Salda Gölü Kamp Yeri Hayal Kırıklığı...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan stay07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 47,223
Bencede öyle gözüküyor sahildeki pek çok belediyede de aynı sorunlar var hizmet yok yapmaya niyeti olanda yok geçen sene altınoluk şahin deresine gittik belediye girişi paralı yapmış kişi başı para topluyorlar içerisi insan dolu ama en ufak bir hizmet yok derenin içi bira şişesi pet şişe naylon dolu insanlarımızın doğaya verdiği değer zaten malum ama yetkiliye durumdan bahsedince kışın su artar sel gelir tertemiz olur dedi inanılacak gibi değil

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bende bir balıkesirli olarak maalesef utanarak ve kızarak söylüyorum. Herşey rant üzerine kurulu. Şahin deresine hasan boğuldu sütüven şelalesi olsun. Erdek turanlar olsun. Zamanında dedelerimizin allah rızası için dağdan parasını verip getirdiği yaptırdığı orta çeşmesi bile ekstra para.. Bana belediyelerin bi hizmetini gösterin ki hem çok ihtiyaç duyulan sürekli birşey olsun hemde ücretsiz.. A B parti fark etmeksizin genelde böyle maalesef. Aşk sadece kişiler arasında dğeil yapılan işte de gerekiyor ki mutlu hizmetler çıksın ortaya. Benim de bi salda hayalim var ama. Herkesin geldiği takıldığı yerden ziyade kullanılmayan arka taraflara gitmeyi düşünüyorum.. Yeniler de bir gezgin var Emre durmuş o gitmiş bütün bunlara değiniyor genç arkadaş, gölün arka tarafında kamp yapıyor ve kimseler yok.. Yine de doğaya küsmemek lazım :smiley:

malesef iki yaz öncesi benzer durumu bende yaşadım. gece olunca etrafta ne kadar it kopuk serseri varsa toplaşıp son ses müzik , alkol, bağrış çığrış... saldayı artık listeden çıkardık. ben her ne kadar gitmek istesemde artık eşim bi kere korktu. gitmiyoruz.

yakın zamanda salda gölünde kamp yaptım. açıkçası pek anlatıldığı gibi değildi. biz bir facebook grup kampı gibi birşey yaptık belediye çok ilgili davrandığı gibi kişi sayısı alarak bize ekmek arası birşeylerde göndermek gibi jestler yaptı. Bu olanların belediyenin ilgisizliğinden değil biraz orada kamp yapan ahalinin cehaleti birazda sizin beklentiyi yüksek tutmuş olmanızdan kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Ama olan olmuş bende kestirip atmayıp bir şans daha vermeyi düşünmeniz kanısındayım özelllikle yüksek sezonda değil biraz daha sezon dışı bir zamanda. Saldaya hayran kalacaksınız.

4-5-6 Ağustos haftasonu 2 gece çadır kurduk Belediye kamp alanına. Hatta önce daldık içeri, dolandık nereye kurulsak diye. Diğer çadır kuran arkadaşlar bizi ordaki yetkili Ahmet Bey'e yönlendirdi. O da TC no kaydı alıp bize bir alan gösterdi.

Bizim herhangi bir sıkıntımız olmadı. Çadır kurulacak alan, çakılı düzen o hayalet çadırların ortasında bir bölgede; ama oldukça çeşitli yerlere de çadır kurulabildiğini gördük. Çevremizde çadır kuran insanlar bizi hiç rahatsız etmedi; merhabalaştık, prizler konusunda birbirimize yardımcı olduk. Bizim gittiğimiz haftasonu akşam yağmur geçişleri vardı belki de bu sebeple ağzına kadar dolu değildi; ama tehna da değildi. Haftasonu için veya başka yerlere giderken burada da çadır kuran insanlar vardı etrafımızda. Genç gezginler, haftasonu için ailecek çadır kuranlar vardı. O kitlenin seviyesi bizde büyük bir artı puan yarattı.

Ha şu doğru kamp alanını denetleyen görevliler yok. Yaya ya da araçla ortalıkta dolaşılabilir; lakin labirent gibi yolları var ve ortada çadır kurduğumuz bölge sürekli araç geçmesine müsait bir yer değildi. Bununla birlikte girişe, sahile giden yolda, karavancıların yanındaki bölgede falan çadır kurulursa araç ve yaya trafiğine maruz kalınabilir. Keza duman altı kalınma ihtimali de var.

Wc'leri b*k götürmüyor ama oldukça temiz de diyemem; sıvı sabunlar dolu, tuvalet kağıdı ve kağıt havlu yoktu. Genel olarak idare eder, aşılmayacak sıkıntılar değildi bunlar. Duşu kullanmadık birşey diyemem; ama su buz gibiymiş.

Gün içinde, restoran bölümünün hizasındaki günübirlik piknik alanında epey insan oluyor, akşam çökünce ortalık duruluyor. Restoran bölümünde oyun oynayan, yemek yiyen, muhabbet eden çok. Issız yollar aşıp gelince burda hayat varmış diye şaşırmıştık. Gün içinde sahil de epey dolu. Ama biz kısa bir süre kenarında oturmak dışında oradan suya girmedik, tabiat parkının plajını tercih ettik.

Dönmeden önce gölün etrafını da turladık ve yaşadığımız deneyim hoşumuza gitti. Bunda ortalama seviyedeki kamp alanından çok Salda'nın doğal güzellikleri etkili. Bize çok da uzak olmayınca tekrar dönmeyi planlayarak ayrıldık oradan. İkinci deneyimimize göre kamp alanına net puanımızı vereceğiz ama ilk deneyimimiz güzel bir anı bizim için.

Bu arada resmi olarak yasak mıdır bilemeyiz ama tabiat parkı harici tüm plajlara çadır kuranlar da gördük. Sabah güzel bir manzaraya karşı uyanmak için hoş olabilirdi.

Umarım görmeyi planlayan herkes için bir faydamız olmuştur.
IMG 20170806 WA0008 IMG 20170806 WA0175 DSC 3152 IMG 20170806 WA0173

Son düzenleme:

Sağolun hocam, Allah razı olsun.. Bütün herşey bir yana en son paragraf etkiledi beni. Sınırlar olmadan güzel bir manzaraya uyanmak. Peki göl etrafında abiler diye tabir ettiğimiz içen *ıçan varmıydı

Peki göl etrafında abiler diye tabir ettiğimiz içen *ıçan varmıydı
O tayfa yoktu ortalıkta ama belki hava soğuk olmasa da akşam saatlerinde yağmur olması bu arkadaşların etrafta olmamasının nedeni olabilir. Halk plajında öyle tiplerin her daim olma potansiyeli olabilir diye düşünüyorum; sonuçta merkeze oldukça yakın ve etrafta çeşitli imkanlar var. Bunun dışında adalar bölgesi'nin medeniyete uzak ve kapkaranlık olduğunu düşünürsek sırf içmek için gece kimse gitmeyecektir o bölgeye. Doğanbaba tarafının gençliği ise nasıldır hiç bilemiyorum.

Bir aksilik olmazsa 2 hafta sonra tekrar gitmeyi planlıyoruz. İkinci gidişimizde durumu biraz daha netleştiririz diye düşünüyorum.

takipteyim benimde merakım var buraları görmek için 1200 km üzeri yol değecekse gidilir

Yorumlarınızı bekliyoruz, 18 Eylül de yıllık iznim başlıyor. Balıkesir den Antep Hatay tarafına giderken yol üstü ilk durağım yapacağım :smiley:

Yorumlarınızı bekliyoruz, 18 Eylül de yıllık iznim başlıyor. Balıkesir den Antep Hatay tarafına giderken yol üstü ilk durağım yapacağım :smiley:

Bugün akşam gibi Saldaya varıcam,tek başıma tek gecelik kamp yapmayı düşünüyorum sırf meteor yağmuru için.Önerebileceğiniz manzarası iyi insanlardan uzakta göl kıyısında kamp yeri varsa haberlerinizi bekliyorum ayrıca deneyimlerimi sonrasında paylaşacağım..

18-19-20 Ağustos haftasonunda tekrar gittik Salda Gölü'ne. Hava durumundan ötürü kararsız kalıp cuma geç çıktık. Gece 23 civarı vardık. Önce kumsala gidip ortama bakalım dedik; çünkü ilk gece için çadırı kumsala kurma planımız vardı. Elimizde fener ile dolandık. Çok uzaklarda cılız bir ışıkla kurulmuş ufak bir çadır gördük. Onun dışında sahilde takılan insanlar vardı; lakin içip coşan kimseye rastlamadık. Bununla birlikte o karanlık ortamda o saatte çadırı kurup yerleşemeyeceğimize kanaat getirince Belediye Kamp alanına geçtik ve oraya kurulduk.

Belediyenin alanında kampçı profili yine geçen ki gibi iyiydi. Tabi biraz sıvının etkisi ile memleketi kurtarma sohbetleri bitmeyen üniversiteli 5 arkadaş, çevredikilerin naif uyarıları ile sesini kıstı. En çok etkilenen eleman bir saat daha siyasete devam etti; sonra uyumamıza müsaade etti.

Bu haftasonu havanın daha iyi olmasıyla daha kalabalıktı. Cuma gecesi gece yarısından sonra gelip çadır kuranlar, cumartesi toplanıp yoluna devam edenler falan derken epey insan sirkülasyonu yaşanıyor. Genel seslilik durumu dışında kamp alanında rahatsız edici bir durum yine yaşamadık. Yeni gelenlere "deneyimli" olarak yardım ettik, muhabbet ettik.

Cumartesi akşamı bize katılan arkadaşlarımız olan aile ile yine güzel bir gece geçirdik. Eski yıllarını karda, bayırda, her ortamda kamp kurmuş abimiz ile kumsalda incelemelerde bulunup çadırı kurabileceğimiz alanları keşfettik. Bir sonraki gidişimizde kumsala çadır kurma planı yaparak pazar akşamı dönüş yoluna geçtik.

Özetle tekrar memnun kaldık ortamdan. Gidecek herkese şimdiden iyi eğlenceler.

18-19-20 Ağustos haftasonunda tekrar gittik Salda Gölü'ne. Hava durumundan ötürü kararsız kalıp cuma geç çıktık. Gece 23 civarı vardık. Önce kumsala gidip ortama bakalım dedik; çünkü ilk gece için çadırı kumsala kurma planımız vardı. Elimizde fener ile dolandık. Çok uzaklarda cılız bir ışıkla kurulmuş ufak bir çadır gördük. Onun dışında sahilde takılan insanlar vardı; lakin içip coşan kimseye rastlamadık. Bununla birlikte o karanlık ortamda o saatte çadırı kurup yerleşemeyeceğimize kanaat getirince Belediye Kamp alanına geçtik ve oraya kurulduk.

Belediyenin alanında kampçı profili yine geçen ki gibi iyiydi. Tabi biraz sıvının etkisi ile memleketi kurtarma sohbetleri bitmeyen üniversiteli 5 arkadaş, çevredikilerin naif uyarıları ile sesini kıstı. En çok etkilenen eleman bir saat daha siyasete devam etti; sonra uyumamıza müsaade etti.

Bu haftasonu havanın daha iyi olmasıyla daha kalabalıktı. Cuma gecesi gece yarısından sonra gelip çadır kuranlar, cumartesi toplanıp yoluna devam edenler falan derken epey insan sirkülasyonu yaşanıyor. Genel seslilik durumu dışında kamp alanında rahatsız edici bir durum yine yaşamadık. Yeni gelenlere "deneyimli" olarak yardım ettik, muhabbet ettik.

Cumartesi akşamı bize katılan arkadaşlarımız olan aile ile yine güzel bir gece geçirdik. Eski yıllarını karda, bayırda, her ortamda kamp kurmuş abimiz ile kumsalda incelemelerde bulunup çadırı kurabileceğimiz alanları keşfettik. Bir sonraki gidişimizde kumsala çadır kurma planı yaparak pazar akşamı dönüş yoluna geçtik.

Özetle tekrar memnun kaldık ortamdan. Gidecek herkese şimdiden iyi eğlenceler.
Hocam Allah razı olsun bu canlı tecrübenin ardından kesinlikle uğramaya karar verdim.. Nasipse bende gideceğim,. Kıymetli bilgileriniz için çok teşekkür ederz

Maalesef kamp alanlarımızın hemen hemen çoğu benzer durumlarda. Kalabalık, gürültü, Wc lerin pisliği, ortalığın pisliği bir çok yerde can sıkıcı. Resmen zorlaya zorlaya kamp yapıyoruz. Geçen Gökçetepe Kamp alanında da benzer durumları biz yaşadık. Kapıdakiler ile konuştuğumuzda ise tatmin etmeyecek cevaplar aldık :(

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR