Series3 Restorasyonu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan asoormanci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,032
Bu arada ön ve arka kilitlerimi aldım.

Ön Detroit truetrac, Arka Detroit No Spin.

Bu arada belirtmek isterim Türkiye de series'ler için kilit yok. Aldığım kilitler kalın freze defender, disco1 ve range Rover classic için uyumlu. Eğer takacaksanız ve ayna mahrutiyi series 3 tutmak istiyorsanız defender boş armut bulup hepsini içine yerleştirmelisiniz ben o şekilde yaptım.

DSC 0115

DSC 0117 2

Etiketler
Öz Oto dan Tümay'da göstergelerimi toparlayıp teslim etti. Takacağım tüm göstergeler resim de görüldüğü gibi. Tabi bunları Türkiye de sıfır bulabilmek büyük nimet.

DSC 0123 1

sanzuman değişikliği nedeni ile motor kulaklarıda 20 cm ileriye alındığına göre ön taraftaki serieslerin çıkıntı iptal olacak ve defendere dönecek doğrumu anladım

birde bir telefon numarası varsa bir kaç sorum da olacak görüşebilirmiyiz 05333779141 telefon numaram

birde bir telefon numarası varsa bir kaç sorum da olacak görüşebilirmiyiz 05333779141 telefon numaram

sanzuman değişikliği nedeni ile motor kulaklarıda 20 cm ileriye alındığına göre ön taraftaki serieslerin çıkıntı iptal olacak ve defendere dönecek doğrumu anladım
Hayır gerek kalmıyor şöyle ki radyatörü öne çekerseniz çıkıntıyı iptal etmenize gerek yok. Ayrıca series 3 o çıkıntı ile güzel. Whatsapp dan mesaj attım size; numaram çıkmıştır sanırım.

Selamlar bende uzun süredir discovery kullanıyorum.Bu yıl sans eseri seri 3 ile tanıştım.Aracın durumu iyi değil.Hatta ne yapacagım diye düşünüyordum.Arac 74 model.Sonra paslı bir tarih oldugunu ve kişiselleştirebilecegimi düşündüğümden aldım.İlk Arazi denememde bu kadar keyif verecegini tahmin etmemiştim.Fren problemi galiba bu araclarda kronik.Pedal takılı kalıyor ve arka tekerlerden hidrolik sızdırıyor?Amortisör takımı,Direksiyon,Sinyal takımı gibi parçalara ihtiyacım var.Siz özoto'dan temin ettiginizi yazmışsınız.İletişim bilgileri var'mı?Çıkma bulabilir miyim?Whitworth olmasından mı?Araca uygun direksiyon bulamadım.Traktör direksiyonu bile denedim. Ön konsol'u çıkardım göstergeler duruyor, seri 2 deki gibi düşünüyorum.Göstergeleri ortaya'mı alacaksınız?Teşekkürler.

Selamlar bende uzun süredir discovery kullanıyorum.Bu yıl sans eseri seri 3 ile tanıştım.Aracın durumu iyi değil.Hatta ne yapacagım diye düşünüyordum.Arac 74 model.Sonra paslı bir tarih oldugunu ve kişiselleştirebilecegimi düşündüğümden aldım.İlk Arazi denememde bu kadar keyif verecegini tahmin etmemiştim.Fren problemi galiba bu araclarda kronik.Pedal takılı kalıyor ve arka tekerlerden hidrolik sızdırıyor?Amortisör takımı,Direksiyon,Sinyal takımı gibi parçalara ihtiyacım var.Siz özoto'dan temin ettiginizi yazmışsınız.İletişim bilgileri var'mı?Çıkma bulabilir miyim?Whitworth olmasından mı?Araca uygun direksiyon bulamadım.Traktör direksiyonu bile denedim. Ön konsol'u çıkardım göstergeler duruyor, seri 2 deki gibi düşünüyorum.Göstergeleri ortaya'mı alacaksınız?Teşekkürler.
Series lerin genel problemidir fren, o da 4 tekerin kampana olmasından kaynaklanıyor ve tabi ki westinghouse olmayışından. Arka frenler eğer borularda sıkıntı yoksa fren silindirinden kaçırıyordur mutlaka, değiştirince düzelir diye düşünüyorum. Eğer düzelmez ise ön fren silindirleri ve fren merkezi de ek olarak değiştirilebilir. (Çıkan silindirin fotoğrafını veya kendisini parça alacağınız yere yollayın araçlar eski olduğu için parça bulunamayınca farklı malzeler takılmış oluyor genelde) . Amortisör ve sinyal takımı rahatlıkla bulunabiliyor. Direksiyon bulunur diye tahmin ediyorum ama fiyatı herhalde yüksektir. Eğer bulamazsanız. Series e uygun bir direksiyon bulup mille birlikte frezeci de yeni diş çektirmek gerekir.
Göstergeleri ortaya alacağım. onu yapabilmek için ön hazırlığımı yaptım sizinde eğer öyle bir düşünceniz var ise ön göğüste az bir kaporta işi gerekiyor. aşağıda ki resimde de görüldüğü gibi 3 lerin göğüsünde orta da bombe bir alan var onu kesip orayı düzlemeniz lazım. (Kırmızı ile işaretli bölge kesilip düzlenecek yer). Özoto dan Tümay'ın numarası 05069036660.

DSC 0949

Series lerin genel problemidir fren, o da 4 tekerin kampana olmasından kaynaklanıyor ve tabi ki westinghouse olmayışından. Arka frenler eğer borularda sıkıntı yoksa fren silindirinden kaçırıyordur mutlaka, değiştirince düzelir diye düşünüyorum. Eğer düzelmez ise ön fren silindirleri ve fren merkezi de ek olarak değiştirilebilir. (Çıkan silindirin fotoğrafını veya kendisini parça alacağınız yere yollayın araçlar eski olduğu için parça bulunamayınca farklı malzeler takılmış oluyor genelde) . Amortisör ve sinyal takımı rahatlıkla bulunabiliyor. Direksiyon bulunur diye tahmin ediyorum ama fiyatı herhalde yüksektir. Eğer bulamazsanız. Series e uygun bir direksiyon bulup mille birlikte frezeci de yeni diş çektirmek gerekir.
Göstergeleri ortaya alacağım. onu yapabilmek için ön hazırlığımı yaptım sizinde eğer öyle bir düşünceniz var ise ön göğüste az bir kaporta işi gerekiyor. aşağıda ki resimde de görüldüğü gibi 3 lerin göğüsünde orta da bombe bir alan var onu kesip orayı düzlemeniz lazım. (Kırmızı ile işaretli bölge kesilip düzlenecek yer). Özoto dan Tümay'ın numarası 05069036660.

Ekli dosyayı görüntüle 53054
Teşekkürler.Direksiyon üzerinde var orjinal değil kötü durumda.Ben dediğim gibi uygun çapta direksiyon baktım bulamadım.21MM iç çap var.Birde direksiyon mili konik oluyor.Diş sayısının uyması gerekiyor sanırım.19MM'den 21MM'ye genişliyor.Frenlere en kısa zamanda baktıracagım.Göstergeyi düz şekilde'mi orta kısma alacaksınız?seri 2 deki gibi?Elektrik tesisatı, gösterge telleri sol tarafta boyları yeterli geliyor'mu? ve havalandırma kısmını nasıl yapacaksınız?Aracı o kısmı kötü durumdaydı söküp attım.o kısmı tamir etmeye,göstergeleri ortaya almak istiyorum.
Fa2TReQ
0ofTndv

Teşekkürler.Direksiyon üzerinde var orjinal değil kötü durumda.Ben dediğim gibi uygun çapta direksiyon baktım bulamadım.21MM iç çap var.Birde direksiyon mili konik oluyor.Diş sayısının uyması gerekiyor sanırım.19MM'den 21MM'ye genişliyor.Frenlere en kısa zamanda baktıracagım.Göstergeyi düz şekilde'mi orta kısma alacaksınız?seri 2 deki gibi?Elektrik tesisatı, gösterge telleri sol tarafta boyları yeterli geliyor'mu? ve havalandırma kısmını nasıl yapacaksınız?Aracı o kısmı kötü durumdaydı söküp attım.o kısmı tamir etmeye,göstergeleri ortaya almak istiyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 53187Ekli dosyayı görüntüle 53188
Evet ben saatleri ortaya alacağım. Kablolar uzatılabilir. Zaten Benim aracımda hiç tesisat yok hepsini kendim yapıcam. Km telinin kısa kalacağını düşünmüyorum zaten arazi vitesinden konsolun ortasına mesafe çok uzun değil.

Resim

Resim de görülen arkaya vinç takabilmek için gerekli imalat dosyasını aşağıdaki link'e ekledim. Dosya dwg dir indirip cnc de parçaları kestirip kullanabilirsiniz (150 tl tutmuştu benimki). Ufak tefek uyumsuzluk oluyor onları da yerinde halletmeniz gerekiyor. Kaynaklamadan önce bütün civataları ve bütün parçaları birbirine monte edip alıştırın.

GrabCAD - CAD library

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri