Sis Farları Yüzünden Arabayı Bağlıyorlardı.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan moonwalker_arc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 197
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,974
Yer
Trabzon
Web
www.fanusgida.com
Arkadaşlar az önce çevirmeye girdim ve memur arkadaş sis farları, port bagaj, telsiz anteni ve araç üzerindeki logolara kadar bana ceza yazacaktı.O kadar dil döktüm adam nuh diyor peygamber demiyor.Yok efendim bunlar ekstradan yapılan şeyler aracın standart hali dışındaki tüm değişiklikler yasaktır diyor.Dedim ben kaç defa bu arabayla çevirmeye girdim, Trabzonda hiç yoksa 30 tane bu şekilde aracımız var.Türkiye genelinde binlerce böyle araç var ilk defa sis farları yüzünden ceza yiyen ben olacağım.Hem bu arabayı bu şekilde Tüv muayeneden geçiriyor.Siz nasıl ceza kesiyorsunuz dedim ama yine de laf anlatamadım.Bu arada sisler yanmıyordu, kapalıydı.Bagajın işli olup olmadığını sordu ona da yasak dedi.Şaka mı yapıyorsun dedim ben en sonunda.

En son lazım değil diyerekten ne kadar yazacaksın dedim.66 TL dedi ama yazarsam arabayı bağlarım dedi, ve sonrada yazmadan gönderdi.Sonuç olarak akşam akşam iyiden iyiye mide bulandırdı.

Arazi taşıtlarıyla ilgili bir yönetmelik, bir kanun bir madde vs. yokmudur ? Böyle laf anlamaz polisler durduğunda suratına çarpabileceğim ? Var mı benim gibi gezenbilir ailesinde böyle bir sorunla karşılaşan çok merak ettim.

Etiketler
Ynt: Sis Farları Yüzünden Arabayı Bağlıyorlardı.

hepsi bir yana anlamadigim sey su... Sis farlari bizim araclarda standart yani fabrika çıkışı... "yanmadigi" halde buna nasil yasak demis onu anlamadim....

Bende hiçbirşey anlamadım ya açıkcası mal gibi kaldım adamın karşısında, adama anlatıyorum adam aynı telden çalıyor YASSAK, İŞLETTİN Mİ ? Bu arada sis farı derken port bagajdakilerden bahsediyorum.

pandipieri' Alıntı:
tamam anladim. ama yine de sacmalamis, bence gece gece o baska bir sey istemis :D

öncelikle saçmalamamış dediklerinin hepsi yasal olarak doğru trafik ceza yasasına bakarsanız anlarsınız

pandipieri' Alıntı:
arac muayeneden gectikten sonra baglama yetkisi yok diye biliyorum...

burdada yanılıyorsunuz muayeneden geçti diye araç serbest değil sebebide muayene sonrası yapılan tadilat veya ilaveler ruhsata yazılı olması gerekir

pandipieri' Alıntı:
tamam anladim. ama yine de sacmalamis, bence gece gece o baska bir sey istemis :D
bence bu hıtap yanlıs kanunen hepsının cezaası var ve polısın hos gorusu ıle genel ıtıbarıyle ceza yazılmıyor eger cezayla ugrasmıyacam dıyosanız sısfarlarına dahıl projeyle ruhsata ısletmenız lazım

uğur arkadaşım en basit anlatılır tabiri ile sis farları yanmıyordu yada buna benzer konularla ilgili daha öncede yazmışdık ne şekilde sis farı kullanılır sis farında kapak olması gibi konuları ve evet bagaj sebep yada araca yapılan herşey aslında araca işli olması gerekir temelinde proje cizilip ruhsata işlenilir en basitinden ceki kancası işletiliyoda diğerleri niye işletilmez gibi bir ön yargı var analmış değilim acıkcası :smiley:))

yasal olarak araca yapılan tüm tadilatların projelendirilip ruhsata işlenmesi gerekiyo bunun içinde polis isterse aracı bağlar ve derki aracı normal statüsüne getirin yada bunları ruhsata işletin en basit kısa anlatılabiliri bu :smiley:)

moonwalker_arc' Alıntı:
Ünal bey port bagajın ruhasata işletilmesi mi gerekir ? ya da sis farları işletilebiliyor mu ?
evet abı hepsı ruhsata ıslenıyor ama genel ıtıbarıyle bız ısletmıyoruz lakın celık tamponu olan arkadaslarıma uyarı allah korusun kazada karsı tarafın experı suclu olsalar bıle sıze o tamponun orjınallere aykırı oldugu ıcın sızın aracın parasını vermemek te bılakıs karsı trafın parasını ve expertıs parası dıye extra bır parayı mahkeme yoluyla sızden almakta bu tarz ornekler aramızdada mevcut

pandipieri' Alıntı:
peki oyle diyorsaniz oyledir ogrenmis olduk... tesekkurler...

bunun öyle diyorsanız öyledirle alakası yok bizim dememizle d eğil trafik ceza kanunu diyo :smiley:))

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.