Şile Yeşilvadi Köyü Karavanpark

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Megrelian Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,063

Megrelian

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba.
Ismim özcan karaoğlu. Foruma yeni üye oldum.
Ben ailemle birlikte şile yeşilvadi köyünde ( eski şile yolu üzeri) ikamet etmekteyim. Burasi 15000 m2 lik ormanin icinde vadide yer alan bir ciftlik.
Ben bu ciftliğin kullanmadiğimiz düz mera çayiri gibi olan alanina karavanpark( otopark) yapmak istiyorum. Aylık günlük ve ya haftalık. Istanbulda karavanların otopark sorunu yasadigini duydum. Amacım hem bu işi kendi yerimde yapıp para kazanmak. Hem de karavan sahiplerine karavanlarinin tadini cikarma doga icinde kullanabilmeleri firsatini vermek. Istanbulda klasik otoparkta karavan kullanimi uygun degil ve burda doğa icinde iyi olur diye dusundum. Insanlar hem karavanin hakkini verip doya doya kullanir. Hem doğada yürüyüs yapar. Hemde istanbulda verdikleri kirayi burda verirler.
Bu konu hakkinda fikirlerinizi görüşlerinizi bilmek istiyorum. Bana yardimci olun lütfen:smiley:)
Teşekkür ederim

Etiketler
Arkadaşlar merhaba.
Ismim özcan karaoğlu. Foruma yeni üye oldum.
Ben ailemle birlikte şile yeşilvadi köyünde ( eski şile yolu üzeri) ikamet etmekteyim. Burasi 15000 m2 lik ormanin icinde vadide yer alan bir ciftlik.
Ben bu ciftliğin kullanmadiğimiz düz mera çayiri gibi olan alanina karavanpark( otopark) yapmak istiyorum. Aylık günlük ve ya haftalık. Istanbulda karavanların otopark sorunu yasadigini duydum. Amacım hem bu işi kendi yerimde yapıp para kazanmak. Hem de karavan sahiplerine karavanlarinin tadini cikarma doga icinde kullanabilmeleri firsatini vermek. Istanbulda klasik otoparkta karavan kullanimi uygun degil ve burda doğa icinde iyi olur diye dusundum. Insanlar hem karavanin hakkini verip doya doya kullanir. Hem doğada yürüyüs yapar. Hemde istanbulda verdikleri kirayi burda verirler.
Bu konu hakkinda fikirlerinizi görüşlerinizi bilmek istiyorum. Bana yardimci olun lütfen:smiley:)
Teşekkür ederim
Düşünceniz güzel, Ama insanların sizden hizmet almak istemesi için arazinize bazı ''fasiliteler'' kurmanız gerekir. Tuvaletler, Duş su alma yeri elektrik temini için belli bir altyapı, çamaşır, bulaşık yıkama yerleri, çocuk parkı vb... İyi hizmet veren yerler iyi ücretler talep edebiliyorlar.
Diğer bir konu da yakıt gerçekten çok pahalı, İnsanlar size aylık ücret ödedi diyelim bir de istedikleri zaman gelebilmeleri için yakıt ücreti de ödemek zorundalar. Bunu da hesaba katın.

En önemli konu ruhsat. Önce belediyenize sorun.
Ruhsat, su elektrik,kanalizasyon, WiFi varsa gerisi sadece paraya bakar.

Düşünceniz güzel, Ama insanların sizden hizmet almak istemesi için arazinize bazı ''fasiliteler'' kurmanız gerekir. Tuvaletler, Duş su alma yeri elektrik temini için belli bir altyapı, çamaşır, bulaşık yıkama yerleri, çocuk parkı vb... İyi hizmet veren yerler iyi ücretler talep edebiliyorlar.
Diğer bir konu da yakıt gerçekten çok pahalı, İnsanlar size aylık ücret ödedi diyelim bir de istedikleri zaman gelebilmeleri için yakıt ücreti de ödemek zorundalar. Bunu da hesaba katın.
Teşekkürler. Ilk etapta her karavan basina elektrik ve su tesisati verilicek. Aslinda ilk amaç otopark. Sonra doğayı kullanma. Elektrik ve suyu hallettikten sonra gerisini zamanla halledebilirim diye dusunuyorum. Mesela cekmeköyde karavanlaein oldugu bir otopark var karavanlar dipdibe sadece elektrik su ve otopark imkani var. Burda karavanlar arasi mesafe 20 mt olucak

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,414
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri