ŞANLIURFA Siverek Karacadağ Kayak Merkezi gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BRAVEHEART Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,060

BRAVEHEART

Kamp III
Merhaba,
Geçtiğimiz günlerde ŞANLIURFA, Siverek ilçesi, Karacadağ Kayak Merkezi'ne yaptığımız günü birlik geziden birkaç fotoğraf sunuyorum.
Fotoğraflar cep telefonuyla çekildiğinden çok kaliteli değil, kusura bakmayın.
Sıcaklık -8 C derece, birde rüzgar olunca yüz kaslarımız geriliyor, pişmiş kelle gibi sırıtmak zorunda kalıyorduk ;D ;D ;D
ŞANLIURFA il idaresi tarafından işletmesi özele devredilen Karacadağ Kayak Merkezi, sömestr tatili olmasına rağmen ne yazık ki kapalıydı :( ??? :mad:
Hatta ilk kez gittiğimizden ve bu 2 kulubenin "Kayak Merkezi" :eek: olduğunu gösteren hiçbir işaret, tabela olmadığından, farketmeden geçip 300-400m ilerideki TÜRK Hava Kuvvetleri birliğinin yolu kesen dış kapısında bulduk kendimizi. Tabii çevremizde nöbetçi askerleri de. Bu 2 kulubenin "Kayak Merkezi" olduğunu onlardan öğrendik.

Karacadag1

Karacadag2

Karacadag3

Karacadag4

Karacadag5

Etiketler

Ynt: ŞANLIURFA Siverek Karacadağ Kayak Merkezi gezisi

Hazır kar varken, yeni yerler göreyim dedim. Malum Türkiye'nin güneyinde yaşayınca kar olayından mahrumuz. ;)
Keşke Kayak Merkezi de açık olsaydı. Biraz da kendi çapımızda kayar eğlenirdik AMA olmadı. :(

Hocam güzel ve şirin bir gezi olmuş. Hava da soğudu bu arada, yarın sabah çıksak mı bir yerlere?? ;)

Tekrar bir geziniz olursa bende katılabilirim. Ben Siirt te mecburi hizmetimi yapıyorum. Bende 2.7 Terrano I var.

Aradan tam 1 yıl geçmiş. Yine aynı rotayı izleyerek Karacadağ Kayak Merkezine bir gezi yapmayı istiyorum AMA kar olduğuna emin olamadığım ve bilgi alamadığım için boş yere de gitmiş olmak istemyorum. İNŞALLAH şu 2-3 gün içinde oralara bol bol kar yağıp karla kaplanır...

Rica ederim. EVET, her ne kadar (sömestir tatili olmasına rağmen) kayak merkezi kapalı olduğundan umduğumuzu bulamasak da, keyifli bir gezi idi.
Üzerinden 1 yıl geçti, hazır yine Diyarbakır'a gelmişken bu yıl da aynı rotayı tekrarlamayı düşünüyordum. Kar olduğundan emin olamadığım için kaldı gibi...

Slm ben Berfin
Karacadağ Kayak Merkezi gezisi yazısı görünce dikkatimi çekti.Karacadağ Kayak Merkezi'ne defalarca gittim.Hafta sonu tesis sürekli açık olduğunu gördüm.Hafta içi pazartesi bazen kapalı olabiliyormuş.Evet memleketime yatırım yapılmadığı gibi Karacadağ'a da yapılmıyor.150-200 kişiyi alabilecek bir cafeteryası ,parkı ,ve kayak pisti var.Hafta sonu memleketimin insanlarını genelde buradan gözlemliyorum.kayak + telefirik saati sadece 10 tl olmasına rağmen Diyarbakır'ımdan,Urfa'mdan,Mardin'imden gelen........ [BAZI ...........................BAZI ........insanlarımın nasıl itiraz ettiğini ,bağırdığını anlatmak imkansız.Ancak videosu çekilebilir :'(bilmiyorum tabi ki herkesin ayrı bir yorumu bir bakış açısı olur.evet daha dün oradaydım.200'e yakın araba gelmişti.Orada çalışan abiler de gayet iyi davrandılar.yemeğimiz yoktu bize yemek dahi verdiler.kayak hocalığı yaptılar.Kimse yolunu şaşırmadı. :-*ben de şaşırmadım.gayet zevkliydi.yol parke taşlarıyla döşeliydi.ve sonuna kadar açıktı. Kayak tesisin de otel yoksa onu bence de şart Vali yapsın artık .Bence de yapmalı herkes ister.ha bu arada bilgi olsun bu hafta sonu hiç de soğuk değildi montlarımızı bile çıkkartık.Tabiki Hatay'dan gelip hiç kar yüzü görmeyen Hocam için soğuk olacak yani derler ya Hatay'dan mı geldiniz:smiley:)

KARACADA

Merhaba Sayın Berfin,
Bu tam 1 yıl önce yaptığım geziye ait konu ve fotolardı.
KEŞKE aynı mesajınızı bu yıl gidip de şans eseri açık bulduğum kayak merkezi gezimize ait YENİ konuya da yazsaydınız...
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=68561.0

ona da yorum yaparım ama öylesine denk geldim zaten.buna yorum yaptım.diğerini yeni gördüm.bu çıkıyor google!da ondan.yanlış birşey yazdıysam üzgünüm.:smiley:ben sadece gözlemlerimi yazdım.

gittiğiniz zaman kapalı olmasının sebebi trafonun hasar görmüş olması ve haliyle elektrik olmadığından liftin çalışmıyor olmasından kaynaklıydı.. Sanırım sorun düzeltilmiş.. yarın ben gideceğim ordan resimler eklerim.

Merhaba,

Ben geçen hafta gittim Cumartesi günü yani 19.02.2011'de. Dreamriver ile beraber gittik. Fotolar kendisindedir. Ona hatırlatırım bu akşam. kendisi yükler fotoları. 27 şubat 2011 pazar günü tekrar gitmeyi planlıyoruz grupça; ama kar var mı bilemiyorum çünkü 2 gece önce bayagı yagmur yagdı şimşekler felan çaktı kar erimiş olabilir. Onu da bu akşam yada yarın gün içerisinde ögrenmeye çalışıp foruma yazarım arkadaşlar.

[attachment=1][attachment=2][attachment=3]
Resimleri yükledim hava gerçekten çok soğuktu.. Bu pazar ir daha gidecez bakalım hava güzel olursa çıkabilirsek yukarı kar filan olmazsa yeni resimleri de eklerim

SS854291

SS854296

SS854331

KEŞKE son fotoları, 2011 yılına ait konuya gönderseydiniz: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=68561.0
ÇÜNKÜ burası geçen yıl yaptığım geziye ait konu...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri