DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Sirkülasyon Pompası Olmadan Suya Hareket Verilebilir Mi

'ISINMA' forumunda safiranefe tarafından 27 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu 926 kişi tarafından okunmuş, 35 cevap yazılmıştır

1. emreaydogdu

emreaydogdu Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    2
    Meslek:
    mimar
    metal bidonun içini su ile doldur. 20 litrelik. su yeterli ısınınca bidonu karavanın soğuk olan yerine koy. ikinci bidonu ısıt. onuda diğer tarafa koy. 40 litre sıcak suyun olacak. soba sönünce sıcak sular karavanı 6 saat kadar ılık tutar. ben yaptım. kolay çözüm. sabit dururken yapılabilir.

safiranefe bunu beğendi.

2. safiranefe

safiranefe Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    8

mantıklı fikir bunun yerine devirdaimle yapmaya çalışıyorum her gece 40 lt su taşımak işkence olur :smiley:

3. safiranefe

safiranefe Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    8
    aynen dediğin gibi kalorifer borusu gezdireyim karavanın içinde

4. kartalveat

kartalveat Kamp III

Alınan Beğeni:
    661
    Aracınızın tabanında ısı izolasyonu yapmadınızsa, ısı levhaları ile zemini kaplayın.Tavanda izolasyon yoksa ısı levhaları monte edebilirsiniz.
    Camlardan dolayı olacak ısı kayıplarını aza indirgemek için her cama vantuzlu askılarla takabileceğiniz izolasyonlu perdeler yapın.Hava karardığında bu perdeleri kaparsınız.
    Daha sonrada bazı arkadaşların önderdiği yerden ısıtma boruları ile sıcak suyu arkaya taşırsınız.
    Yada biraz daha para harcarsanız webasto türü mazotlu ısıtıcı monte edersiniz.Bunu zaman saatine bağlayarak sadece gece belirli aralıklarda devreye girip çıkmasını sağlarsınız.Gündüz ve siz uyuyana kadar gene odun sobası ile ısınmaya devam edersiniz.

safiranefe bunu beğendi.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...