Sel Baskını Ve Dal Düşmesi Riski Önlemleriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Suyadüşen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,664

Suyadüşen

Ana Kamp
Pandemi, Küresel ekonomik krizler ve İklim değişmesi sebepli olarak halkımızın kampçılık aktivitelerine yönelmesi ile konu başlığımdada yazdığım gibi risklerin olağan bir hale dönüşmesi kuvvetle muhtemel. Bu durumu unutmamalı ve unutturmamalıyız. şuanki orman yangınları da bunun en önemli göstergesi! Acizane aldığım önlemleri yazmak ve sizin aldığınız önlemleri de öğrenmek bilmeyenleri uyarmak mahiyeti ile bu paylaşımı yapma gereği duydum.
İlk olarak yoğun ani gelişen sağanak için aldığım önlemler,
Vadi ve 2 tepenin kesiştiği kanal görevi görebilecek noktalara kamp atmıyorum. Çadırın etrafına küçük çaplı kanal açıyorum.
Dal düşmesine karşı
Kuru dalı olmayan ağaç altları tercih edip, sarmaşık saran ağaçları tehlike olarak görüyorum, mümkünse çadır üstünden 2 metre yükseklikte ip yardımı ile kalın muşambadan tente yapıyorum.
Oluşabilecek acil durumlar için tek çıkışı olan kamp alanlarını tercih etmiyorum
Herzaman yanımda acil ilkyardım kiti taşıyorum içine böcek sokmalarında alerji oluşumuna karşı antihistamnik bulunduruyor sargı bezi turnike uygulaması için sağlam kısa sopalar bulunduruyorum.
Kampçı olmayı isteyen arkadaşlara kamp gereçlerinden önce ilkyardım el kitabı almalarını öneriyor,
Araçlarında yada yanlarında Herzaman kullanmayacakları en az 10 lt su bulundurmalarını da belirtmek istiyorum.

Etiketler

.
....risklerin olağan bir hale dönüşmesi kuvvetle muhtemel.
Cümlenizdeki “kuvvetle muhtemel” kelimesini çekinmeden “kesin” ile değiştirebilirsiniz. 😉

Bu seneki dünyanın biyolojik üretiminin yine bu senenin yıllık tüketimi karşılayabileceği son gün, bu gün oldu. (Earth Overshoot Day)
Yani 29 Temmuz. Diğer bir deyişle, sene sonuna daha dört ay var !..
Eğer dünya fabrika veya ticari bir firma olsaydı, kredi alacak bırakın bir bankayı, tek bir tefeci bile bulamazdı..
Sermayeden yemeye başlama, iflasın da başı olmalı.
Ağırdan ısıtılan kazandaki şapşal kurbağadan farkımız yok.

Aman yanlış anlaşılmasın kimseyi suçladığım falan yok.
Sadece kendi kendime konuşuyorum.
Hesapladım; bu sene sadece tatil amacıyla mazotlu karavanımla 8000 km üzeri yol yapmış olacağım..
Sigara tiryakileri bilir, birşey üzerine ahkam kesme ile doğrusunu yapma arasında da yine binlerce kilometre olmalı ? ☹️

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR