ŞANLIURFA, Siverek İlçesi, Karacadağ Kayak Merkezi Gezisi - 2011

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BRAVEHEART Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,051
Ynt: ŞANLIURFA, Siverek İlçesi, Karacadağ Kayak Merkezi Gezisi - 2011

BRAVEHEART' Alıntı:
ASLINDA, sonradan akl-ı selim düşününce; biz de şansımız fazla zorlamışız...
Benim daha kayakları ayağıma 2. takışımdı. İlk kez 7 yıl önce "kayak yapmıştım", kendi çapımda...
hocam bir işte iyi olmak için sürekli pratik yapmak lazım kayak işi bizi bozar uzak durup heveslenmeyelim hatayda nerde kayacak antrenman yapacak insan kaldıki erzurumda bile damperli kamyonlarla işi çözebildiler erzurum nire hatay nire nereden nereye

Etiketler

"KEŞKE" diyorum, bizim Amanoslara güzel bir kar yağsa da, kar üstünde fermente kasap sucuk olayına girsek...
Bembeyaz kar üstünde daha bir iştahla yerdik eminim...

hocam amanoslara bizim çocukluğumuzda 14 ekimde kar yağardı mevsimlerin değiştiğini bilmek için alim olmaya gerek yok artık o kadar değiştiki ocak sonunda kar yağdı tepelere 3 günde eridi ilk önce demirçelik bölgesi eriyor 4,5 gün sonra eski radar bölgesi bizim köylere bile kar hiç düşmez oldu halimiz iyi değil ağzı güzel tv habercileri bağırıyor beyaz felaket geldi diye zeka özürlü sevinmiyor su sıkıntısı olmaz diye

Slm ben berfin

buna da yorum yapalım.Şans eseri açık değil, sürekli ordalar aradım açıkmış:smiley:)şans olsa Hatay'da kar yağar :smiley:)

Slm ben Berfin
Karacadağ Kayak Merkezi gezisi yazısı görünce dikkatimi çekti.Karacadağ Kayak Merkezi'ne defalarca gittim.Hafta sonu tesis sürekli açık olduğunu gördüm.Hafta içi pazartesi bazen kapalı olabiliyormuş.Evet memleketime yatırım yapılmadığı gibi Karacadağ'a da yapılmıyor.150-200 kişiyi alabilecek bir cafeteryası ,parkı ,ve kayak pisti var.Hafta sonu memleketimin insanlarını genelde buradan gözlemliyorum.kayak + telefirik saati sadece 10 tl olmasına rağmen Diyarbakır'ımdan,Urfa'mdan,Mardin'imden gelen........ [BAZI ...........................BAZI ........insanlarımın nasıl itiraz ettiğini ,bağırdığını anlatmak imkansız.Ancak videosu çekilebilir :'(bilmiyorum tabi ki herkesin ayrı bir yorumu bir bakış açısı olur.evet daha dün oradaydım.200'e yakın araba gelmişti.Orada çalışan abiler de gayet iyi davrandılar.yemeğimiz yoktu bize yemek dahi verdiler.kayak hocalığı yaptılar.Kimse yolunu şaşırmadı. :-*ben de şaşırmadım.gayet zevkliydi.yol parke taşlarıyla döşeliydi.ve sonuna kadar açıktı. Kayak tesisin de otel yoksa onu bence de şart Vali yapsın artık .Bence de yapmalı herkes ister.ha bu arada bilgi olsun bu hafta sonu hiç de soğuk değildi montlarımızı bile çıkkartık.

aynı yorum.hoca bize biraz darılmış ama ne ise üzgünüm

berfin' Alıntı:
Slm ben Berfin
.....150-200 kişiyi alabilecek bir cafeteryası, parkı ve kayak pisti var...
Orada çalışan abiler de gayet iyi davrandılar. Yemeğimiz yoktu bize yemek dahi verdiler. Kayak hocalığı yaptılar....
Şimdi bir yanlışı düzeltmek lazım. Kafeteryası ne yazık ki 150-200 kişiyi alabilecek büyüklükte değil. Her masanın etrafına 6 kişi otursa, sıkışılarak en fazla 50 kişi ya alır ya almaz. Hatırladığım kadarıyla içeride 6-7 masa ancak vardı.
Biz gittiğimizde orada bulunan 3 genç işletmeci eleman, hakikaten cana yakın, sempatik ve paylaşımcı insanlar. Daha önceki mesajımda belirttiğim gibi bizi bir müşteri gibi değil, kendi misafirleriymişiz gibi ağırladılar. Ben şahsen çok memnun ayrıldım. Kışın yolu o taraflara düşen herkesin, hafta sonu en azından birkaç saatini bu kayak merkezine ayırmasını tavsiye ederim.

berfin' Alıntı:
Aynı yorum. Hoca bize biraz darılmış ama ne ise üzgünüm.
"Hoca" ile kastedilen ben miyim bilmiyorum AMA benim kimseye darıldığım yok. Dargınlık-kırgınlık olacak bir konu da yok benim açımdan.
AKSİNE, asla unutamayacağım, işletmecilerinin mişsafirperverliği sayesinde çok keyfli bir gün geçirdim Karacadağ Kayak Merkezi'nde.

Ben oraya 99 yılından beri giderim ve orada tek bir konaklama yeri var o da denildiği gibi en fazla 50 kişiyi ağırlayacak büyüklükte ve nitelikte... Ayrıca yıllardır gidiyorum ve hiç bir zaman 200 araç geldiği olmamıştır, gelse bile araçları parkedecek yer yok. Gezilebilir parkı var denmiş ama maalesef orada ağaç yok.. Lütfen yanlış bilgiler vermeyelim.. Kayak pistinin yuzunluğu 250-300 metredir. Zirveden iniş yaparsanız bu uzunluk 500 metreye kadar çıkabiliyor. Diyarbakır merkezden 67 km ve zirveye yakın 13 km si taş parke yol. Eskiden (99-2004 yılları arasında) kar kalınlığının 3 metreye yakın olurdu. Ancak son yıllarda maalesef çok az kar yağıyor ve en fazla 50-60 cm kar oluyor. Şimdi de sanırsam 20-25 cm kar var. Kar kalınlığının çok olduğu yıllarda Nisan ayının sonlarına kadar kaydığımı iyi hatırlarım.. Keşke o şekilde tekrar kar yağsa da uzun süre kayabilsek.. Orayla ilgili sorusu olan yada merak eden arkadaşlar varsa yardımcı olmak zevk verir bana. Saygılar..

Sayın Dreamriver, geçtiğimiz hafta sonu gidebildiniz mi? Yeterince kar var mıydı?
Çevredeki barajların etkisiyle, iklim yumuşadı AMA yumuşaması demek bir anlamda daha fazla yağış olması demek.
Yağış da yükseklere kar olarak beklenir AMA son yıllarda o yöreye gerçekten çok az kar yağıyor.

Merhaba Arkadaşlar,

Dreamriver arkadaşımız trafik kazası geçirdi geçtiğimiz Perşembe sabahı. Ben onun abisiyim. Durumu şuan iyi. Kaza yüzünden 2 hafta olcak bu hafta ile beraber Karacadağ'a gidemiyoruz. Ama son gördüğümüz 2 gün önceydi ve dağın üzerinde iyi kar vardı. Hava temiz oldugu için görülebiliyordu. Bu hafta gitme durumum olursa sizlere gerekli bilgileri sağlayacağım.

Saygılarımla.

Çok çok geçmiş olsun. İNŞALLAH önmeli bir şeyi yoktur.
ACABA siz nerede oturuyorsunuz da kayak merkezi civarını görebiliyor ve bu kadar sık gidebiliyorsunuz? Hem merak ettim hem de imrendim doğrusu... :smiley:

merhaba
suzukı grand vitaranız var herhalde.resimlerden gördüğüm kadarıyla.nasıl aracaınızdan memnunmususnuz ? benim teriosum var ve bende grand vitara almayı düşünüyorum. göüş ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Merhaba Murat Bey, SUZUKI Grand Vitaramdan çok memnunum. Araç ile ilgili detaylı bilgiyi:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=25755.0 ve http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=40570.0 bulabilirsiniz.

Teşekkür ederim.

Çok şükür durumları iyi. Agrıları var tabi o da normaldir. önmeli bir şey yok.
Diyarbakır'da oturuyoruz. kayak merkezi civarını degil de uzaktan Karacadağ'ı görebiliyoruz işe gidip gelirken olsun iş yerinden olsun. Kardeşim dün görmüş kar var dedi. ben bugün göremedim hava kapalıydı. Fazla degil 70 km oldugu için haftasonları fırsat buldukça gidebiliyoruz. Araba sanayide o yüzden bu aralar biraz zor. hem de kardeşimin agrıları oldugu için kaldı bu yıl gbi. ama sezon uzarsa durum değişir tabi :smiley: umudumuz bu yönde.

Saygılarla.

İNŞALLAH, önümüzdeki sömestir (yarı yıl) tatilinde bol-bol kar yağar da, geçen yılki bu güzel anları tekrarlarız...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri