Sinada Ağırlıklı Battaniye Nedir?

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sinedahome Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 457

sinedahome

Yeni Üye
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Gün içerisinde maruz kalınan stres ve endişe yatağa uzanıp uyumaya çalışıldığında da devreye girebilir. Bu da yatakta dönüp durmak anlamına geliyor ve ne yazık ki ne kadar uğraş verilse de uyumak hiç kolay olmuyor. Saatler gelip geçerken ve akreple yelkovan birbirini kovalarken uyku bir türlü gelip göz kapaklarına misafir olmuyor. İşte, bu noktada etkili bir çözüm olan Sinada Ağırlıklı battaniyesi deneyebilirsiniz.

Sinada ağırlıklı battaniyenin içinde bulunan cam kürecikleri ile vücuttaki melatonin hormonunun üretimini destekler ve böylece uykuya dalmayı kolaylaştırır. Melatonin hormonunun desteklenmesi sadece uyumayı kolaylaştırmak ile kalmaz ayrıca uykunun kalitesini artırır. Gece boyu kesintisiz uyumayı sağlar. Uyku ile ilgili düzene soktuğu bu durumlar sayesinde güne zinde başlamak olağan bir durumdur. Serotonin hormonu tetiklenir ve böylece yeni güne enerjik başlamaya imkan sunar. Ayrıca uyku problemlerinin odaklanma sorununu beraberinde getirdiği bir gerçek. Sinada ağırlıklı battaniye uyku düzenini sağlayarak odaklanma problemlerinin önüne geçer. Sarılmayı taklit eden bu battaniyelar hormonları düzene sokar ve kalp ritmini düzenler. Bu sakinliği beraberinde getirir. Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde klinik tıp doçenti olarak çalışan ve Amerikan Uyku Sağlığı Akademisi sözcüsü Raj Dasgupta ağırlıklı battaniyenin; kronik ağrıları olanlarda ve anksiyetesi olanlarda uyumayı kolaylaştıracağını belirtiyor. Uzman; “Uzun süre en iyi şekilde sarılmak gibi. Geceleri yaşam boyunca yatıştırıcı hipnotik ilaçları (uyku hapları) almaya iyi bir alternatif.” açıklamasında bulunmuştur. İsveç’te Gothenburg Üniversitesi tarafından 2015 yılında yapılan ve Journal of Sleep Medicine & Disorders Dergisinde yayımlanan araştırmaya 20-66 yaşlarında kronik uykusuzluk problemi olan 33 kişi katılmıştır. Araştırmanın sonucu uyku problemi olan kişilerin ağırlıklı battaniye ile uyku kalitesinin arttığı bilgisini vermiştir.

Sinada ağırlıklı battaniye pek çok hastalığın etkisini yatıştırmakta da son derece etkilidir. Ağırlıklı battaniye pediatri, geriatri, otizm spektrum bozukluğu, insomnia ve anksiyete gibi hastalıkların etkisini azaltabilir.
Derin bası terapisi simülasyonu olan Sinada ağırlıklı battaniye, kullanan kişide sarılma etkisi yaratarak anksiyete hastalığında endişe seviyesini azaltır. Ağırlıklı battaniye üzerinde yapılan çalışmalarda 32 kişi yer almıştır ve bu kişilerin %33’ünde kaygı problemi azalmıştır. Stres gibi ruhsal durumlarda da derin bası terapisi oldukça etkilidir.
Huzursuz bacak sendromunun tedavisi ise masaj ve gevşeme teknikleridir. Sinada ağırlıklı battaniye cam kürecikleri ile vücuda ağırlık vererek bu tedavi yönteminin yerine geçer ve etkileri azaltmada etkin rol oynar.
Hiperaktivite için de kullanılabilen ağırlıklı battaniye sayesinde hareketler kontrol altında tutulur. Böylece ağırlıklı battaniye sakinlik ve rahatlama hissi kazandırır. Hiperaktivite ve ağırlıklı battaniye ile ilgili yapılan bir araştırmada 8-13 yaş arası 42 çocuğun ağırlıklı battaniyea verdiği tepki test edilmiştir. Araştırma sonucunda çocukların daha kolay uykuya daldığı ve gece daha az uyanma eğiliminde oldukları saptanmıştır. Sinada ağırlıklı battaniyenin oluşturduğu bu sakinlik hissi duyusal işleme bozukluğuna da oldukça iyi gelir. Sinada ağırlıklı battaniye parkinson ve alzheimer gibi pek çok hastalığın etkisini azaltmak için kullanılabilir.
Kronik ağrı probleminde ağrı reflekslerini azaltmış olan ağırlıklı battaniye özellikle otizmli çocuklarda iyi bir etki oluşturmuştur. 2014 çapraz araştırmalarında otizmli çocukların uyku kalitelerinin az da olsa arttığı tespit edilmiştir ve çocuklar battaniyesi sevmiştir.
Ağırlıklı battaniye tüm bunları parasempatik sinir sistemini harekete geçirerek yapar. Yaşanan rahatsızlıklar ise sempatik sinir sisteminin verdiği bir alarmdır. Vücut stresle karşılaştığında gergin, huzursuz ve endişeli hale gelir. Derin bası terapisi parasempatik sinir sistemini harekete geçirir ve mutlu hissetmeyi sağlar. Vücuttaki bu değişiklikler beyine ulaşarak dopamin ve serotonin salgılanmasını sağlar. Bu hormonlar sayesinde ise yaşanılan pek çok rahatsızlık yerini olumlu hislere bırakır.

Sinada Ağırlıklı battaniyenin Öne Çıkan Özellikleri
Sinada ağırlıklı battaniyesi diğer battaniyelardan ayıran öne çıkan özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Sinada ağırlıklı battaniye antibakteriyeldir.
%100 pamuk saten kumaş ve hacim veren elyaftan üretilmiştir.
Hipoalerjeniktir.
Gıda ve sağlık temasına uygundur.
Cam kürecikli ilk ve tek battaniyedır. Kokusuz ve nem tutmayan cam kürecikler içerir.
Yumuşak kumaşa sahiptir.
Bakımı son derece kolay olan Sinada ağırlıklı battaniyelar makinede yıkanabilir.
Her boy ve kiloya uygun battaniye çeşidi vardır ve böylece kendinize uygun ağırlıklı battaniyesi seçebilirsiniz.
battaniye 7 katlıdır. Son teknoloji özel dikim tekniği kullanılarak üretilen Sinada ağırlıklı battaniye cam küreciklerinin homojen olarak dağılması için 5×5 cm kareciklere 2 kat elyaf arasında sabitlenerek üretilmiştir.
Gece boyu konforlu bir serinlikte tutar.
Yazlık ve kışlık nevresim seçenekleri vardır.
Siz de uyku kalitenizi arttırmak, uykuya çabuk dalmak ve stresle başa çıkmak için Sinada ağırlıklı battaniye kullanabilirsiniz. Ürünlerimizi incelemek için Sinada ağırlıklı battaniye sayfasına göz atabilirsiniz.Kaynak:Sinada Home - Uyku ve Hayat Kalitesini Artırmanın Yolu
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,317
Mesajlar
1,491,253
Kayıtlı Üye Sayımız
169,680
Kaydolan Son Üyemiz
Seray33

Çevrimiçi üyeler

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst