Sıfırdan Çekme Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Maxi350 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,554

Yatağa dönüşebilir oturma grubunu yapmaya başladık. 3x4cm çıta ile iskeleti oluşturdum. Üstte kavak kontrplak ile açılır kapak koyduk. Yanlara iç kaplamadan artan PVC lambriyi kullandık. Süngerleri bir koltukcuya yaptırmayı düşünüyorum. Ortaya da teleskopik masa...
20220514 002848

20220515 190849

Yatağa dönüşebilir oturma grubunu yapmaya başladık. 3x4cm çıta ile iskeleti oluşturdum. Üstte kavak kontrplak ile açılır kapak koyduk. Yanlara iç kaplamadan artan PVC lambriyi kullandık. Süngerleri bir koltukcuya yaptırmayı düşünüyorum. Ortaya da teleskopik masa...
Ekli dosyayı görüntüle 639311
Ekli dosyayı görüntüle 639312
iskelet kısmı çok iyi olmuş ellerinize sağlık. yalnız kafama takılan bir konu, ağırlıktan kaynaklı mı yoksa parçaları değerlendirmek için mi lambiri seçtiniz zira oturma alanlarının alın kısımları çokça ayak darbelerine maruz kalabilir pvc lambiri de malum zayıf bir yapısı var ilerleyen zamanlarda çökme veya deformasyon oluşmaz mı? (merakımdan )

iskelet kısmı çok iyi olmuş ellerinize sağlık. yalnız kafama takılan bir konu, ağırlıktan kaynaklı mı yoksa parçaları değerlendirmek için mi lambiri seçtiniz zira oturma alanlarının alın kısımları çokça ayak darbelerine maruz kalabilir pvc lambiri de malum zayıf bir yapısı var ilerleyen zamanlarda çökme veya deformasyon oluşmaz mı? (merakımdan )
Haklı olabilirsiniz. Deforme olursa faklı bir malzeme ile değiştirebilirim.

7 ay önce garajımda yapımına başladığım karavan ilk kez dışarıya çıktı. Test sürüşlerini (yokuş çıkma ve inme, kasisler, manevra) başarıyla tamamladı.
20220603 201629

IMG 20220603 WA0010

IMG 20220603 WA0011

20220603 211930

Videoyu tıkla izle

Son düzenleme:

.
Karavanınızın tekerine taş değmeden keyifle kullanın. 😊

Dış kaplamayı iskelete vidalama yanında, yapıştırıcı da kullandınız mı ?
İskelet üzerinde beyaz lekeler gözüküyor da. Köşebent olarak kullandığınız fitiller araç dışı kullanımına da uygun muydu ? Ayrıca onları başka yapıştırıcı bir madde ile de desteklediniz mi ?
DA82F522 93F1 4FF3 B522 169973BBEC2E

Pencereleri, kapıyı ve diğer dış elemanları kaportayla birleştirirken hangi malzemeyi kullandınız ? Bir yerde firma adı olarak Dayson geçiyor fakat cinsini yazmamışsınız..

Sırf görüntü kadar böyle teknik detayların bilinmesinin, sizden ilham alacaklar için önemli olduğundan sordum..
Bir de tartıya girdiniz mi ?

Son düzenleme:

Oturma grubunun süngerleri tamam. Teleskopik masa ayağımız da hazır.
Ekli dosyayı görüntüle 639351
Baştan sona çok başarılı bir çalışma olmus. Güzel günler de kullanmanızı dilerim.

Şuan bende 1980 model bir Eriba çekme karavanı yenilemeye çalışıyorum. Paylaşımlarınız çok faydalı oluyor.

Şase üstü taban kaplaması için hangi metaryali kullandığınız acaba? Özellikle su ve nem geçirmemesi için ne tavsıye edersiniz?

Baştan sona çok başarılı bir çalışma olmus. Güzel günler de kullanmanızı dilerim.

Şuan bende 1980 model bir Eriba çekme karavanı yenilemeye çalışıyorum. Paylaşımlarınız çok faydalı oluyor.

Şase üstü taban kaplaması için hangi metaryali kullandığınız acaba? Özellikle su ve nem geçirmemesi için ne tavsıye edersiniz?
Kavak su konrası 1 cm ile 1,5 cm kullanabilirsiniz. Tabanını (alta bakan) sudan korumak için zift (pütür) sürmenizi tavsiye ederim. Önce konraya zift sürün, sonra montaj.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR