızda kaldı. İlk fırsatta, bahar ayında yeniden gideceğiz.
Gölün kirliliği ile ilgili olumsuz bir şey görmediğimi söylemeliyim. Etrafını çok gezme şansım olmadı fakat göle girmek için girdiğimiz özel işletmenin sahili hem güzeldi hem de temizdi. Gölün tabanı yumuşak ve buna bağlı ayaklar bir kaç santim batıyor, başka yerlerde bahsedilen su yılanlarını hiç görmedim. Suyun soğukluğu ise Akdeniz sıcaklığı ile kıyasladığımızda sanıyorum 5/7 derece farkediyordur.
Kızlarım, çadırımızın birisini ve gece kaldığımız yerin manzarasını gönderiyorum.
Herkesin gidip görmesini tavsiye ediyorum.
Selamlar,

Ekli dosyayı görüntüle 506752

Ekli dosyayı görüntüle 506753

Ekli dosyayı görüntüle 506754

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Göldeki kirlilikten demek istediğim insanların idrarlarını ihtiyaçlarını gölde gidermeleri neticesinde gözle görülmeyen bir kirlilik
Gözle görülen kirlilikler de azımsanacak değil Sigara paketleri,alkol şişeleri,karpuz kabukları
Türkiye nin Maldivleri dedikleri bir yer yani ufak bir karpuz kabuğu Şile-Ağvada göze batmayabilir ki bu da korkunç bir şey ama Salda da çok daha fazla dikkat edilmesi gerekli Size bol maceralı gezi ve kamplar

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bende 20 gün önce oradaydım 4 m2 çadırı kuracağım yeri 20 dk uğraşıp temizledim 3 yere ateş yakıp külleri bırakmışlar bira şişeleri ve çöpler belediye bir görevli koyup temizletemezmi sonra niye parasız al 20 tl orasının masraflarını karşıla wc de elektirik yok bok içinde ben yıkadım ayıp olmasın diye

bende 20 gün önce oradaydım 4 m2 çadırı kuracağım yeri 20 dk uğraşıp temizledim 3 yere ateş yakıp külleri bırakmışlar bira şişeleri ve çöpler belediye bir görevli koyup temizletemezmi sonra niye parasız al 20 tl orasının masraflarını karşıla wc de elektirik yok bok içinde ben yıkadım ayıp olmasın diye

Çocuklarımızı güzel yetiştirelim çocuklarımız da inşAllah çocuklarını güzel yetiştirir Temiz bilinçli bir jenerasyon oluşması dileğiyle

Bizde bu sene gitmeye niyetlendik hanımlar bungalov evr biz çadıra diye plan yaptık ama yer olmadığı için gidemedik malesef. Keşke herkez bizler gibi sorumluluk sahibi olsa inanın gittiğimiz kamplarda geriye hiç birşey bırakmamaya özen gösteriyoruz. Tabi bırakmıyoruzda. Ama insanımız malesef bu şekilde düşünmüyor. Yazık!!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri