Shell Mi? Opet Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,273

Evet, Sizce Shell mi? Opet mi?

• Shell

Kullanılan: 5 41.7%
  • Opet

Kullanılan: 7 58.3%

• Kullanılan toplam oy
    12
Dünyada silahtan sonra en çok harcama , kozmetik sektörüne yapılıyormuş
Kadın yada erkeğin yöneten olmasında bir fark yok.
Her iki cinste gereksiz harcamada parayı ve gücü buldumu sınır tanımazlar.

Evimin yürüme mesafesinde opet bayii vardı sürekli ondan alırdım.Sonra o bayii shell oldu. 3 yıldır ondan yakıtımı almaya devam ettim ve hala devam ediyorumda.

İki marka arasında ne aracımın yakıt tüketiminde nede motor aksamında bir değişiklik olmadı.

Araçında sıkıntı yaşayanlar belkide bayiinin açgözlülüğünün kurbanı olarak hileli yada katkılı yakıt satın almış olabilirler.

Anket sorusunda "fark etmiyor" seçeneği eksik.Olsa o şıkkı işaretlerdim.
Tamamen katılıyorum. Opet,Shell,Total,BP,PO...hep aynı yerden yakıtı alıyor. Katkı maddesi sadece göz boyama. Zaten yıllar önce devlet bu oyunlarina bozmuştu, ek ücret istiyorlar diye.
Kaçak mazot Guney/Doğu sınırlardan ve gemilerden alınıyor . Bir de su , yağ vs katılıyor istasyonlarda.

Şadan bey, dönüşler hep hızlı olur, ortalama hızınız daha yüksektir. :smiley:

Etiketler
..... yalovadan çandarlıya kadar otobandan 120 km sabit hızla gittim,yanımda eşim vardı araç 10km/5,4 litre yaktı.Eşimi Çandarlıya bırakıp ertesi günü shell’den aldığım benzinle bu kez tek başıma aynı yoldan,yine 120 km sabit hızla döndüm,araç bu kez 100km/6,2 litre yaktı........

Yalova-candarlı arası gidişte yol genelde aşağı eğimli ise daha az yakmış olursunuz, tersi istikamettede hali ile yukarı eğimle gideceğiniz içinde daha fazla tüketim yapmış olabilirsiniz.
Otoban yolunu hatırlamadığım için bu sadece bir varsayım.

Yalova-candarlı arası gidişte yol genelde aşağı eğimli ise daha az yakmış olursunuz, tersi istikamettede hali ile yukarı eğimle gideceğiniz içinde daha fazla tüketim yapmış olabilirsiniz.
Otoban yolunu hatırlamadığım için bu sadece bir varsayım.
yalova sıfır rakım candarlı sıfır rakım degısen bır sey olmaz ne kadar cıkarsa okadar ıner burda en onemlı detay gıdıs gelısdekı ruzgarın yonu ve hızı cok far eder..

Bu arada benim gözlemime göre Shell'de market fiyatları Opet'lere göre bi tık daha makul. Özellikle makine kahvesinin fiyatı Shell'de iki kat daha ucuz. Ancak ikisinde de karın doyurmak pek mümkün değil. Gerçek manada karnınızın doyması ancak kamyoncu konaklarında mümkün ama oralardaki tuvaletleri de hiç sormayın. Kamyoncuların yerinde yemek yiyip Shell veya Opette uyumak ve yakıt almak en iyisi. Ben yakıtı Opetten alıyorum ama Shell'e de bu konuda güvenirdim. Sevgiler...

Soru bence az şıklı olmuş. Yakıtın kaynağı tüm firmalar için aynı. Geriye firmaların temizleyici katkıları kalıyor ki, benzerdir diye tahmin ediyorum. En önemli seçici kriter firmanın ve istasyonların güvenirliği olacaktır. TOTAL'e OYAK eli değdi, satın aldılar. Gittikçe istasyonlarin çoğu düzelecek, yenileri açılacak ve denetlenecek, hizmet kaliteleri üst seviyeye çıkacaktır. Bir çok istasyonda olumlu degişim başladı. TOTAL'i de seçenekler arasına alabilirsiniz.

Genelde soruya hangi yakıt daha iyi şeklinde yanıtlar yazılmış.Benim anladığım hangi firma daha iyi şeklinde.Opet Türkiyenin her yerinde belli standartlarda hizmet veriyor.Diğer firmalar ise o kadar seçici değiller.Shellin çok iyi istasyonlarını da çok kötü istasyonlarını da gördüm.Bence bu konuda opetin en büyük rakibi bp olabilir.

Dünyada silahtan sonra en çok harcama , kozmetik sektörüne yapılıyormuş
Kadın yada erkeğin yöneten olmasında bir fark yok.
Her iki cinste gereksiz harcamada parayı ve gücü buldumu sınır tanımazlar.

Evimin yürüme mesafesinde opet bayii vardı sürekli ondan alırdım.Sonra o bayii shell oldu. 3 yıldır ondan yakıtımı almaya devam ettim ve hala devam ediyorumda.

İki marka arasında ne aracımın yakıt tüketiminde nede motor aksamında bir değişiklik olmadı.

Araçında sıkıntı yaşayanlar belkide bayiinin açgözlülüğünün kurbanı olarak hileli yada katkılı yakıt satın almış olabilirler.

Anket sorusunda "fark etmiyor" seçeneği eksik.Olsa o şıkkı işaretlerdim.
silah kötülük için kozmetik güzellik içindir tabii bitkisel ürünler için söylüyorum bunu umarım farkı anlayabiliyorsunuzdur. Kozmetik sektöründe de parayı sizin o kalıplaşmış güzellik algısından dolayı yapıyoruz çünkü biraz da olsa iyi hissetmemizi sağlıyor.

silah kötülük için kozmetik güzellik içindir tabii bitkisel ürünler için söylüyorum bunu umarım farkı anlayabiliyorsunuzdur.......

Koskoca gezi forumunda ilk yorumunuzu; amacı kozmetik yorumu bile olmayan bir konuda yazılmış yazışmaların içindeki bir ifadeden cımbızlama yaparak, önceki yazışmaların bağlamından kopartmayı başarabildiğinize göre çok değişik anlayış kapasitesine sahipmişsiniz., tebrik ederim.

Ben uzun yıllardır shell istasyonlarından mazot alıyorum. Bu güne kadar olumsuz bir şey yaşamadım. Aksine hafta sonu indirimli yakıt satan yerlerden aldığım yakıtlar ile aracım ölmüş eşek gibi çalışırken shell den aldığım yakıtla arı gibi çalışmaktadır. Ayrıca shell den seneler evvel aldığım anında indirim kartı ile daha pompada mazota indirim yapılmaktadır. Ne yazık ki ilk zamanlar %5 indirim yapılırken sonra %3 oldu şu an ise anında %2 indirim yapılıyor. İstasyonlardan yakıt hariç hiç bir şey almıyorum çünkü içeride satılan her şey normal piyasadan daha pahalı.

8 yıl shell 10 yıldır da opet kullanıyorum. Bir farkı yok şahsi kanaatim. Tamamen psikolojik. Ancak opette hijyen standart iken shell bayi bayi değişmekte.

RMX1971 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.