Satılık 1984 Land Cruiser FJ40

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hsbasar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 137
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 40,856

hsbasar

Zirve
Yer
Ankara
Daha üst model ve geniş bir araca geçmek için çok severek aldığım ve yürüyen aksamının tamamını elden geçirdiğim FJ40'ım ile yollarımızı ayırmaya karar verdim. Bu aracın hikayesi genelde Gezenbilirde biliniyor ama ben ilan verirken yazdıklarımı buraya da ekliyorum. Sahibinden deki ilan numarası 17245568
Aracı baştan aşağı toplama niyetinde olduğum için yürüyen akşamda hiçbirşeyini eksik etmeden yeniledim. Alan arkadaş marşa binip gidecek. Sadece bir müddet sonra kaporta boyasının yapılması gerekmektedir. Aracın gezenbilir fiyatı 16500 TL dir. ilan sitesinden arayanlar araçtan anlamadıkları halde pazarlık yapıyorlar diye 1000 lira fazla yazdım oraya.

1984 model FJ40,

4200 cc 2F motor 136 Hp

BRC marka LPG (ruhsata işli) Depo aracın arka alt kısmındadır ve ilave koruma muhafazası ile kaplanmıştır.

31, 10.5, 15 BF goodrich lastikler, offroad yarış jantları

Roll bar

Elektrik kesici şalter.

100 Amper yeni akü

Koltuk döşemeleri yeni yapıldı.

4 amortisör yeni takıldı ve daha bir çok yenileme yapıldı.....

Yürüyen aksamınının tamamını son 1 yıldır elden geçirdim, hiçbir sorunu yok. Sadece kaporta boya işleri kaldı

Fotoğraflarda görülen, (boyandıktan sonra takmayı planladığım) yedek parçalarıda fiyata dahildir, çadır ve lift jack satılık değildir.

Yedek parçalardan kilitler hariç hepsi sıfırdır. yedek parça resimlerini CCOT sitesinden aldım temsilidir.

Aynalar, kapı kolları, gergi kilitleri, Ön ve arka sinyaller, reflektöreler ve Snorkel toplam değeri yaklaşık 1000 TL

6. jant ve lastiğide mevcuttur istenirse verebilirim.

Resimlerden de görüleceği üzere amacına uygun kullanılmıştır.

Aracın km si (6000 km) sekmanlar değiştikten sonraki kilometresidir. Gerçek kilometresini bilmiyorum.

Daha geniş bir araca ihtiyacım olduğundan satmaktayım, iyi durumdaki LC VX80 veya LR Disco I ile takas olabilir.

Detay bilgi için bana mesaj gönderebilir veya 0535 2126288 nolu telefondan Ahmet ustayı arayabilirsiniz.

Esra hanımın festivaldeki güzel karesi ile başlayalım resimlere

GZB-Festival2-Haziran-2009-106.jpg

Birde yıkandıktan sonraki halimiz

Image008.jpg

Bunlar reklam fotolarıydı :D asıl fotolar birazdan geliyor.

Etiketler
Ynt: Satılık 1984 Land Cruiser FJ40

Yurt dışından getirttiğim ve boyandıktan sonra takmayı planladığım parçalar.
Fotoğrafları CCOT nin sitesinden aldım ama ürünleri ordan almamıştım.

[attachment=1]

[attachment=2]

3461421565 e79a95f4c8 o

Parca foto

En problemli yerimiz sağ arka çamurluğumuz. Arka iki çamurluğunda preste yapılarak yenilenmesi gerekli.

DSC01340

DSC01020

DSC01487

IMG 7157

DSC04145 2

Gezilerde ve LC FJ40 başlığı altında bir sürü resmi var istenirse biraz daha yükleyebilirim.

Sedat bey araca bu kadar para ve emek harcadıktan sonra satmanıza üzüldüm doğrusu.Mekanik açıdan Ankaradaki en temiz ve "yenilenmiş" FJ 40 budur herhalde.Keşke bizimle kalsaydı diycem ama.. umarım yabancıya gitmez.

Hayırlı satışlar,üzüldüm diyemiyeceğim çünkü ne alınacağını az çok tahmin ediyorum. ;D ;D ;D İnşallah değerini bilene gider.

erenatac' Alıntı:
Sedat bey araca bu kadar para ve emek harcadıktan sonra satmanıza üzüldüm doğrusu.Mekanik açıdan Ankaradaki en temiz ve "yenilenmiş" FJ 40 budur herhalde.Keşke bizimle kalsaydı diycem ama.. umarım yabancıya gitmez.

Erencim, ilgin için teşekkür ederim. Gerçektende çok büyük emek ve para harcadım, harcadığımın oldukça da aldında bir fiyat yazdım. Görsel kısımları dışında herşeyini yaptım.
Ancak kullandığım süre içinde farkettim ki benim kullanış tarzım sert off-road dan ziyade, doğa gezileri ve kamp. Hal böyle olunca daha geniş ve konforlu bir araca geçmem iyi olacak kanaatindeyim.

tugsan75' Alıntı:
Hayırlı satışlar,üzüldüm diyemiyeceğim çünkü ne alınacağını az çok tahmin ediyorum. ;D ;D ;D İnşallah değerini bilene gider.

Sanırım şöyle bir söz geliştirebiliriz "Toyotaya bir defa binmeye gör ......" ;)

Sedat bey,
Bu konuyu 10 dakika kadar önce gördüm ve inanın çok şaşırdım. Toyatanızı bi gün elden çıkaracağınızı hayal bide edemezdim....
Şaşırdığım kadar üzüldüm de. Fakat sizi biraz tanıdığım için, olgun, aklıbaşında ve doğru kararlar veren birisi olduğunuzu bildiğim için üzüntüm törpüleniyor. Eminim bu kararınızı çok ciddi düşünerek vermişsinizdir, duygudan öteye mantığınızı koymuşsunuzdur masaya.

Ben sevdiğim mallarımı, araçlarımı hep kişileştiririm. Oldukça da duygusal bi yapım var zaten. Bağlanırım sevdiklerime. Fakat benim yaşamımda bi misyonları olduğunu ve kaybettiğimde ya da yollarımızı ayırma kararı aldığımda, bendeki misyonlarını tamamladıklarına ve farklı görevlere doğru yola çıktıklarına inanırım... Gerçekten içim söyler bunları, belki abarttığım düşünülebilir ama, beni tanıyanlar anlar ve alışır bu tavrıma. Şu an kullandığım aracım 14. mü ne makinem. Ama, hepsi ile bi dugusal bağım olmuştu :smiley:

Sizin Toyatınızda, aileniz ve sizin için misyonunu tamamladı ve başka birisinin hayallerini yada ihtiyaçlarını karşılama yoluna çıktı bence....

Alana da, satana da hayırlı olsun....

İlginenler için,
Benim kısa sürede olsa aracı inceleme şanşım olmuştu. Çok beğenmiştim. Sedat beyin bahsettiği tamiratlar kesinlikle elzem veya acil değildir.
Dürüst satıcıdan yapılan alışverişte hiç bir zaman olumsuz süpriz yaşamadığınız gibi, positif sürprizler olasıdır :smiley:

Yeni aracınızı şimdiden merak ediyorum Sedat bey, hatta yeni makinede şimdiden hayırlı olsun demek isterim....
Siz ülkedeyken veya dışardayken nasıl bi konuda yardım edebilirsem ne mutlu bana. Ulaşabileceğinizi biliyorsunuz.

Ahmet ustaya selamlar....

Saygılar...
Alp...

Sevgili Alp

iyi dileklerin için çok teşekkür ediyorum.
Yukarıda da yazdığım gibi aracı kullanım tarzımız, duygusal değilde mantıksal bir karar vermeye yönlendirdi bizi. Gerçektende zor bir karardı.
Bu tür araçlarla ister istemez duygusal bir bağ oluşuyor. Çok gelgitler yaşadım ilanı koyuncaya kadar.
Umarım hayırlısı olur.

Selamlar
Sedat

Sedat 1. fotoğraf harika ama sen bakma, yoksa her an vazgeçebilirsin :-\

Eski aracından ayrılmak hiç kolay değil biliyorum ama yine de kararın hayırlı olsun diyorum :smiley:

Umarım "kahramanım" Gezenbilir içinde alıcı bulur ve yine onu görme şansımız olur ;)

Selamlar

SDC' Alıntı:
Sedat 1. fotoğraf harika ama sen bakma, yoksa an vazgeçebilirsin :-\

Eski aracından ayrılmak hiç kolay değil biliyorum ama yine de kararın hayırlı olsun diyorum :smiley:

Umarım "kahramanım" Gezenbilir içinde alıcı bulur ve yine onu görme şansımız olur ;)

Selamlar

Sevtapcım ilgin ve iyi dileklerin için teşekkür ediyorum.

1. fotoğraf Esra hanımın gezenbilir doğa festivali off road oyunlarında çektiği fotoğraf. Benimde favorim, o yüzden onu başa koydum ;D

Selamlar
Sedat

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri