Sınav tamam sırada hangi telsiz almalıyım öneri lütfen..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mentomana Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,062

mentomana

Yeni Üye
Arkadaşlar bugün yapılan sınavda başarılı olduk çok şükür. şimdi tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var .nasıl bir telsiz almalıyım bildiğiniz bir site veya sizin tavsiye edeceğiniz bir model varmı acaba..teşekkürler..

Etiketler
Ynt: Sınav tamam sırada hangi telsiz almalıyım öneri lütfen..

Merhaba

Amatörlüğünüz hayırlı olsun. Nasıl bir cihaz almalıyım sorusunun cevabı çoktan seçmeli soru gibidir aslında. Çünkü cihaz için ayırdığınız bütçe ne kadar mesela. Çünkü Wouxun dual bant cihaz yaklaşık 100 USD Yaesu VX-8 500 USD. Cihaz olarak bana sorarsanız ilk amatörlük için en uygun cihaz Wouxun KGUVD-1 Dual Bant cihaz olur.

Tekrar Hayırlı Olsun
Bol QSO'lu Günler

Ynt: Sınav tamam sırada hangi telsiz almalıyım öneri lütfen..

benim bütçem 200tl .. Wouxun KGUVD-1 yi araştırdım bütçeme de uygun..başka seçeneklerde var mı acaba..

Ynt: Sınav Tamam Sırada Hangi Telsiz Almalıyım Öneri Lütfen..

Gerek halk bandı, gerek pmr, gerek amatör cihazlar için tarafıma ulaşabilirsiniz.

İmzamdan markete ulaşabilirsiniz.

Wouxun Kg Uvd1p alırken 2016 model olmasına dikkat edin. Yeni versiyonunda akıllı şarj, genel şarj sorunu, ısınma sorunu gibi hatalar düzeltilmiştir. Mevcut cihaz için 250-350 bütçe idealdir.

Sınav sonuçları aynı gün açıklanmıştır. Hatta çağrı işaretimi dahi aldım, kartım yolda. :smiley:

Teşekkürler, sizin belgenizde hayırlı olsun. Baofeng 'den daha oturaklı bir cihaz olması sebebiyle Wouxun tercih ettiğim cihaz. Ürünü çok kişinin tercih ettiği, uzun süredir kullandığı ve sağlamlığı, dayanıklılığı ürünü öne çıkaran sebeplerdir. (KG - Uvd1p) . Şuan cihaza sahibim, Bao.Uv82 ve Kg-Uv9d seriside bende mevcut, inceleme şansı buldum. Başlangıç için ve hatta bu telsiz bana yetersiz geliyor diyene kadar 1 serisi yeterli, ama bütçemi zorlarım derseniz işin içine farklı frekanslar, farklı özellikler, tasarım ve kolay taşınabilirlik giriyor.

Çevremdekilerin yönlendirmesi ve detaylı ürün araştırmasından sonra benim tercihim Wouxun 1serisi.
9 Serisi kafamı karıştırıyor, inceliği, tasarımı ve ekranı bana cazip geliyor fakat sağlamlığı güven vermiyor.
1 Serisi hakkında bilgi almak isterseniz bildiğim her şeyi size de aktarabilirim. Şu sıralar daha bilgili amatör abiler ile pek görüşmek mümkün olmuyor. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.