Sıcaklık Dünya Rekoru Kırdı

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,941

erthem

Moderatör
Mesajlar
2,379
Tepkime Puanı
16
Yer
Ordu
Sıcaklık dünya rekoru kırdı
6A4570F1ED451147A9BED6D7b.jpg


Ocak ayındaki sıcaklık düzeyinin tüm dünyada rekor seviyelere ulaştığı, Japon bilim adamlarının bu durumu küresel ısınmaya bağladığı bildirildi.

Japonya Meteoroloji Ajansının açıklamasında, dünyada geçen ayki sıcaklık değerlerinin, ocak ayı normal sıcaklık ortalamasından 0,45 derece daha fazla olduğu ve 19. yüzyılın sonundan beri tutulan meteoroloji istatistiklerine göre en sıcak ay olduğu kaydedildi.

Sıcaklıkların özellikle Rusya'nın doğu kesimleri ve Avrupa'nın kuzey kesimlerinde yüksek olduğu belirtilen açıklamada, bu durumun nedenlerinin küresel ısınma, El Nino akıntısı ve sıcaklıkların doğal devri hareketleri olduğu belirtildi.

Ajansın
açıklamasında, bu yıl Japonya'daki kış mevsiminin rekor seviyede sıcaklıklara ulaşmasa da ılık olduğuna değinildi.

Sabah
 

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,208
Mesajlar
1,515,341
Kayıtlı Üye Sayımız
171,836
Kaydolan Son Üyemiz
Kuzeyin_Oglu

SON KONULARGeri
Üst