Sazlıca Plajları Kamping

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cygnet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,490

cygnet

Kamp I
Ege bölgesinde kamp yapacak kamping arayanlara da bir mesaj vereyim..

Eski Foça ile yeni Foça arasında , yeni Foça'dan 2 km sonra SAZLICA PLAJLARI adında bir kamping var.
Sazlıca kamping eski Foça'dan 16 km sonraya denk düşüyor..Yolu çekme karavanlar için de çok uygundur.

Foça'nın denizi zaten çok temiz ve dalgadan eser yok..Plajın imkanları yeterlidir..Şezlonglar ve şemsiyeler ücretsizdir.Sahilde biraz soğuk akan 3 musluklu bir duşu var...
Ayrıca geri planda ki kamping alanı içinde bazı yerlere bu sezon ek duş yerleri yapılmış..Çevresi kapalı..

WC ler.. Kampın içinde muhtelif yerlerde bay-bayan için ayrı tuvalet kabinleri var..Tüm sıhhi tesisatı eksiksiz çalışıyor..WC lerde wc kağıdı bırakılmış , kendiniz götürmenize gerek yok.. Kolzetler ter temiz..Rezervuar butonları sağlıklı çalışıyor..Kırığı döküğü yok..

Kamp alanı oldukça geniş..İçinde her ihtiyacınızı karşılayacak bir büfe var..Dilerseniz size mangal yakıp bile veriyorlar.
Gölgelik alanları da bolca.

Oldu da buzdolabınız size yeterli gelmedi..Hipocamp'da ki gibi günlüğüne 7 TL buzdolabı ücreti vermeyeceksiniz..Neredeyse her 2 aileye bir adet düşecek kadar sayıda kocaman buzdolaplarını bu sene kampın her yerine koymuşlar. Özellikle karpuz mevsiminde buzdolaplarına karpuz sığdırmak sorun olur..Ama burada sorunsuzca karpuz alıp , buzdolabına koyabilirsiniz.

Biz geçen sene buraya 3 gece kalmak üzere gelmiştik , çok sevdik ve 6 gece kaldık..
Bu sene de 3 gece kaldık..Oradan Hipocamp'a gittik..Keşke Sazlıca'da devam etseymişiz.

Bu mevsimde serinletici bir su arayanlar için de Sazlıca kamping'i tavsiye ederim. Deniz suyu bir kaç derece daha serince.

Gecelik fiyatı 30 TL.. Az kalana da aynı..Çok kalana da..
Ama siz çok severseniz kamp işletmecisi size kesin bir "iyilik" yapacaktır.:smiley: .
Onu iyi tanıyorum , çünkü :smiley:)

Etiketler
Ynt: Sazlıca Plajları Kamping

AMAN DEYİM GİTMEYİN!

Merhabalar, bu sitedeki yorumları çoğunlukla önemser ve tercihimi o yönde yaparım ama bu mekan konusunda oldukça yanıldım ve deneyimimi sizinle paylaşmak istiyorum. üstteki girdi ve kendi internet sitesinde herhangi bir uyarı bulunmamasına rağmen (ayrıca hiçbir forumda ve blogta da yer almıyor) kilometrelerce yol gidip kampa vardığımda "damsız" giremeyeceğimi söylemiştir. yıllardır karavan kampingleri gezmeme rağmen ilk defa böyle bir şey ile karşılaşıyorum. böyle bir uygulama yok. tam öğlen saatlerinde güneşin en kavurduğu saatlerde mekana varabildim, daha girer girmez kovar gibi konuşmalar (gibisi fazla belki) saygısız ve yavşak gülmeler... Bir de bomboş mekanda "yerimiz var mı neden sormuyorsunuz?" demez mi! o güneşin altında onca yolu bir su içemeden dönmek zorunda kaldım. eğer uygun bir dille bir dakika olsun oturmama fırsat verilerek anlatılsa yine bir nebze anlaşılır (aslında anlaşılacak bir yeri yok). Ancak bir su içemeden onda kilometreyi geri dönmek zorunda kaldım. gezgin adam atar çadırını takılır kendi halinde, ancak bu dinci gerikafalılar insana bir suyu çok görürler. evet taktım çünkü çok susamıştım ve güneş çok yakıyordu. bu kafaya sahip bir İŞLETME biz gezginlerin listesinden kesinlikle çıkmıştır.

birdemlikcay' Alıntı:
AMAN DEYİM GİTMEYİN!

Merhabalar, bu sitedeki yorumları çoğunlukla önemser ve tercihimi o yönde yaparım ama bu mekan konusunda oldukça yanıldım ve deneyimimi sizinle paylaşmak istiyorum. üstteki girdi ve kendi internet sitesinde herhangi bir uyarı bulunmamasına rağmen (ayrıca hiçbir forumda ve blogta da yer almıyor) kilometrelerce yol gidip kampa vardığımda "damsız" giremeyeceğimi söylemiştir. yıllardır karavan kampingleri gezmeme rağmen ilk defa böyle bir şey ile karşılaşıyorum. böyle bir uygulama yok. tam öğlen saatlerinde güneşin en kavurduğu saatlerde mekana varabildim, daha girer girmez kovar gibi konuşmalar (gibisi fazla belki) saygısız ve yavşak gülmeler... Bir de bomboş mekanda "yerimiz var mı neden sormuyorsunuz?" demez mi! o güneşin altında onca yolu bir su içemeden dönmek zorunda kaldım. eğer uygun bir dille bir dakika olsun oturmama fırsat verilerek anlatılsa yine bir nebze anlaşılır (aslında anlaşılacak bir yeri yok). Ancak bir su içemeden onda kilometreyi geri dönmek zorunda kaldım. gezgin adam atar çadırını takılır kendi halinde, ancak bu dinci gerikafalılar insana bir suyu çok görürler. evet taktım çünkü çok susamıştım ve güneş çok yakıyordu. bu kafaya sahip bir İŞLETME biz gezginlerin listesinden kesinlikle çıkmıştır.

Dinci geri kafalılar çıkarımını nasıl yaptınız? Sizce damsız girilemez uygulaması olan her yer dinciler tarafından mı işletiliyor dur? Dinimiz misafire yolda kalmışa yardım etmeyi emreder, bu kişiler yüzünden tüm inançlı insanları zan altında bırakmak doğru mudur?

fbmy' Alıntı:
Dinci geri kafalılar çıkarımını nasıl yaptınız? Sizce damsız girilemez uygulaması olan her yer dinciler tarafından mı işletiliyor dur? Dinimiz misafire yolda kalmışa yardım etmeyi emreder, bu kişiler yüzünden tüm inançlı insanları zan altında bırakmak doğru mudur?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba birdemlikcay,

Damsız girilmez kuralını işletme web sayfasında yada işletme girişinde ilan etmişse söylenecek söz sadece ayrımcılık
yaptığı anlamında eleştirilebilir,uygulama ülkemizde oldukça yaygın olmakla birlikte kabullenmek zorunda değiliz.

Sizin yavşakça gülmeleri ve geri kafalı dinci benzetmeleriniz bunuda sizin adınıza üzücü bir cümle olarak görüyorum. Forumda
nezaket kurallarına titizlikle uyulmasının önemini sanırım anlatmak gereksiz kalacaktır.
Forumda on-line olduğunuz tarihten sonra ilgili cümleleriniz silinecektir.

Merhabalar

Ben de buradaki yorumlara bakarak eşim ve 11 aylık oğlumla geçen hafta bu kampinge gittim. Kapıdaki görevli içerideki .. bey sizinle ilgilenecek dedi ve içeri girdik. Starex marka minibüsümüzde konaklayacağımızı söyledik. Yetkili kişi ileride bir yer işaret ederek karavanlar şuradaki güneşin altında park ediyorlar işinize gelirse kalın dedi ve arkasını döndü gitti! Adamdaki havayı göreceksin. Böyle bir tavır görünce hızlıca oradan uzaklaştık...
Oradan az ilerde Acar kampinge gittik. Kapıdaki görevli giriş ücreti istedi, bende içeri bir bakmak istiyorum, ortam bebeğimizle kalmaya müsaitse ücreti neyse veririm dedim. Ters bir şekikde ücret vermeden giremezsin beğenmezsen çıkışta paranı alırsın gibi komik bir cümle kurdu. Siz kimsiniz allah aşkına sokakta görsem muhatap olmayacağım tipler oralarda kral olmuşlar...
Bu tatilimizde 4-5 adet kamping dolaştık hepsi birbirinden beterdi... hepsi de burada övülen kampingler... 5 yıldızlı otel sahiplerinin bile burnu bu kadar havada değil!
Sonuçta ne mi oldu daha önceden görmediğimiz bozcaadaya gittik ve cunda daki ada kampingin bize verdiği fiyata çok yakın bir fiyata güzel bir otelde konakladık üstelik kahvaltıda dahil :smiley:

Kurdun olmadigi yerde cakallar turermis diye bi atasozu geldi aklima nedense..

Eski bir tartışma olmasına rağmen uzun süredir Sazlıca Camping'e giden biri olarak söylemek istediklerim var;

1- Bir beyefendi sahipleri Dinci olarak nitelemiş. Şimdi burada durum şu, bu kamp ve plaj 2 farklı işletmeci tarafından işletiliyor. Dinci dediğiniz işletmeciler yani Güven Abi ve Engin Abi herhalde kendilerine dinci dediklerinizi duysalar gülmekten ciddi kriz geçirebilirlerdi...

2- Damsız uygulamasının çok saçma olduğunu düşünen biri olarak kampa 5 km uzaktaki askeriye ve komando okullarının bu kararda etkisi olduğuna eminim...

3- anlattğınız gibi ise evet size kabalık etmişler. fakat bu kabalığı yapan işletmeciler Engin ve Güven abi olamaz...diğer ekibin adamlarıdır onlar...

4- Sazlıca averaj bir yerdir. Hiçbir şeyi mükemmel değildir, ama salaşlığın bütünü bir mükemmellik getiriyor...

5- Fiyat / Performansta daha iyi bir yer zannımca yok TC'de...Çok yer gezdim ama yok... ( Bakın fiyat / Performans diyorum burayı günlüğü kişi başı 100 TL'lik kamp alanları ile karıştırmayın...)

6- Kimse kimseyi rahatsız etmez burada, öle affedersiniz göt göte de çadır kurmazsınız....

7- Ben seviyorum, sevmeyen de olabilir kendince haklıdır, beğeniler farklıdır...

Sazlıca Plajları sevdiğim bir kamp yeri, bu sebeple geri planda kalmasın, tartışmayı hortlatayım :smiley:

2013'den beri neredeyse her sene çadır için giderim. Üstteki yoruma katılıyorum. Ne süper mükemmel ne de berbat. 2 işletmeci olduğunu biliyorum ama neresi kime ait, ben kiminle muhatap oldum bilmiyorum. Beyaz, uzun saçlı, pos bıyıklı , gayet hoşsohbet ve kibar bir beyefendiydi karşlılaştığım. Hiç de üzmediler bugüne kadar bizi.

Geçen sene damsız gelenler vardı. Daha öncesinde dikkat etmedim. Ama kimseyi de rahatsız falan edecek bir ortam yoktu.

Haftasonları gitmiyorum. Genelde perşembe gidip cumartesi çıkıyorum. Günübirlik ziyaretler sebebi ile haftasonu ve tatil günlerinde çok kalabalık oluyor.

Fiyatlar makul; elektrik, ışık, masa sandalye veriyorlar. 2021 yazında çadır için 2 gece 200 TL ödedim.

Ortak kullanım için bolca buzdolabı, bulaşık vs için lavabolar var. Yeteri kadar WC de mevcut ancak çok da temiz oldukları söylenemez.

Denize sıfır bir alan, bazen çok rüzgarlı olabiliyor, gitmeden önce hava durumunu kontrol etmekte fayda var.

Tatlı bir kafesi ve küçük bir marketi var. Hazır yanmış mangal alabiliyorsun. Kafedeki menüler zengin, çay,kahve , alkollü içercekler vs mevcut.

Denizi taşlık genelde ve serin sayılır ama kumsalı güzel ve keyifli.

Hiç karavan tecrübem olmadığı için bir yorum yapamıyorum ama içeride çokça karavan da görüyorum. Yolları uygun karavanlar için.

Eski-Yeni Foça arasında benzer özellikde Acar kamping ve Kosova plajı var. Kosova da elektrik vs yok. Acar ise biraz enteresan. Bir işletme var ama aynı zamanda da yok 😅 Sazlıca plajları iyi kötü gelişmeye devam ediyor. 7-8 yıldır; buzdolabı sayısı arttı. gölgelikler inşa edildi. Bir çok noktaya prizler konulmuş. Duş ve soyunma kabinleri arttı ve daha kullanışlı hale geldi. Şezlong sayısı arttı. Park yeri büyüdü gibi,, öncelikli aklıma gelenler.

Benim sevdiğim ve ailemle zaman geçirmekten hoşlandığım bir yer. Bugüne kadar olumsuz bir durum yaşamadım. ancak dediğim gibi ben haftaiçi saha sakin zamanlarda gitmeyi tercih ediyorum. İnşallah karavanım olursa daha uzun süre kalmayı isterim.

Selamlar uzun/beyaz saçlı, pos bıyıklı abi 😄
Sevgiler,

Sazlıca Kamping'e kışın tek başıma gidip kamp yapmışlığım vardır. Sevdiğim bir mekan. Çok da iyi değildir. Yazın kalabalık olabilir. Markete bakkala çakkala da epey uzaktır. Gidilir mi gidilir, Ama çok fazla vakit geçirmem ben şahsen. Beni sıkar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,418
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri