Sıfırdan Başlıyorum. Yardım Lütfen! (çadır Seçimi, Alternatifler Ve Sorularım)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cgokhana Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,734

Sizce Hangi Çadır?

• Loap Holl 4

Kullanılan: 0 0.0%
  • Evolite Excamp 4

Kullanılan: 1 11.1%
  • Husky Boyard 4

Kullanılan: 6 66.7%
  • Listemdeki 3 Kişilikler Yeterli. (En ucuzu Makalu Bird 3)

Kullanılan: 2 22.2%

• Kullanılan toplam oy
    9
Bende yeni başlayacağım daha uygun bir şeyler bakıyorum yorumlarınızı teker teker okuyorum çok teşekkür ederim

Merhaba,
Ben Aprenaz Fresh Black 3 kullanıyorum.
İki yetişkin ve bir çocuk için ideal sayılır, iki yetişkin rahat kalıyor ve eşyalarımız da içine rahat sığıyor.
Kurulumu kolay, toplaması kolay, iki kişi rahat bir şekilde yapılabiliyor.
Onun dışında sıcakta ve yağmurda gerçekten çok başarılı. Su almıyor, içerde terletme yapmıyor ve güneşin doğup doğmadığını anlayamıyorsunuz, karanlıkta uyumayı sevenler için çok ideal.
Mat kullanmıyorum, şişme yatak kullanıyorum zira uyku benim için önemli.
Lamba asmak için tepede, ıvır zıvır koymak için de yanda cep bulunuyor.
Ön ve arkada giriş çıkış kapıları var, tül sayesinde dış çadırın kapısını araladığınızda çadır hava alabiliyor, aynı zamanda yukarıdan da hava alıyor, havalandırma sorunu bulunmuyor.
Malzeme kalitesi ve fiyatı iyi. Ayrıca bu çadırı soğuk havalarda da kullanabilirsiniz.
Güncel fiyatı 300 tl şu an.

Merhabalar 2 gün önce arpenaz 3 aldım ve eşimin yoğun teşvikiyle yedigöllere hafta içi 2 geceliğine kamp yapmaya gideceğiz. Ben çocukların gece üşümesinden çekiniyorum..altımıza mat üstüne battaniye ve örtünmek için de battaniye alsak yeterli olur mu..şişme ytak ne kadar faydalı olur. Tavsiyelerinizi rica ediyorum .Teşekkürler.

Merhaba,
Ben Aprenaz Fresh Black 3 kullanıyorum.
İki yetişkin ve bir çocuk için ideal sayılır, iki yetişkin rahat kalıyor ve eşyalarımız da içine rahat sığıyor.
Kurulumu kolay, toplaması kolay, iki kişi rahat bir şekilde yapılabiliyor.
Onun dışında sıcakta ve yağmurda gerçekten çok başarılı. Su almıyor, içerde terletme yapmıyor ve güneşin doğup doğmadığını anlayamıyorsunuz, karanlıkta uyumayı sevenler için çok ideal.
Mat kullanmıyorum, şişme yatak kullanıyorum zira uyku benim için önemli.
Lamba asmak için tepede, ıvır zıvır koymak için de yanda cep bulunuyor.
Ön ve arkada giriş çıkış kapıları var, tül sayesinde dış çadırın kapısını araladığınızda çadır hava alabiliyor, aynı zamanda yukarıdan da hava alıyor, havalandırma sorunu bulunmuyor.
Malzeme kalitesi ve fiyatı iyi. Ayrıca bu çadırı soğuk havalarda da kullanabilirsiniz.
Güncel fiyatı 300 tl şu an.
Yedigöller bu günlerde gece soğuk olur mu çocuklarla gideceğim nasıl tavsiye edersiniz.

@Ahmetbur
Merhaba,
Biz 8 aylık bebeğimiz ile Şirinyazı'da 1 gece kamp yaptık. Gece yaklaşık 10-15 derece olduğunu tahmin ediyorum. Bebeğimizin üzerine 1 polar battaniye bir de hafif yorgan tarzı bir şey aldık. Bir de bere kullandık. Çocuklarınız daha büyükse soğuk için daha dayanıklı olabilirler ama ben üşüyeceklerini sanmıyorum. Sizin de tedbirli olmanız şartı ile. Yağmurlu olmayan günleri tercih ederseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.

Şişme mat serin oluyor sünger mat daha sıcak tutuyor tecrübeme göre iki kat battaniye ile kesin üşümezler

Yedigöller bu günlerde gece soğuk olur mu çocuklarla gideceğim nasıl tavsiye edersiniz.
Selam,
Yedigöller bu mevsimde soğuk olmaz, en alçak 500 en yüksek 1400 rakım diye biliyorum o civarı.
Bu nedenle yukarıda bahsettiğiniz önlemlerle rahatsız edici bir üşüme yaşamazsınız.
Ayrıca çocukların ayaklarına kalın bir çorap ve sırtlarına da birer kalın kazak türü bir şey alırsanız ihtiyaç halinde kullanırsınız çünkü hava yağmura dönerse birden soğuyabiliyor.
Fotoğraf çekip paylaşmayı unutmayın lütfen, şahane bir bölgedir.

Selam,
Yedigöller bu mevsimde soğuk olmaz, en alçak 500 en yüksek 1400 rakım diye biliyorum o civarı.
Bu nedenle yukarıda bahsettiğiniz önlemlerle rahatsız edici bir üşüme yaşamazsınız.
Ayrıca çocukların ayaklarına kalın bir çorap ve sırtlarına da birer kalın kazak türü bir şey alırsanız ihtiyaç halinde kullanırsınız çünkü hava yağmura dönerse birden soğuyabiliyor.
Fotoğraf çekip paylaşmayı unutmayın lütfen, şahane bir bölgedir.

Bu arada şişme yatak konusunu atlamışım kusura bakmayın.
Ben şişme yatak kullanıyorum devamlı ve çok faydasını görüyorum, tavsiye ederi rahat bir uyku için.
Soğuk havalarda ise altına mat koyup üzerine de yatağı koyuyorum.

Bu arada şişme yatak konusunu atlamışım kusura bakmayın.
Ben şişme yatak kullanıyorum devamlı ve çok faydasını görüyorum, tavsiye ederi rahat bir uyku için.
Soğuk havalarda ise altına mat koyup üzerine de yatağı koyuyorum.
Çok Teşekkür ederim ilginiz için.
inşallah güzel bir tatil geçiririz.

@Ahmetbur
Merhaba,
Biz 8 aylık bebeğimiz ile Şirinyazı'da 1 gece kamp yaptık. Gece yaklaşık 10-15 derece olduğunu tahmin ediyorum. Bebeğimizin üzerine 1 polar battaniye bir de hafif yorgan tarzı bir şey aldık. Bir de bere kullandık. Çocuklarınız daha büyükse soğuk için daha dayanıklı olabilirler ama ben üşüyeceklerini sanmıyorum. Sizin de tedbirli olmanız şartı ile. Yağmurlu olmayan günleri tercih ederseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.
Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

20 gün sonra eşim be 4 haşındaki kızımla ilk defa çadır kampı yapacağız aldıklarım şunlar.
1.fresj and black 2 second 3 kişilik çadır
2.tam çadır ölçüsünde şişme yatak
3. Decahtlon limit 5 konfor 10 derece 3 adet tulum.
4.nurgaz tencere tava takımı.
5.Balta ve diğer kesiciler.
6.çadır altı için branda
7.ışıldak ve kafa fenerleri
8.kendi yaptığım portatif ahşap masa
9.3 adet katladır kamp sandalyesi.
10. Elektrikli ve manuel pompa.
11. Araç inverter ve powerbanklar
12. Hamak
13. Portatif bir mangal
14. Vs. diye gidiyor.

Baya da bir şey almışım:smiley:)

Benimde ilk kamp maceram olacak. Şimdilik bu listeyi tammaladım gerisini yaşayarak öğreneceğim umarım faydalı olur.

Not:Aldıklarım pratikliği veya gerekliliği tartışılabilir, naçizane kendi oluşturduğum listedir.
merhaba 2 seconds 3 çadırınızdan memnun musunuz bizde 2 yetişkin ve 4 yaşındaki kızımız için çadır alacağız.Bu çadırın kurulumu toplanması çok kolay fakat uzun boylular için çok rahat olmadığı çok basık olmadığı yönünde yorumlar var.Ayrıca çadırın en kısmı 1.80, o paraya en kısmı 2.10 olan çadırlar da var kararsız kaldım doğrusu

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20 gün sonra eşim be 4 haşındaki kızımla ilk defa çadır kampı yapacağız aldıklarım şunlar.
1.fresj and black 2 second 3 kişilik çadır
2.tam çadır ölçüsünde şişme yatak
3. Decahtlon limit 5 konfor 10 derece 3 adet tulum.
4.nurgaz tencere tava takımı.
5.Balta ve diğer kesiciler.
6.çadır altı için branda
7.ışıldak ve kafa fenerleri
8.kendi yaptığım portatif ahşap masa
9.3 adet katladır kamp sandalyesi.
10. Elektrikli ve manuel pompa.
11. Araç inverter ve powerbanklar
12. Hamak
13. Portatif bir mangal
14. Vs. diye gidiyor.

Baya da bir şey almışım:smiley:)

Benimde ilk kamp maceram olacak. Şimdilik bu listeyi tammaladım gerisini yaşayarak öğreneceğim umarım faydalı olur.

Not:Aldıklarım pratikliği veya gerekliliği tartışılabilir, naçizane kendi oluşturduğum listedir.

merhaba 2 seceonds modelinden memnun musunuz ? Benim de seçeneklerimin arasında bu model var fakat bazı yorumlarda uzun boylular için iyi olmadığından bahsedilmiş, çadırın çok basık olduğundan bahsedilmiş.

merhaba 2 seceonds modelinden memnun musunuz ? Benim de seçeneklerimin arasında bu model var fakat bazı yorumlarda uzun boylular için iyi olmadığından bahsedilmiş, çadırın çok basık olduğundan bahsedilmiş.
Ben çok memnun kaldım 25 gün eşim ben ve 4 yaşındaki kızımla kullandım. Kumsalda da yaylada da, 6 saatlik yağmurda da gayet iyi performans gösterdi. Boy konusunda bir şey diyemeyeceğim. Ölçüler belli hocam ona göre karar verin. Ben 1.73 civarı yım bana uygun geldi

Ben çok memnun kaldım 25 gün eşim ben ve 4 yaşındaki kızımla kullandım. Kumsalda da yaylada da, 6 saatlik yağmurda da gayet iyi performans gösterdi. Boy konusunda bir şey diyemeyeceğim. Ölçüler belli hocam ona göre karar verin. Ben 1.73 civarı yım bana uygun geldi

Tekrar selamlar 2 seconds 3 modelini aldım siz içine hangi ölçülerde bir yatak aldınız acaba? Eni180 cm çadırın ama 140 lık 120 lik ve 70cm lık yatak var decathlonda

Tekrar selamlar 2 seconds 3 modelini aldım siz içine hangi ölçülerde bir yatak aldınız acaba? Eni180 cm çadırın ama 140 lık 120 lik ve 70cm lık yatak var decathlonda
Maalesef decathlon daki yataklar tam olmuyor. Ben bestway 3 kişilik yatak almıştım. 185*200 olması lazım tam olmuştu. Ancak 3 5 gün sonra arkadaşa da almak istediğimizde hiçbir yerde bulamamıştık

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR