Satilik Landrover Defender 110 Camper

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasiko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,878

yasiko

Kamp III
Yer
İstanbul
LANDROVER DEFENDER 110
1992 MODEL
58000 km de
2495 cc
BENZİN - LPG (RUHSATA İŞLENMİŞTİR)
FULL 4X4
DİFRANSİYEL KİLİTLİ
ARAÇ OTOMOBİL/ARAZİ TAŞITI VE 1+1 MOTOKARAVAN OLARAK RUHSATA İŞLENMİŞTİR.
BU SEBEPTEN ÖTÜRÜ 2 YILDA BİR TÜV’E (MUAYENEYE) GİRMEKTE VE OTOMOBİL OLARAK ÜCRET ALINMAKTADIR. TÜM HARÇLAR, KÖPRÜ, PARALI YOL VE FERİBOT VS. GEÇİŞLERİ OTOMOBİL OLARAK ÖDENMEKTEDİR.
TRAFİK SİGORTASI OTOMOBİL OLARAK DAHA UCUZA YAPILMAKTADIR.
LASTİKLER YENİDİR
TÜM ARAÇ ALÜMİNYUMDUR. KESİNLİKLE PASLANMAZ

GELELİM DONANIMA :

2 KİŞİLİK YATAK OLAN KOLTUKLAR
220 V BUZDOLABI
KARAVAN TİPİ 2 Lİ OCAK (LPG)
2 YÖNLÜ TAVAN HAVALANDIRMA 12 V
TAVANDA 40X40 HAVALANDIRMA
PORTATİF TUVALET
BANYO-WC ÇADIRI
HİDROFOR 12 V
LPG ALARMI
MUTFAK, GİYSİLER VE KAMP MALZEMELERİ İÇİN YETERLİ DOLAP
3 METRE STOR TİP KENDİNDEN TOPLANAN TENTE (PORTATİFTİR. GÜNEŞE GÖRE İSTEDİĞİNİZ YÖNE KURABİLİRSİNİZ)
RADYO-CD ÇALAR UZAKTAN KUMANDALI
ŞARJ İÇİN USB VE ÇAKMAK GİRİŞLERİ
180 W GÜNEŞ PANELİ
20 AMPER GÜNEŞ PANELİ ŞARJ REGÜLATÖRÜ
120 AMPER YAŞAM AKÜSÜ
25 AMPER REDRESÖR
1000 W LİNETECH İNVERTÖR
VEBASTO 3000 BENZİNLİ
MASA, SANDALYE, VS. GİBİ YETERLİ KAMP MALZEMESİ İLE ARKADAŞLAR VEYA ÇOCUKLAR İÇİN ÇADIR.

01

03

05

06

07

09

Ahmet bey aracınızı başka bir motokaravan için sattığınızı temenni ediyorum çünkü çok güzel bir araç yapmışsınız. Konuyu dağıtmak istemem fakat hem otomobil/arazi taşıtı kalmasını sağlayıp hemde nasıl motokaravan ruhsatı aldığınızı merak ediyorum. Sorma sebebim 109 seri 3 aracım var ve motokaravan şeklinde dizayn etmek istiyorum ama en büyük korkum çevirmelerde vs sorun yaşamak ve her muayenede herşeyi sökmemizin gerekmesiydi. Çünkü direk motokaravan olunca vergisiydi sigortasıydı bir araba parası.

Aracınızın ruhsatında Cinsi ve Sınıfı ne olarak kayıtlı ise karavana dönüştürdükten sonra da aynısı yazmak zorundadır.
Benimkinde Otomobil-Arazi taşıtı M1G yazıyordu. Dolayısıyla karavana dönüştürdükten sonra da aynısı yazıldı. Sadece Diğer bölümüne Motokaravan ibaresi eklendi.

Anladığım kadarıyla sizin aracınızda böyle ise benimki gibi tescil edebilirsiniz.

Eğer aracınız kamyonet vs olarak kayıtlı ise N sınıfıdır ki o zaman karavana dönüştürdüğünüzde Panelvan-motokaravan olarak tescil ediliyor. Bir arkadaşımın bu şekilde kayıtlı daha yeni 750.-TL ya Trafik sigortası yaptırdı.

Yanıtınız için çok teşekkürler. Benim aracıdma otomobil arazi taşıtı geçiyor o zaman sıkıntı olmayacak.

Üstten su almıştı tamir ettirdim. Benim için sıkıntı yok ama kozmotik olarak duvar kağıdı kaplanabilir. Gözlüksüz km'yi yanlış okumuşum. :smiley: Görüldüğü gibidir.
7
8
9
10
12
11

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR