Şİrket Araci İle Bulgarİstan-romanya-moldovya-ukrayna Gezİsİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cakali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,357

cakali

Ana Kamp
Yer
Samsun
Web
www.cakakoyu.com
26 haziran-3 temmuz arası gerçekleştirdiğim bu gezi ile alakalı vekaletname, gerekli
belgeler, sınır geçişleri ve izlenen rotalarla ilgili merak ettiğiniz her türlü soruya cevap verebilirim arkadaşlar...

Etiketler
26 haziran-3 temmuz arası gerçekleştirdiğim bu gezi ile alakalı vekaletname, gerekli
belgeler, sınır geçişleri ve izlenen rotalarla ilgili merak ettiğiniz her türlü soruya cevap verebilirim arkadaşlar...
Ne güzel yapmışsınız. Ben de Bulgaristan-Romanya-Ukrayna ve Polonya gidişli bir plan yaptım Ağustos ortası. Rusçuk üzerinden Bükreş, Lviv, sonra Varşova diye düşündüm.

Siz Bulgaristan'dan sonra Romanya'ya nereden geçtiniz? Hangi bölgeleri gezdiniz Romanya'da, merak ettim. Biz Transilvanya ile MaraMureş'i düşünüyoruz. Moldava bölgesi (Suceava) yolu uzatır diye çekindik. Bir de Ukrayna'da Lviv'den başka hedef koymadık şimdlilik.

Ayrıntı verebilirseniz (özellikle güzergah seçimi - yolların durumu - kalınacak yer bulma olanağı - yeme/içme mekanları vb gibi konularda) merak ve keyifle izleyeceğimizden emin olabilirsiniz.

Yeşil Sigortayı burdan mı yaptırdınız?..Bulgaristan'dan mı?
Bulgaristan'da Polis-Ceza-Park??? ile ilgili sorun yaşadınız mı?
Bulgaristan'daki park çizgileri (turuncu-mavi-beyaz) ne anlamlara geliyor?

Burgas ve Varna ile ilgili önerileriniz olur mu?
12-15 Ağustos'ta 3 gün Burgas'a rezervasyon yaptım , gideceğim de...

Yeşil Sigortayı burdan mı yaptırdınız?..Bulgaristan'dan mı?
Bulgaristan'da Polis-Ceza-Park??? ile ilgili sorun yaşadınız mı?
Bulgaristan'daki park çizgileri (turuncu-mavi-beyaz) ne anlamlara geliyor?

Burgas ve Varna ile ilgili önerileriniz olur mu?
12-15 Ağustos'ta 3 gün Burgas'a rezervasyon yaptım , gideceğim de...
Merhaba,
Yeşil sigortayı İstanbulda yaptırdım. Herhangi bir sigorta acentası bu poliçeyi kesebiliyor. Fiyatı değişmiyor.
Gezi boyunca polislerle hemen hemen hiç karşılaşmadık dersem doğru olur. Biz Bulgaristana Dereköy sınır kapısından giriş yapıp direkt Burgas yerine sağdan sahile inip kıyı boyu gidelim dedik ama çok pişman olduk. sakın bu yoldan gitmeyin. Yol çok kötü.. bu yol üzerinde bir polis noktasında durdurulduk sadece.. polisler bile şaşırdı, neden direkt Burgaza gitmediniz dediler. Bizde sahilden geze geze gideceğiz dedik. Pasaportlarımızı iade edip güler yüzle uğurladılar...

Burgaz da fazla kalmadık, sadece şehir turu yapıp yolumuza devam ettik. Varna da bir gece kaldık. Sahili ve şehir merkezini dolaştık.
Burgaz varna arasında Nesebar'ı kesinlikle görmelisiniz. Tarihi bir kent...

Ne güzel yapmışsınız. Ben de Bulgaristan-Romanya-Ukrayna ve Polonya gidişli bir plan yaptım Ağustos ortası. Rusçuk üzerinden Bükreş, Lviv, sonra Varşova diye düşündüm.

Siz Bulgaristan'dan sonra Romanya'ya nereden geçtiniz? Hangi bölgeleri gezdiniz Romanya'da, merak ettim. Biz Transilvanya ile MaraMureş'i düşünüyoruz. Moldava bölgesi (Suceava) yolu uzatır diye çekindik. Bir de Ukrayna'da Lviv'den başka hedef koymadık şimdlilik.

Ayrıntı verebilirseniz (özellikle güzergah seçimi - yolların durumu - kalınacak yer bulma olanağı - yeme/içme mekanları vb gibi konularda) merak ve keyifle izleyeceğimizden emin olabilirsiniz.

Merhaba,
Bulgaristan'dan Romanya'ya sahilden, drankıulak sınır kapısından giriş yaptım. Romanyada köstenceyi gezdik. Bizim gezi biraz tarih kültür gezisi oldu. Osmanlının kuzey sefer yolunu takip ettik. Daha çok Osmanlı eserlerinin izini sürdük. kıyı şeridinden kuzeye doğru çıktık. Tuzla, köstence, babadağ ve Tulcea' güzergahını takip ettik. Tulcea'da bir gece konakladık. Tuna kenarında küçük bir kasaba. Ertesi gün Galati üzerinden Moldovyaya giriş yaptık.
Bizim varış noktamız odessa olduğu için Moldovadan giriş yapmak zorunda kaldık. Liviv Kuzeyde olduğu için sizlerin moldovyaya giriş yapmanıza gerek yok zaten moldovya yolları çok bozuk. Hiç tavsiye etmem.
Dnüş yolunda ise orta yolu takip ettik. Galati-Braila-calaraşi'den Bulgaristan silistreye giriş yaptık. Bu yol çok , sahil yoluna göre çok daha güzeldi ...
Bizim için keyifli bir gezi oldu. Sınırlarda zorluk çıkarmadılar, ortalama 30 dakikada sınırlardan geçtik. Yeme içme konusunda yanımıza bol mikktarda konserve, zeytin vb gıdalar almıştık. Çoğu yerde domuz eti olduğu için biraz dikkatli olmak zorunda kaldık. Booking comdan da uygun konaklama yerleri bulduk...

Sizlere de şimdiden iyi yolculıullar, iyi tatiller diliyorum.

Merhaba,
Bulgaristan'dan Romanya'ya sahilden, drankıulak sınır kapısından giriş yaptım. Romanyada köstenceyi gezdik. Bizim gezi biraz tarih kültür gezisi oldu. Osmanlının kuzey sefer yolunu takip ettik. Daha çok Osmanlı eserlerinin izini sürdük. kıyı şeridinden kuzeye doğru çıktık. Tuzla, köstence, babadağ ve Tulcea' güzergahını takip ettik. Tulcea'da bir gece konakladık. Tuna kenarında küçük bir kasaba. Ertesi gün Galati üzerinden Moldovyaya giriş yaptık.
Bizim varış noktamız odessa olduğu için Moldovadan giriş yapmak zorunda kaldık. Liviv Kuzeyde olduğu için sizlerin moldovyaya giriş yapmanıza gerek yok zaten moldovya yolları çok bozuk. Hiç tavsiye etmem.
Dnüş yolunda ise orta yolu takip ettik. Galati-Braila-calaraşi'den Bulgaristan silistreye giriş yaptık. Bu yol çok , sahil yoluna göre çok daha güzeldi ...
Bizim için keyifli bir gezi oldu. Sınırlarda zorluk çıkarmadılar, ortalama 30 dakikada sınırlardan geçtik. Yeme içme konusunda yanımıza bol mikktarda konserve, zeytin vb gıdalar almıştık. Çoğu yerde domuz eti olduğu için biraz dikkatli olmak zorunda kaldık. Booking comdan da uygun konaklama yerleri bulduk...

Sizlere de şimdiden iyi yolculıullar, iyi tatiller diliyorum.
Galatiden Odessaya giderken MOldava'ya girmek şartmı? haritada izmail üzerinden bir yol görünüyor bu yolu niye tercih etmediniz

Galatiden Odessaya giderken MOldava'ya girmek şartmı? haritada izmail üzerinden bir yol görünüyor bu yolu niye tercih etmediniz

Galatiden odessaya geçiş için tek yol Moldova üzerinden maalesef veya Moldova nın kuzeyini dolaşmanız lazım ki bu durumda yol çok uzuyor... tulceadan izmaile geçiş yok, her halükarda Moldova sınırından geçmeniz gerekiyor.. Moldova gümrüğünde genelde Gagavuz Türkleri çalışıyor ve çok güzel Türkçe konuşuyorlar...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.