Series 2a Aliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Erdemhakki Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,787
erdem bey merhaba öncelikle bakmış olduğunuz araç kısa zaman önce sanırım facede rastladım ancak dediğiniz gibi araç çok fazla bakım onarım gerektiriyor ve bunlar maliyetli işler elinizden her iş gelsede bazen usta gözü ve yeni parçalar almak gerekiyor ve şu anki ülke koşullarında gün geçtikçe heveslerimiz kursağımızda kalmaya devam ediyor series 2a dan bahsedersek gerçekten nadır araçlar nadırliği bulunabilirliği kadar zor buna mukabilen araç bir şekilde mevcut olsa bile parça bulma sıkıntısı mevcut bulunabilen parçalarda zaten 2. el yani çıkma yenisini bulabileceğiniz hali hazırda bir dükkan yok çünkü araç eski stoklarda bile yoktur ve dışarıdan ithal etmek gerekir bundan yaklaşık 2 yıl önce e-baydan parça getirtmek mümkündü ve bende irili ufaklı pek çok parça getirttim ancak şimdi günümüz şartlarında bu mümkün değil paypal Türkiye anlaşmasını fes etti ve artık ebaydan birşey gelmiyor çünkü paypal dışında bir ödeme kabul etmiyorlar eden yerler yokmu tabi var ancak denemerimde parçanın maliyetinden fazla kargo ücreti ve buraya geldiğinde alınacak vergi ile bu işin olmayacağını anladım 6 sterlinlik bir parça bana 40 sterline mal oluyor ve gümrükte adam yerine konulup kol böreği misali vergi alınıyor bu yüzden başka yollar deneyip yurt içinde bu parçaları ithal eden firmalar ile görüştüm birden fazlası ile sipariş verdim kimileri 2 ay kimileri 5 ay salladı geliyormu parçalar evet geliyor ama dediklerimin hepsini topluca sizden alıyorlar.

anlatmaya çalıştığım aslında sizin gözünüzü korkutmak değil bunlar benim başımdan geçenler bir süreç ve bu süreçte en ufak bir parçayı bulabilmek için şekilden şekile giriyorsunuz tam anlamı ile yıllar süren bir restorasyon olacak ise önceden parçaları belirleyip tam bir liste yaparak yaw ben burada bunları bulabilirmiyim acaba diyerek önce bir araştirma yapmak gerekiyor alayım atayım bir şekilde toplanır felsefesi ileride hevesizini kırabilir inanin you tube deki restorasyon videolarına hepsi eldeki imkanların eseri malesef burada imkanlar kısıtlı series 2a sızı daha da zorlayacak çünkü eskidikçe dahada kıymete biniyor parçalar ve bulmak zorlaşıyor series 3 olsa bile bulmak güç resimdeki gibi bir araç toplamak ocak söndürür derme çatma toplayacaksanız hiç uğraşmayın bir defender alın onu toplayın series parasının yarısına bu mümkün seriesin şanzımanı bir bela söktün birden fazla çeşit çıkma ihtilali var 2-3 çeşidi mevcut olmadı defender şanzımanı tak ee ne oldu gitti iki kol geldi tek kol ne oldu olmadımı gitti aracın orjinallığı ama yeni ve kullanışlı bir şanzımanı oldu parça sıkıntısıda ortadan kalktı ama bu sefer yerleri ile oynadın kestin biçtin ne oldu gitti orjinal series geldi melez land :smiley: yakıt deposu değiştireceğim akıtıyor eskisi zaten öncekide el yapımı orjinaline bakarak yapılmış galvanızden olmaz orjinal olacak adamların o maldan haberleri yok bana defender deposu gonderiyorlar series diye yaw stoklarınızda var diyorum Allah Allah nasıl olur diyorlar ve bulduruyorum şaşırıp kalıyorlar böyle bir ürün ilk defa görüyorum diyor satıcı dükkan acıldığından beri oradaymiş düşün ben bulduğum için sevinirken onlar gittiği için seviniyor ve bammm şamandıra ayrı satılıyor 3 ay şamandıra beklıyorum hepi topu 100 tl ama yok bekliyeceksin parayla değil sırayla :smiley: bir aracı sevmek böyle bela bir şey bir hastalık eyvallah alalım alalımda gerisini düşünmeden yapılan yatırımlar köşede durdukça sizi üzer pinserette hepsi harika hepsi güzel ama o imkanlar ülkemizde kısıtlı malesef sizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum yazım uzun oldu kursa bakmayın olasılıklardan sızı haberdar etmek istedim hoşçakalın sevgi ile kalın.

Etiketler
Foremost bu güzel paylaşımın için çok teşekkür ederim her cümlesi işime yarar bilgiler bunlar. Bu nasıl bir hastalıksa ya da hırs mı nedir bilemiyorum beynimi kemirip duruyor.
Yapamam edemem videolardaki gibi kolay değildir çok maliyet çok emek gerektirir diyorum bunu biliyorum ama bunları bilmek bu araca olan hevesimi bitiremiyor.
Üzerindem uzun süre geçti arç sahibini tekrar aradım araç hala duruyor satmıyorum vazgeçtim dedi.Teyzeyi çok bunaltmışlar arabanı bana ver bana sat diye. O da sinirlenmiş satmıyor şimdilik :smiley:

Malum satış sitesinde 109 series de yok artık.

Beni o seriese hevesiendiren ;1962 yılında bu aile tarafından sıfır alınmış olması, aracın neredeyse ömrünün yarısını yatarak geçirmiş olması,heryerinin kurcalanıp uyduruk parçalarla uyduruk bir şekilde toplanıp günlük eşek niyetine kullanılmamış olmasıydı tam bir klasikti.Bir hikayesi bir ruhu vardı.

Teyzenin numarası kayıtlı bir kaç ayda bir arıyorum konuşuyoruz belki bir gün tekrar ikna ederim araç bana nasip olur belki izlediğimiz vidolardaki gibi onbinlerce liralar harcayıp sıfırdan restore edemem ama en azından ekskiklerini tamamlar yürütürüm ve benimde artik yeryüzünde nadir kalan çöl tavanlı 109 kasa ve hikayesi belli olan bir 1962 land roverim olur.

Arkadaslar araci aldim,izmirden cekiciye yuklnecek yalniz ben orda olamiycam benim adima orda bulunup bir kac foto ve video cekebilecek arkadas var mi bu konuda yardima ihtiyacim var.
Cekiciye yuklenirken araca gozkulak olucak dusen vs parcalar varsa arac icine koycak cekiciciye araci calistirmaya calismamslsri konusunda tembihlerde bulunucak.
Bu konuda bana yardimci olucak biri cikarsa cok sevinicem izmir konakda arac macimum 20 dakika surer diye dusunuyorum.

Arkadaslar araci aldim,izmirden cekiciye yuklnecek yalniz ben orda olamiycam benim adima orda bulunup bir kac foto ve video cekebilecek arkadas var mi bu konuda yardima ihtiyacim var.
Cekiciye yuklenirken araca gozkulak olucak dusen vs parcalar varsa arac icine koycak cekiciciye araci calistirmaya calismamslsri konusunda tembihlerde bulunucak.
Bu konuda bana yardimci olucak biri cikarsa cok sevinicem izmir konakda arac macimum 20 dakika surer diye dusunuyorum.
mesaj ile bilgileri gönderin yardimci olurum , selamlar

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aysel teyzemizin rahmetli eşinden kalan aracını bana istediğim fiyata satması konusunda bir yıl süren ikna çabalarım sonuç verdi ve aracı aldım.
Sırf araç yüklenirken araç başında olmak için izmir iline gelme derdinden beni kurtaran ve araç çekiciye yüklenirken benim adıma orda bulunarak bana yardımcı olan highoutput kullanıcı isimli Volkan arkadaşımıza çok teşekkür ederim.
İlk fotoğraflar Volkan bey elinden...
IMG 20190112 WA0022
IMG 20190112 WA0049
IMG 20190112 WA0051
IMG 20190112 WA0055
IMG 20190112 WA0056
IMG 20190112 WA0050

Rica ederim Erdem bey , hikayesi olan , ruhu olan bir aracın tarihi yolculuğuna tanıklık etmiş olmak , sizlerle tanışmış olmak benim için keyif oldu , size öncelikle kolay gelsin , seneler sonra ilk marşı basacağınız günü bekliyoruz, selamlar.

not: sağnak yağmur daha güzel ve detaylı foto , video çekmemizi engelledi , kusura bakmayın.

Video: https://youtu.be/C1T8LOXT7Q0

walla bu güzelliği görünce bir duygu seli olmadı değil tam restörelik bir eser kolay gelsin laiki ile olacağına inanıyorum elinize sağlık şimdiden bol şans.

Rica ederim Erdem bey , hikayesi olan , ruhu olan bir aracın tarihi yolculuğuna tanıklık etmiş olmak , sizlerle tanışmış olmak benim için keyif oldu , size öncelikle kolay gelsin , seneler sonra ilk marşı basacağınız günü bekliyoruz, selamlar.

not: sağnak yağmur daha güzel ve detaylı foto , video çekmemizi engelledi , kusura bakmayın.

Video: https://youtu.be/C1T8LOXT7Q0

Rica ederim yaptıklarınız fazlasıyla yeterli volkan bey vido paylaşım için tekrar teşekkürler.

Volkan abi banada yardım etmiş ta İzmir'den memleketim olan Van a aracimin eksik parçasını vermiş bir abimiz

Redmi S2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
lafı bile olmaz @erek.65 paylaşmak güzeldir , elimizden geliyorsa neden olmasın , onore ettiniz beni tesekkurler selamlar

sanırım motor 2.3 olması gerek , eski araçlarda ruhsatlarda bu tip hatalar olması normal.

Erdemhakki hayırlı olsun. Zevkli bir o kadar zor işe girmişsiniz.

Benimde almayı düşündüğüm series 2 de de ruhsat aynı şekilde işlenmiş. Aslında 2.25 benzinli motor mevcut, Motor değişikliği yapmayı düşünüyorum. Ruhsatta 1.2 motor gözükünce ruhsata göre atmak istedim fakat bu seferde aracın ağırlığı ve performansı sıkıntı yarattı. Şu anda başka çözüm yolları aramaktayım. Bu konuyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlar paylaşım yaparsa memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR