DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Schengen Vizesi Ile Romanya'dan Giriş Yapmak Mümkün Mü?

'FAYDALI BİLGİLER' forumunda aserhat9 tarafından 17 Temmuz 2017 12:30 tarihinde açılan konu 114 kişi tarafından okunmuş, 3 cevap yazılmıştır

Bu Sayfayı Paylaş

1. aserhat9

aserhat9 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Merhaba,
    Forum sitelerinde schengen vizesi ile Romanya'ya giriş yapabileceğimiz yazıyor ama vize merkezini aradığım zaman gümrükte sıkıntı yaşayacağımı söylediler. İtalya'dan aldığım çok girişli schengen vizesi ile, Ankara'dan Bükreşe uçakla gidip giriş yapabilir miyim? 2 gün konaklayıp Macaristan'a trenle geçeceğim, hostel rezervasyonlarım mevcut.
    Daha önce deneyimlemiş olanlar cevap verebilirse sevinirim.

Etiketler:

2. şado

şado Kamp II

Alınan Beğeni:
    118
    Romanya'ya girişiniz polisinin o anki ruh haline bağlı ,ancak giriş yapsanız bile bir daha İtalyadan shengen vizesi alırken size sorun çıkarabilirler.

3. bartek

bartek Zirve

Alınan Beğeni:
    118
    Konu ile alakasi yok ama hostel lafini duyunca okul zamanim aklima geldi. Hala var mi bilmiyorum ama o zamanlar Genctur vardi Sultanahmet'te. Linz in bir kõyūnde calis-tatil yap seklinde yer ayarladilar. Avusturya vize istemezdi nedense bizden o yillarda. Ben de oralara gitmisken Budapeste'yi gormeden olmaz (ne de olsa Cüneyt Arkin'la gecti çocuklugumuz) diye Macaristan vizesi , bir de Budapeste Belgrad Istanbul tren bileti aldim. 80'lerin sonu. Bulgar polisi Kapikule'de trenin epey bir bolumunu bosaltti ; vize gerektirmeyen Yugoslavya yolcularini attilar disari. Ben kapi gibi Macar vizesi sayesinde yirttim.
    Ayni islem bir de Yugoslavya girisinde oldu. Orayi da atlattik. Sirkeci'den cikali 30 saat olmustu ki Avusturya sinirina geldik. Ben en kotu Belgrad'i filan gezerim diye heyecanimi yenmeye calisiyorken, Avusturya polisi sertce "Wohin" dedi, ben de "Nach Linz" dedim sadece . Bir bana bakti, bir kufur salladi havaya, cikti gitti. Macar vizesi sayesinde iyi gezmistim Avusturya'yi.
    Üzerinden 30 sene gecmis, biz hala vize diyoruz. Icime o yolculuk oyle oturmus ki tatil icin bir daha hic vize pesinde kosturmadim, iş nedeni ile aldigim vize kaldiysa tatil yaptim.

Sorunuza gelince arada bir almamazlik yaptiklarini duyuyoruz. Kaybiniz cok olmayacaksa deneyeceksiniz.

Son düzenleme: 18 Temmuz 2017 07:57

4. aserhat9

aserhat9 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    İnterrail yapacağımız için en çok kalacağımız yerden vize almamız gerektiğini söyledi herkes, vfs yi arayıp sorduğumda da aynı cevabı aldım.
    Denemeye karar verdik en mantıklısı o gözüküyor, bakalım artık biz neler yaşayacağız.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...