Şanzıman arızası!!!Sizinde başınıza gelebilir!!!DİKKAT

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dalgakıran Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,824

dalgakıran

All we are is dust in the WıND ............
Yer
Marmaris
Slm arkadaşlar
2 gün önce sorunsuz calışan defender bugün ana şanzıman grup dişlisini dağıttı!!!Bu olay düz yolda başıma geldi.
Açıp baktığımızda debriyaj balatasının tozu ve diger pisliklerin filtre tarafını tıkamasından dolayı yağlama kesip dağıldığını tespit ettik!!!
Özellikle arazide yarım debriyaj ve aşırı yüklenme sonucu tozuyan balata yağ ile birlikte çamursu bir hal almış.
Size tavsiyem belirli aralıklarda filtreyi temizleyin yağı değiştirin!!!!!!

Şanzımanım lt 77 idi ,çıkma yerine sıfır almayı düşünüyorum
Ama pek piyasada yok gibi!!!Nerde bulabileceğimi bilen varmı?
Yoksa onun yerine rn 380 mi taksam
Aracım düz dizel rn 380 flanşsız olurmu? Bir uyum sorunu yaşarmıyım
tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Şanzıman arızası!!!Sizinde başınıza gelebilir!!!DİKKAT

Konu hakkında teknik bilgim olmadığı için ben sadece çok geçmiş olsun diyeceğim .

Geçmiş olsun bir an evvel halletmeniz dileklerimle. murat

dalgakıran' Alıntı:
Selam arkadaşlar
2 gün önce sorunsuz calışan defender bugün ana şanzıman grup dişlisini dağıttı!!!Bu olay düz yolda başıma geldi.
Açıp baktığımızda debriyaj balatasının tozu ve diger pisliklerin filtre tarafını tıkamasından dolayı yağlama kesip dağıldığını tespit ettik!!!
Özellikle arazide yarım debriyaj ve aşırı yüklenme sonucu tozuyan balata yağ ile birlikte çamursu bir hal almış.
Size tavsiyem belirli aralıklarda filtreyi temizleyin yağı değiştirin!!!!!!

Şanzımanım lt 77 idi ,çıkma yerine sıfır almayı düşünüyorum
Ama pek piyasada yok gibi!!!Nerde bulabileceğimi bilen varmı?
Yoksa onun yerine rn 380 mi taksam
Aracım düz dizel rn 380 flanşsız olurmu? Bir uyum sorunu yaşarmıyım
tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.
şanzumanın dağılması konusundaki teşhis ve önerinizi pek anlıyamadım ama sorularınız hakkında birkaç şey söyleyebilirim.
Rn 380 ler ilk 300 Tdi motorlar için dizayn edilmiş dolayısıyla flanşsız LT 77 yerine takabileceğinizi sanmıyorum..ayrıca benim motor 300 Tdi ve şanzuman Lt 77. Gerekli bakımları zamanında yapılırsa en sorunsuzu Lt 77.. sizin motor düz dizel olduğundan 6 vitesli rn 380 nin oranlarıda size uygun olmayabilir ve pahalıdır..
sıfır lt 77 lerı resmi otokar servislerden temin edebilirsiniz ama en ekonomik çözüm Ankara ivedik hurdacılar sitesinden iyi durumdaki bir Lt 77 yi oldukça ucuza bulabilirsiniz.

Teşekkürler
Ankara İvedikdeki hurdacıların telefonunu bilen varmı acaba ???

özkan oto ivedik coşan özkan tel:0 312 396 46 26

Ya Nasip Ticaret: Hurdacılar Sitesi B5 Blok No: 241 İvedik Hurdacılar Sitesi Tel: 0 (312) 396 41 24 (Raşit Bey)

Yörükler Ticaret: Hurdacılar Sİtesi Fatih Caddesi No: 307 İvedik Hurdacılar Sİtesi Tel: 0 (312) 396 31 35 (Necati Bey)

forumdan copy paste yaptım forumun hemen hemen her yerini hatmettiğimden :p

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR