Şişme Mat Tavsiyesi Husky,robens,ferrino

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Vegales Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,723

Vegales

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

4 mevsim ve yüksek irtifada uygun olan kaliteli bir şişme mat alacağım...
Gerçi ferrino ve robens primacore hava yatağı gibi daha çok ama özellikleri iyi gözüküyor...

Seçenekler
1)Husky Freak 6cm 184x63 cm ölçüler 150D kumaş, paket boyutu 35-20cm 1500gram
2)Ferrino Swift 6-7cm 200x60 cm ölçüler 150D kumaş(emin değilim) paket boyutu 35-13cm 780 gram
3)Robens PrimaCore 6cm 185x50 cm ölçüler 30D kumaş içi özel yalıtımlı paket boyutu 27x9cm 580 gram
4)Robens Recharge 7cm 198x73 cm ölçüler 75D kumaş yalıtımlı paket boyutu 66x15cm 1820 gram

Tavsiyelerinizi dinlemek isterim...Teşekkürler

Thermarest Neoair Xtherm'i de listeye ekleyebilirsiniz. 430 gr çok iddali şişme mat için. Lakin fiyati biraz tuzlu.

Sağolun cevabınız için...Evet dediğiniz gibi...Ayrıca NeoAir Venture modeli aynı fiyat bandında ancak kimi kullanıcı sesli demiş...Trail lite modelide R değerleri olarak gayet iyi...Ama ben Ferrino Swift 60 modelini aldım...Buraya yazayım,arayan arkadaşlara yardımcı olsun...Bunun bir de 50 modeli var...Onda 21 yatay tüp var,60 modeli 23 yatay tüplü daha büyük ve kalın...Şişirme kısmı dahili olarak matın üstünde ve tam şişmiş halde 9cm gibi bir kalınlığı var...Kapatınca boyutlar çok iyi ve hafif...Ferrino'ya da danıştım yüksek irtifa ve kış şartlarına uygun mu diye,kendim de Pürenli ve Demirköy kış şartlarında test ettim...Şimdilik tam puan...Gayet iyi

Sağolun cevabınız için...Evet dediğiniz gibi...Ayrıca NeoAir Venture modeli aynı fiyat bandında ancak kimi kullanıcı sesli demiş...Trail lite modelide R değerleri olarak gayet iyi...Ama ben Ferrino Swift 60 modelini aldım...Buraya yazayım,arayan arkadaşlara yardımcı olsun...Bunun bir de 50 modeli var...Onda 21 yatay tüp var,60 modeli 23 yatay tüplü daha büyük ve kalın...Şişirme kısmı dahili olarak matın üstünde ve tam şişmiş halde 9cm gibi bir kalınlığı var...Kapatınca boyutlar çok iyi ve hafif...Ferrino'ya da danıştım yüksek irtifa ve kış şartlarına uygun mu diye,kendim de Pürenli ve Demirköy kış şartlarında test ettim...Şimdilik tam puan...Gayet iyi

selamlar, ben de bisiklet turlari icin benzer bir arayisa girdim, benzer derken yuksek irtifa ve 4 mevsim gereksinimi yok tabi ama hafiflik onem kazaniyor. Robens prima core 9 cm aradim ama piyasada yok sanirim, ferrino swift in izolasyonu var mi? Bir de pratikteki boyutlari nedir? 35x13 cm gercekci mi? Prima Core 9.0 cm konfor / agirlik&hacim olarak cok iyi gozukuyor. Bu arada bende loap cayman sisme mat var. Biraz hacimli acikcasi bisiklet bagajlarina yerlestirmede sikinti yaratiyor. (27x19 gibi)

Tesekkurler

yanilmiyorsam bahsettigin urun bu urun olmasi lazim ancak kac paraya aldigini belirtmemissin.

selamlar, ben de bisiklet turlari icin benzer bir arayisa girdim, benzer derken yuksek irtifa ve 4 mevsim gereksinimi yok tabi ama hafiflik onem kazaniyor. Robens prima core 9 cm aradim ama piyasada yok sanirim, ferrino swift in izolasyonu var mi? Bir de pratikteki boyutlari nedir? 35x13 cm gercekci mi? Prima Core 9.0 cm konfor / agirlik&hacim olarak cok iyi gozukuyor. Bu arada bende loap cayman sisme mat var. Biraz hacimli acikcasi bisiklet bagajlarina yerlestirmede sikinti yaratiyor. (27x19 gibi)

Tesekkurler

merhaba,
boyutlar doğru...Hatta daha sıkı sararsanız 11-12 cm bile olur.Bence boyut olarak kapalı hali çanta içinde taşımak için çok ideal.Şişmiş halde ben 9cm ölçtüm.Tabi şişirmeye bağlı.Gerçi ben tam şişirip üstüne yattıktan sonra en konforlu hale gelene kadar indiriyorum.Tam şişik halde beliniz rahatsız olabilir.İzolasyon olayını ben de tam çözemedim ,yok gibi ama bu yüzden ferrinoya danıştım ve kış koşullarında kullanılabileceği söylendi.Ben yine de araya ince bir polar battaniye atıyorum canavar oluyor.Tavsiyemle alan bir arkadaşımda çok memnun ve daha önce yatmıyormuşum inanılmaz rahat dedi.Malzeme kalitesi gayet iyi ve sağlam gözüküyor ve içinden minik bir yama kiti de çıkıyor.Fiyat olarak indirim kuponu ile almıştım,tam hatırlamıyorum ama 170-200tl aralığıydı sanırım.Bütçeniz elveriyorsa thermarest traillite da incelemenizi öneririm.

Herkese merhaba. Bir süredir 5 cm üzeri kalınlığa sahip ve 1000 gr altında bir şişme mat arayışım var. Uzun süreli bir seyahat de hem rahat taşıyabilmek hem de gece uyuduğumda ertesi gün dinç bir şekilde uyanabilmek için.

İnternette ne zaman aratsam türkçe konu olarak sadece burası geliyor. Acaba güncel olarak tecrübeli arkadaşların tavsiyeleri olabilir mi? Thermarest Neoair, Robens Primacore, Ferrino Swift modeller zaten bu konuda isim olarak geçmiş acaba uzun süreli test etme imkanı bulanlar oldu mu bu modelleri veya başka modelleri. Teşekkürler

Herkese merhaba. Bir süredir 5 cm üzeri kalınlığa sahip ve 1000 gr altında bir şişme mat arayışım var. Uzun süreli bir seyahat de hem rahat taşıyabilmek hem de gece uyuduğumda ertesi gün dinç bir şekilde uyanabilmek için.

İnternette ne zaman aratsam türkçe konu olarak sadece burası geliyor. Acaba güncel olarak tecrübeli arkadaşların tavsiyeleri olabilir mi? Thermarest Neoair, Robens Primacore, Ferrino Swift modeller zaten bu konuda isim olarak geçmiş acaba uzun süreli test etme imkanı bulanlar oldu mu bu modelleri veya başka modelleri. Teşekkürler
Şu başlık altında ben bir şişme mat inceleme si yaptım. O kamp yapmanın verdiği tatlı yorgunlukla ve temiz orman oksijenle bu 2.5 cm enindeki mata kafa mı 2.5 cm yaklaştırmamla uyumam bir oluyor

https://www.gezenbilir.com/konu/forclaz-400-xl-az-yer-kaplayan-sisme-mat.122500/

Şu başlık altında ben bir şişme mat inceleme si yaptım. O kamp yapmanın verdiği tatlı yorgunlukla ve temiz orman oksijenle bu 2.5 cm enindeki mata kafa mı 2.5 cm yaklaştırmamla uyumam bir oluyor

https://www.gezenbilir.com/konu/forclaz-400-xl-az-yer-kaplayan-sisme-mat.122500/

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.