Şanziman Ötme Sorunu Çok Acİl Yardim Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Rizeli5334 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,470

Rizeli5334

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, 93 model suzuki samurai 1.3 sahibiyim şanzıman ötme problemi yaşıyordum (ayağımı debriyajdan çekince uğultu sesi, debriyaja basınca tamamen kesiliyor) araca yaptıklarımı anlatayım ( baskı balata değişti, bilyesi değişti, şanzımanı indirttim bütün bilyeleri değişti ses ARTTI! Çok sıkıldım daha ne olabilir ki problem lütfen bilgisi olanlar yardım etsin

Merhaba, İstanbul'da nerede yaşıyorsunuz? Yazarsanız en yakın servis için yardımcı olmaya çalışırım. Selamlar, Ömer.

Merhaba, büyük bir olasılıkla Ümraniye Sanayi'de bir ustaya daha önce gittiniz. Dilerseniz önce onun fikrini alın, yok hayır gitmem diyorsanız, Bostancı Sanayide 3 ayrı SUZUKİ Servisi var, hepsi güvenilir Eski Yetkili Servis Ustalarımızdır, birini seçmemi isterseniz ( 4x4 Garaj - Off Road Araçları, Off Road Araç Yapımı, Off road Araç Tamiri ) CEMAFER Ustam'a Matsan Dış Ticaret'ten Ömer Bey beni gönderdi derseniz her türlüğü kolaylığı gösterecektir. Bizim yerimizde ÜMRANİYE'nin Ataşehir tarafında Tem Yan Yoldayız. Selamlar, Ömer.

Merhaba, büyük bir olasılıkla Ümraniye Sanayi'de bir ustaya daha önce gittiniz. Dilerseniz önce onun fikrini alın, yok hayır gitmem diyorsanız, Bostancı Sanayide 3 ayrı SUZUKİ Servisi var, hepsi güvenilir Eski Yetkili Servis Ustalarımızdır, birini seçmemi isterseniz ( 4x4 Garaj - Off Road Araçları, Off Road Araç Yapımı, Off road Araç Tamiri ) CEMAFER Ustam'a Matsan Dış Ticaret'ten Ömer Bey beni gönderdi derseniz her türlüğü kolaylığı gösterecektir. Bizim yerimizde ÜMRANİYE'nin Ataşehir tarafında Tem Yan Yoldayız. Selamlar, Ömer.
Teşekkür ederim en kısa zamanda gideceğim. Ümraniyeye asla sokmam aracımı daha..

aynı problem 2011 ford ranger aracımda da var. ford yetkili servis baskı+balata+bilye için 3800 tl fiyat verdi. değiştirmedim uzun yola gidip geldim. ses ara sıra kesiliyor. prizdirek bilyesi arızası olabilir diye düşünüyorum. baskı balata dağılmadan yaptırmayı da düşünmüyorum.

büyük ihtimalle sizin araçtaki sorunda prizdirek bilyesi arızasıdır.

aynı problem 2011 ford ranger aracımda da var. ford yetkili servis baskı+balata+bilye için 3800 tl fiyat verdi. değiştirmedim uzun yola gidip geldim. ses ara sıra kesiliyor. prizdirek bilyesi arızası olabilir diye düşünüyorum. baskı balata dağılmadan yaptırmayı da düşünmüyorum.

büyük ihtimalle sizin araçtaki sorunda prizdirek bilyesi arızasıdır.
3.800 tl çok yüksek bir rakam değil mi ? Şanzımanı indirip 6 adet bilyayı değiştirdik ses daha net hale geldi. Piriz direkte değişti kesilmedi yani.. debriyaja basınca gram ses yok motor sesinden başka.. gaz verikçe artıyor ses. İnce viyak viyak bağırıyor şanzımanın oralardan geldiğine eminim

Aynı sorun bende de var baskı balata fln değiştik ama sorun devam ediyor.sadece 4. Viteste ses yok.
Ustaya gösterdim beraber bindik tecrübe sürüşü yaptı,şanzımanı indirip açmadan ne olduğunu anlayamayız dedi.masrafı belki 500 ₺ belki 2500₺ çıkar bişey diyemem dedi.
Bide dikkatimi çeken,4.viteste ses gelmeyince; “3. Vitese kadar ön vitestir öyle büyütecek bi sorun çıkarmaz” dedi.
Ön vites - arka vites olayını çözemedim.başka da bişey sormadım öyle deyince.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri