Sarosda Çadır Kampı Için Nereleri Tavsiye Edersiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan burakaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,499

burakaydemir

Yeni Üye
Yer
Tekirdağ
Çocukluğumda ailemle birlikte yaz aylarında İğneada da çadır kampı kurardık ve o günleri özlemle anarım, 99 depreminde çadırımızı bağışladık ve o günden sonra ilk defa bir çadır alıp eşim ve 3 yaşındaki kızımızla saros da çadır kampı yapmak istiyoruz, bu yaz sarosa gidipte kamp kuran arkadaşlardan artısı ve eksisiyle kamping tavsiyeleri alabilirmiyim? eşimin ve kızımın hayatında ilk kamp deneyimi olacak benimde saros da ilk kampım olacak..

Etiketler
Ben de aynı planları yapıyorum. 23 yıldır çantasından çıkarmadığımız çocukluk yıllarımdaki tatilerimizi geçirdiğimiz çadırı deneme amaçlı olarak bugün otoparkta kurdum. 23 yıldır hiç açılmamasına rağmen hiçbirşey olmamış taş gibi duruyor maaşallah.

Biz de ağustosun son haftası veya eylülün ilk haftası gibi 5,5 ve 2 yaşındaki kızlarımızla ailecek Sarozda çadır tatili yapma niyetindeyiz. Aklıma ilk gelen yer Gökçetepe milli parkı ama 2 çocukla kamp yapacak güvenli bir kamping alanı varmı bilmiyorum.

Sarozda 2 küçük çocukla kamp yapacak güvenli bir kamping bilen varmıdır?

Son düzenleme:

merhaba,

sarozda kamp için kesinlikle gökçetepe veya danişment kamp alanları gibi popüler alanları kesinlikle tercih etmeyiniz, çünkü 0 hizmet çok para usulüne göre çalışan işletmeler; danişemtte motosikletle gidip kendi çadırımda kalayım dedim sadece çadır yeri bana gecelik maliyeti 50 tl üstelik içinde elektrk yok ve içerisi ana baba günü ve bakımsızlıktan dökülüyor tuvaletler duşlar leş ötesi yani paranla rezil oluyorsun. aslında benim tavsiyem sadece kamp için değil plaj denize girilecek yer vs için de bölgede adı çıkmış hiçbiyere gitme çünkü istanbula yakın olduğu için adı çıkan bir yer 1 senede eğlence anlayışı kıt istanbullular tarafından istila edilmek suretiyle cılkı çıkarılıyor; misal erikli köyü, güzelim köy 5 senede bildiğin esenler, bağcılar bayrampaşa vs gibi biryere dönüştü.
benim tavsiyem saros hattında içerisinde turistik tesis (otel, pansiyon vs ) bulunmayan köyler ve civarlarını araştır misal karaincirli köyünde esentepe kamping var, tuvaletler duşlar tertemiz bakımlı sahipleri ilgili ve konaklama hesaplı. kendi çadırına çadır başı 35 tl ücret alıyorlar günlük ve kişi sınırlaması yok yani dilersen 35 tl vererek 4 kişi bile konaklayabilirsin. eğer onların çadırında kalacaksan 50 tl ve bundada kişi sayısı sınırı yok. çadırına kadar elektirik çekiliyor ve ortak kullanım buzdolapları var dilediğin gibi kullan ve bunlar için ayrı ücret ödemiyorsun; içeride marketi var ve fiyatları migrostan ucuz. karaincirli sahili muhteşem, ince beyaz kum deniz tertemiz tuzlu olmasa iç o kadar yani ve çok çok açılmana rağmen halen boyunu geçmiyor dalga diye bişey yok çarşaf adeta, ayrıca bakir kalmış bir yer sık olmasa da ağaçlık ormanlık kısımları var, denize girdiğinde yerini gerisindeki çayırlıklarda inekler keçiler otluyor

Son düzenleme:

Çocukluğumda ailemle birlikte yaz aylarında İğneada da çadır kampı kurardık ve o günleri özlemle anarım, 99 depreminde çadırımızı bağışladık ve o günden sonra ilk defa bir çadır alıp eşim ve 3 yaşındaki kızımızla saros da çadır kampı yapmak istiyoruz, bu yaz sarosa gidipte kamp kuran arkadaşlardan artısı ve eksisiyle kamping tavsiyeleri alabilirmiyim? eşimin ve kızımın hayatında ilk kamp deneyimi olacak benimde saros da ilk kampım olacak..

Burak kardeşim biz üç karavancı arkadaşlarla saroz uzunkumda kamp yaptık deniz harika ve deniz kenarında dört köşe demirlerle yapılmış glgelik yapabileceginiz yerler var hafta içi çok sakin gece yıldızları çok net izleme imkanınız var burası kamp değil kaç gün kalacaksanız yiyecek ve suyunuzu tedarikli gidin gerekirse tel den bilği verebilirim selamlar

Sayın ohankay tavsiyeniz için teşekkürler, bu sene sarosda kamp yaptınızmı? ve nerde?

gökçetepe ve danişmenti o halini görünce eriklide plajda kamp yaptım sadece 1 gün; sonra karaincirliye geçtim ve dediğim yeri keşfettim keşke burda kalsaymışım dedim. karaincirliyi kesinlikle tavsiye ederim hemen civarındaki yayla sahili vakıf sahili erikli sahili uzun kum ve kale koyu hepsini gördüm ve öyle söylüyorum

Gökçetepe işletme açısından rezalet. Girişler han kapısı gibi gecenin üçünde birkactane davar gelip çadırınızin yanına çadır kurabiliyor. Ve sabaha kadar böğürüyor İstanbuldan eğlenmeye geldim diyor yönetim aldığı paraya bakıyor. Tuvaletler yetersiz ve temizlenmiyor.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selamlar,geçen hafta sonu gökçetepe milli parkında kamp yapmaya gittik ailece pek mutlu olmadık ve milli parkın arka tarafına denk düşen yoldan farklı koylara inen yollardan çok güzel bir sahil bulduk,deyim yerindeyse cennet gibiydi,sessiz sakin.tavsiye ederim.sahile inen çoğu yol kapatılmış yada engellenmiş hendek yada kaya larla,bir kaç tanesini açmıştık,aracınızlada girebileceğiniz mutlaka bir sapak bulursunuz.gökçetepe sahilini tavsiye ederim,

erdinç çelik

Kapatilan yollari acmaniz pek mantikli gelmedi

selamlar,geçen hafta sonu gökçetepe milli parkında kamp yapmaya gittik ailece pek mutlu olmadık ve milli parkın arka tarafına denk düşen yoldan farklı koylara inen yollardan çok güzel bir sahil bulduk,deyim yerindeyse cennet gibiydi,sessiz sakin.tavsiye ederim.sahile inen çoğu yol kapatılmış yada engellenmiş hendek yada kaya larla,bir kaç tanesini açmıştık,aracınızlada girebileceğiniz mutlaka bir sapak bulursunuz.gökçetepe sahilini tavsiye ederim,

erdinç çelik

Gökçetepede bende kamp yaptım fakat biraz çakal olmanız lazım benim gibi :smiley:
ama keşanlı enişte yanımıza geldi ve bir daha gelirseniz kamp için Büyükevren diye bir yer var kesinlikle oraya gelin dedi ücretsiz ve herşey oradada var dedi bir dahaki kamp yerim Büyükevren olacak gittiğimde tecrübelerimi paylaşırım

Gokcetepede BULAŞIKHANE diye ayrılan bölümü kaldığımız iki haftalık zamanda personel tarafından temizlediğini gormedik. Vatandaş temizliyor. Bir başkası temiz bulduğu lavaboyu kirli bırakıp gidiyor. İşletmeci hiçbirşey karışmıyor. ( para haricinde ) en onemlisi gece kapi açık güvenlik yok.

Kapatilan yollari acmaniz pek mantikli gelmedi

selam,açıkçası durduk yere açmadım,milli parktan memnun olmadım,tavır davranış mekan ticarethane ve mangal mekanı olmuş,acaba başka neresi var sahil,koy vs diye bakındım ve sahile inen bir sürü yol buldum ama hepsinin bilinçli bir şekilde kepçe dozer gibi makinalarla ya hendek açılarak ya kocakoca kayalar koyularak araç girişi için engellendiğini gördüm.aracımızı yolda bırakıp yürüyerek sahile indim ve gördümki çok birdolu insan pikniğini yapıyor.
bu arada gördüğümüz arıcılıkla uğraşan bir amcanın söyledikleride durumu özetliyordu,yolları kapatanların çevre kamping işletmecileridir...

sonuç olarak endemik bir bitki örtüsüne giriş yapmadım, deniz kenarı kamp yapacağım ve çakal esnaf kurnazlığıyla kapatılmış yolu açmamda bir sakınca görmüyorum.zaten piknik yapan birdolu insan vardı orada.çadır kuran piknik yapan.görseniz sizde hak verirsiniz...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri