Satılık 12v Komprosörlü Karavan Veya Tekne Buzdolabı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gemiadami Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,320

gemiadami

Kamp II
Yer
istanbul
DC 12 V Motor danfoss yenidir.
40 Litre iç hacim.
EBATLAR: 53x39x37 ölçüler dıştan dışadır.
Not:37 cm olan derinlik kasanın derinlğidir.
Resimde görülen elektronik parça çıkıntısı ile derinlik 45 cm. dir. Aynı motordan bende karavanımda kullanıyorum memnunum.

Fiyat:1800 TL.

IMG 5068

IMG 5069

IMG 5070

IMG 5075

IMG 5076

Son düzenleme:

Etiketler

Aşağıdaki ilanda belirtilen kompresörlü soğutucu 33 lt ve sıfır, talep edilen ücret ise 2000 TL
Garantisi var, üsten kapaklı olduğu için ısı kaçışları daha az olan ilandaki ürünü kıyasladığımızda siz çok fazla bir fiyat talep etmişsiniz.

Kleo Portacool 35C Araç, Yat, Karavan Buzdolabı

Sattığım ürünü değerli kılan kullanılan motordur. Danfoss motor bu işin uzmanı.
sizin örnek verdiğiniz üründe motora değinilmemiş.

.

Forumun ücretsiz bireysel ilanları hoşgörmesi, baştan avantaj olarak düşünülse de, sonuçta pek de huzurlu bir yöntem olmadığı aşikar olmalı ? ;)

12v/24v/220v 3 sistem çalışan sıfır hiç kullanılmamış buzdolabı. 1yıl garantili. 2.500,00TL

Buzdolab

Buzdolab1

Buzdolab2

İsteyen istediği malı istediği fiyata yazar. Alan alır , almayan almaz yada işine gelen rakamı teklif eder. Bunun adı serbest piyasa ekonomisi Kimsenin jandarmalık yapmasına gerek yok

İsteyen istediği malı istediği fiyata yazar. Alan alır , almayan almaz yada
işine gelen rakamı teklif eder. Bunun adı serbest piyasa ekonomisi
Kimsenin jandarmalık yapmasına gerek yok
.

Sn. @bberksan , :yum:

Yazınızın ilk iki satırına katılmamak elde değil.
Son satırındaki rahatsızlığınızla ilgili ilk cevabım ise yukarıda.

Ama bu noktaya sizden farklı bakıyorum.
Şöyle ki;
Reklam amaçlı yazıların forum başlıklarından belirgin olarak ayrılmaması, gerilim sebebi olabilmekte. Forumlar, herkesin herşeyi konuşulabilme hakkına sahip olduğu bir platform olması dolayısıyla, diyalog olanağı olmayan alışılmış reklamlara göre farklı bir özelliğe sahip. Bu açıdan reklamı böyle bir formattaki başlığa yazarken, farklılığını baştan kabul etmek yerinde olmalı ?

Kısaca reklam forumun öznel başlıklarına yazılınca, eşyanın tabiatı gereği haklı olarak dokunulmazlığını kaybetmekte.. ;)

Üyeli veya üyesiz olarak girdiğim bütün forumlarda ya reklamlara Web adresleriyle bile olsa tamamen izin verilmiyor ya da satıcının iletişim bilgilerininin yer aldığı ama umumi cevaba kapalı özel reklam başlıkları bulunmakta.
Tabii forum software sunucularının reklamları konu dışı.

Forumda neden bu şekil bir uygulama olduğu ile ilgili kanaatim ise kabul edersiniz ki bu başlığın amacını aşmakta.

.

Son düzenleme:

Forumlarda 2.el satış yapılmaması bir çözümdür haklısınız.
Ancak 2.el satış serbest ise hiçbir ilan %100 mantıklı olamaz. Her 2.el ilan sebep yada emsal üretilip acımasızca eleştirilebilir. Haklı eleştirilebilir haksız eleştirilebilir , bazen de incitici ve ağır bir üslupla eleştirişebilir.
Neticede mantıken , 2. El ilan vermek serbest ise eleştiri yasak olmalıdır. Yoksa kırgınlık ve kaos olur.
Kanaatimce bunca guzel 2.el ilan sitesi varken ilan vermek serbest olmamalıdır

.

Ben ayırım yapılmadan her çeşit ilan için demek istemiştim.
Forumlarla ilgili konu ve metalar için ücretsiz veya forum giderlerini karşılamak amacıyla ilana yer vermek anlaşılabilir. Fakat sınırlarının doğru çizilmesi yerinde olur diye düşünüyorum. Yabancı ülke pratikleri de hep bu yönde zaten.

Reklam ise eleştiriye imkan sağlamayan ayrı bir formatdaki bölüme yazılmalı.
Forum konularının doğruca içine yazılan da reklam olmamalı.
İstenirse düzenlemek zor değil.

Bu sefer ise son cümlenizle hemfikirim. :yum:

.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri