Site Içi Park Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan utasdemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,983

utasdemir

Yeni Üye
Merhabalar,
Aranıza 1 ay önce çekme karavan (3.60) alarak katılmıştım. O günden bu güne kadar karavan yaşadığım sitenin otoparkında duruyordu. Sitede 42 daireye karşılık 65 park yeri olduğundan park sıkıntısı yasanmiyordu. Ayrıca karavan kimsenin parketmedigi arka bölümde durmakatadi. 2 gün önce başka bir komşumuz da çekme karavan (4.10) almış ve o da benim karavanin yanına parketti. Bu durumda bile sitede park sıkıntısı yok.
Ancak bugün canımı çok sıkan bir olay oldu. Komsularimizdan birisi bu durumdan rahatsız olduğunu ve hemen durumu duzeltmemizi istedi ( kısaca kendince bizi siteden kovuyor) Bahane olarak da çocuklar için güvenlik riski olduğunu söyledi. Çocukları orada top oynuyormuş (Araçlar için çizgilerlerle ayrılmış bolumde ve site de çocuk parkı da var) Ben karavanin arabadan daha guvenli oldugunu söylesem de ya devrilirse gibi saçma sapan fikirleriyle iddiasını sürdürdü. En son kendisini yöneticiye yönlendirdim. Ben de sitenin yönetici yardimcisiyim. Yönetimin aksi yönde aldığı bir karar yok. Kat malikleri toplantısında da aksi bir karar alınmadi. Benim arastirmalarimda yasal olarak yapabileceği birşey yok gibi duruyor.
Bu olay komşumuzun ilk vukuati değil. Sitenin kendi istekleri ile yönetilmesi gerektiği gibi bir düşünce yapısı var.
Kusura bakmayın biraz uzun oldu. Sonuca gelirsek. Karavanı zorla çikartabilecek bir yasal düzenleme var mı? Bilgisi olan varsa bilgi paylasabilirse sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Böyle O.. ... Ç....... Yüzünden evimi satıp başka yerden aldım malesef
Sonuçta o da araç kanuni yaptırım olamaz ama kendine yandaş bulup site içinde tatsızlık yaratabilir

site yönetim planınızda çekmek karavan, tekne vs yasaklaması yoksa o komşunuzun itiraz hakkı olmaz.Varsa sizinin çekme karavanı park etmeniz uygun olmaz.

Siz haklı olduğunuz halde; pislik yapma, karavanalara zarar verme ihtimaline karşı site içi kameralar varsa görüş açısında park edin.
Yoksa, karavana, harekete duyarlı kamera takınız. Biri zarar verirse ,kim vurduya gitmez, zararı tazmin etme şansınız olur.

Cevaplar için çok teşekkürler. Görünen o ki yasal bir dayanak bulması mümkün değil. Zaten o olaydan sonra malum virüs gelişmeleri de yaşanınca dertsiz arkadaşımızın uğraşacağı başk şeyler çıktı galiba. Bir daha konu gündeme gelmedi.
Maalesef toplumdaki bu tür bencil ve saygısız insanlar hep olacak. İnşallah bundan sonra karşımıza çok daha az çıkarlar.
İyi günler.

Yönetim planında yasak olması da artık geçerli değil. Günün yaşam şartlarına göre mahkeme kararıyla revize edilebiliyor yönetim kararları.

Unutmayın, hangi dil-tavır ve beden diliyle yaklaşıyorlarsa aynı şekilde daha fazlasını yapın. Dişinizi göstermezseniz bu insanlara tepenize binerler.

Rahatsız olan site sakinine; ""Karavana bir şey olursa senden bilirim bedelini ödersin "" demeyi de unutmayın.

Evinizde kalın
Yavuz UYAN
İst.

Yönetim planında yasak olması da artık geçerli değil. Günün yaşam şartlarına göre mahkeme kararıyla revize edilebiliyor yönetim kararları.

Unutmayın, hangi dil-tavır ve beden diliyle yaklaşıyorlarsa aynı şekilde daha fazlasını yapın. Dişinizi göstermezseniz bu insanlara tepenize binerler.

Rahatsız olan site sakinine; ""Karavana bir şey olursa senden bilirim bedelini ödersin "" demeyi de unutmayın.

Evinizde kalın
Yavuz UYAN
İst.

Site ve apartman yaşamlarında ;Kat mülkiyet kanununa göre hareket edilir.Yönetim planının nasıl değiştirileceği orada açıkca yazılmıştır.
Bu yönetim planına eklenmemiş eksik yada kusurlu bir durum varsa yada kanuna aykırı ve Ayrıcalıklı olarak hazırlanmış Yönetim Planı veya hükümlerinin iptali için mahkemeye dava açılmak suretiyle iptali istenebilir.
Gene yeni yönetim planı Kat mülkiyet kanununa göre hazırlanır. ve kat maliklerin onayına sunulur.

Onun haricindeki başvurular mahkemece kabul görmez.

sizin bahsettiğiniz genel kurulda alınan yönetim kararları için her türlü mahkemeye gidebilirsiniz.

Merhabalar aranıza yeni katıldım ilgili yorumları dikkatle okuyorum Ankara Eryamanda ikamet ediyorum , yönetici şikayet geldiği gerekcesi ile çekme karavanimi cekmemi istedi , nasil bir düşünce ile böyle bir karar aliyorlar merak ediyorum

Merhabalar aranıza yeni katıldım ilgili yorumları dikkatle okuyorum Ankara Eryamanda ikamet ediyorum , yönetici şikayet geldiği gerekcesi ile çekme karavanimi cekmemi istedi , nasil bir düşünce ile böyle bir karar aliyorlar merak ediyorum

kıskançlık, yobazlık, kibir, cehalet.......... sakın geri adım atmayın

Motokaravan olsun çekme karavan olsun, parkyerlerinde normal bir otomobilden fazla yer kaplarlar. Diğer bir sorun da penceresi önüne parkedilen komșunun durumu. Birde herșeyden rahatsız olan komșular.

Almanya’da oturduğum sitede kapı komșumuz olan yeni daire sahibi, penceresinin önündeki karavanın kendisini rahatsız ettiğini söyledi. Pencere yüksek ve karavanın üzerinden karșıyı görebiliyordu. Sorun olmasın diye karavanı 5 metre kadar ileri alarak kendi penceremizin önüne parkettim. Bu defa penceresinden bakınca sağ tarafı iyi göremediğini söyleyerek konuyu yöneticiye bildirdi. Karavanın durduğu yerde bir araçlık parkyeri olduğundan bașka araçlar için bir sorun olușmuyordu. Site yönetmeliğinde bu konuda kesin bir belirleme de olmadığı için karavan yerinde kaldı.

Son düzenleme:

Ben de eryamanda ikamet ediyorum. Aynı sorunu ben de yaşadım. Görüşebilir miyiz. 05326603122

Ben de eryamanda ikamet ediyorum. Aynı sorunu ben de yaşadım. Görüşebilir miyiz. 05326603122

Merhaba benzer bir problemi ben site yönetimi ile yaşıyorum. Sitede park yeri sorunu olmadığı için istediğim sayıda karavan park etme sorunum var ancak daha küçük boyutlarda çekme karavanı (3.10m) park etmeme izin vermiyorlar. Site yönetimi de karavan gibi araçlar park edemez şeklinde karar çıkarmış. Ancak benim karavanım O1 belgeli ve romork olarak geçiyor. Eğer benzer sorunu yaşayan var ise yol gösterebilir mi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR