Serbest Muhabbet Köşesi (Karavan Dünyası)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslanahmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6,028
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 867,570
Ynt: Serbest Muhabbet Köşesi (Karavan Dünyası)

Trekking bölümündeki bir arkadaşın yazdığı fıkrayı sizinle paylaşmak istedim.

Çukur işi (fıkra)

Temel bir grup arkadaşıyla çukur açıyormuş. Bir başka grup ta gelip çukurları kapıyormuş. Adamın biri çok merak etmiş ve ne yaptıklarını sormuş.
Temel: -Bir grup daha fardu, onlarda fidan dikeydu, bucün gelmeduler, piz de pizim işler geri kalmasın diye çalişayruz...

Etiketler

Arkadaşlar,sanırım ben duygularımı anlatmakta yanlışlıklar yapıyorum.Buradaki kişilerin kültür düzeyinin yüksekliğinden söz ettiğimde bundan bir şikayetim veya gocunmam olduğundan söz etmedim.Hele hele ayırımcılıktan hiçmi hiç dem vurmadım.Aksine böyle bir toplumun içinde bulunmaktan duyduğum hazzı ve onuru vurguladım.Yinede tekrarlayayım,BÖYLE BİR TOPLULUĞUN İÇİNDE BULUNMAKTAN ONUR VE GURUR DUYUYORUM.HERHANGİ BİR NEDENLE ŞİKAYETİM OLMADIĞI GİBİ AYIRIM YAPMAKSIZIN İLETİŞİM KURULMASINDAN DA SON DERCE MEMNUNUM. Eğer bir yanlış anlaşılma var ise özür dilerim. Duygularımı satırlarıma doğru yansıtamadığıma göre bundan sonra burada sadece okuyucu ve izleyici olarak kalmak sanırım alıngan arkadaşlarımızı üzmemek adına yapabileceğim en doğru şekil olacak.Yanlış cümleler ile üzdüğüm tüm arkadaşlarımdan tekrar ÖZÜR DİLERİM. Saygı ve sevgilerimle.

rakı balık anason [attachment=1]

Anason ormanlari

Sadi Bey,

Meramınız anlaşılmıştır. Yalnız,"bundan sonra burada sadece okuyucu ve izleyici olarak kalmak" şeklindeki açıklamanıza katılmıyorum. Ortamın samimi olduğunu siz de belirtiyorsunuz. Öyleyse, katılıma devam...

Cavid Sezen

Dalgıç Abi, kimsenin sizi yanlış anladığını zannetmiyorum. Herkes içindekini iyi niyetli bişekilde döküyor. Senin her topik altında yazdığın mesajları zevkle okuyorum. Ve bu güzel mesajlarının devamını bekliyorum.

Oğuz bey,

Biz kampyeri arıyoruz, siz maşallah Seferihisar'da Teos Camping'i işletiyor, bize söylemiyorsunuz, aşkolsun :D

http://www.sahibinden.com/cok_ucuza_tatil_imkani-02WQQaXQQ7412375WQQpXQQdisplayitem

Dostlar,

Can dostu köpekler ve karavan yaşamı...

Merak ettiğim bir konu...

Yani labrador, alman çoban, golden retriever vb. iriliğinde köpekleri karavanında barındıran onunla turlara çıkan arkadaşlar varsa, deneyimlerini bizlerle paylaşabilir mi?

Kamplarda, kamp dışında, yolculukta vs vs vs...

Herkese keyifli hafta sonları...

Ahmet hocam,
Ne güzel olurdu değil mi nick'im ile uygun kamp işletmem ? Ne yazık ki "teos" (tulay-eşim, eser-oğlum, oğuz, sevim in baş harfleri.) ve bir kampım bile yok ;)
Oğuz

HAHAHHA ya benim anason ormanları nereye gitti diyordum,koyarkende rahatsız olmuştum karavan genel konularına ama okadar güzel söylemişlerdi ki sohbetten sonra rakı balık anason arasında bitirdik toplantıyı diyince arkadaşlar,gaza gelmiştim..tamda yerini bulmuş..
Bu arada bay ''hiç'' in annesi hastaymış geçmiş olsun umarım sağlıklı bir şekilde aralarına döner.

http://www.sahibinden.com/mercedes_-_unimog-03WQQaXQQ10074221WQQpXQQdisplayitem ne güzel karavan olurdu hayal gücümü zorladı bir an için

Ilan kaldirilmis. Muhtemelen satmaya kiyamadilar.

taiga' Alıntı:
Dostlar,

Can dostu köpekler ve karavan yaşamı...

Merak ettiğim bir konu...

Yani labrador, alman çoban, golden retriever vb. iriliğinde köpekleri karavanında barındıran onunla turlara çıkan arkadaşlar varsa, deneyimlerini bizlerle paylaşabilir mi?

Kamplarda, kamp dışında, yolculukta vs vs vs...

Herkese keyifli hafta sonları...
sn.Taiga karavanımı ilk aldığım zaman coocer cinsi (halk arasında seter olarak biliniyor) bir köpeğim vardı. Hatta karavan alırken nedenlerimizden birisi de köpeğimizi de götürebilmekti. Karavanımın bagajlarından birisini ona yuva haline getirip orada bakıyorduk. Kamp alanı içinde özellikle gece havlaması etraftakileri rahatsız ediyordu. Aslında sadece iki durumda havlıyordu, ya köpek görürse oynamak için,ya da kedi görürse saldırmak için. Gittiğimiz yerlerde de ikisinden bolca vardı ve bizim köpeğimiz bolca havlıyordu. Kamp dışı konaklamalar ise problem olmuyordu, en azından biz havlamasına alışkındık. Bir de oyun oynamayı çok sevdiğinden benim de iki çocuğumla bolca oynadığından, çocuk gördüğünde hemen yanına koşuyordu, bu da köpeklerden korkanlar için sıkıntı oluşturuyordu. Ama köpekler kadar hayatta insana karşılıksız sevgi veren başka bir canlı olduğunu sanmıyorum. Özellikle çocuğunuz varsa hayvan sevgisini bir köpekle tattırınız. Saygılarımla

Bizim herhangi bir hayvanımız yok.

Ben kimsenin herhangi bir hayvanla kamp yerinde bulunmasına karşı değilim. Ancak nasıl ki insanlar arasında özgürlüklerin bir sınırı varsa, hayvanına karşı bu özgürlüğün sınırlarını koymasını da, özellikle kampingde hayvanların tuvalet terbiyesine özen göstermelerini de sahiplerinden bekliyorum.

Havlaması benim için sorun değil, çünkü İstanbul'da da sokağa çıktığım zaman bir köpek sürüsüyle karşılaşıyorum ve gece havlamaları eksik olmuyor. Yani hayvanların doğal tepkileri sorun değil. Ama herkesin hayvan sevmek zorunda olmadığı veya göreceli sevebileceğinin sahibi tarafından her zaman göz önünde bulundurulması gerekir bence.

Dağa yanlız çıktığım zamanlar yanıma kısa bir tüfek alıp yatmadan önce havaya ateş eder öyle yatardım ama yinede,hamakta yattıığım için çok tetikte uyurdum herhangi bir canlıyı gözünüzü açtığınızda burnunuzun ucunda olma ihtimali ile uyanma tedirginliğini bir düşünün,telefonda yok ağla dur eğer sağ kalırsan :smiley: ,ne zaman benim köpeğim(rahmetli) çelebi ile çıkmaya başladım ozaman harika olmaya başlamıştı(2-3 aylıkken zor oluyordu çünkü dilim bir karış dışardayken paçamı ısıran çelebiylede uğraşıyordum).Şimdi kamp yerinde havlayan bir köpek sizi rahatsız edecekmiş gibi düşünebililirsiniz ama gerçekten çok büyük bir faydası var bir kere erken alarm gibi düşünün.Olası kötü bir durumda sağlam bir köpeğin ne kadar faydalı olabilceğini tahmin edebilirsiniz.Horlayan eve hırsız girmez.Belli bir süre köpekle yaşarsanız havlama daki tonlamalardan sorun olup olmadığını,ne kadar yakınlarda olduğunu anlarsınız.drares in dediği gibi karşılıksız sevgi ve sınırsızca sizin yanınızda böyle bir canlıyı yeryüzünde yanlızca köpeklerde bulursunuz Birkeresinde kuruyan yaprakladan dolayı sınırıı kestiremediğim bir yardan sırt çantasıyla düşmeye başladığımda arkamdanda sesler geldiğini farkettim zarzor kayarken baktığımda çelebininde(boxer) aşşağıya atladığını farkettim inanılmazdı.

Haldun Bey Merhaba,

40 yıla yaklaşıyor Bursa ile ilişkimiz. Benim "ikinci memleketim" sayılır gibi. Bursa'ya belli aralıklarla uğrarız. Uzun hikaye....

Bahar aylarında, Yusuf Beyin (ykamas) yeni camper'ını görmeye geleceğiz sanırım. Görüşüp tanışırız, neden olmasın? Belirtmeme gerek var mı bilmiyorum; İstanbul- Bursa- İzmir Karayolu üzerinde oturuyorum. Geçerken arkadaşların bir alo demeleri yeterli olur. Bir çay-kahve ya da Akhisar Köfte molası verebilirler. ( 0 533 735 65 93 )

Cavid Sezen

Cavid bey,

ülke olarak, bazı standartları koyarken, bir şeyler yapalım derken kraldan çok kralcı oluyoruz. TÜV olayı da bunlardan sadece biri bence. Çünkü internette gezinirken avrupada bizim tarif ettiğimiz şekilde yatacak bir düzenek, portatif bir mutfak ünitesi ile yapılmış bir sürü araç görüyorum. Ee bunlara TÜV müv yok mu? Biz ABS'sinden girip başka yerinden çıkıyoruz, aman millet kamp mamp yapar da rahatlar diye engellemeye çalışıyoruz adeta. Bu tür caydırıcı yasalar da ister istemez bizim gibi amacı kamp yapmak, doğada olmak olaninsanları kendi çözümlerini bulmaya itiyor.

Cavid bey, şurada ne kadar ömrümüzün kaldığını kimse bilmiyor, dolayısıyla sizin vesilenizle diğer arkadaşlara benim nacizane tavsiyem, bir şekilde iyi kötü, sizin ayaklarınızı yerden kesen bir aracınız varsa içine uyku tulumunuzu atın ve doğaya çıkın. Gerisi gerçekten teferruat.

Ocak olayını 15 TL'lik bir portatif ocakla da çözebilirsiniz, 700 TL'lik camlı ankastre bir ocakla da. Ama sonuçta yaptığınız şey yemektir. Önemli olan aldığınız zevktir. Ve alacağınız tat ikisinde de aynıdır. Ha millet varsın "gecekondu" desin. Milyarlarca TL'lik full motokaravanım olup, o otelin otoparkında, bu restoranın otoparkında 3-4 gün kalmaktansa, "gecekondu" denilecek bir araçla, bir yaylada, bir dağda özgürce kamp yapmayı hiç birşeye değişmem.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri