Sizce Otomatik mi Manuel mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Hırçın Karadeniz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,471
Yer
Düzce
Ranger 4X2 Hi-rider kullanıyorum; bi aksilik olmazsa Ağustos Eylül gibi actyon spoerts almayı planlıyorum! Bu süreç içersinde de mümkün olduğunca araçla ilgili bilgi fikir ve tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum!
Nacizhane konu başlığından da farkedildiği gibi bir sorum olacak.
Yardım ve tecrübeleriniz benim için çok faydalı olacağını düşünüyorum.
Saygılar...

Etiketler

Ynt: Sizce Otomatik mi Manuel mi?

Vallahi kendi adıma çok iddialı olabilir ama manueli bedava verseler kullanmam o derece ;D

Yaklaşık 7 senedir Otomatik araç kullanıyorum çok çok memnunum

Bir ara mecburiyetten Albea kullandım hali ile manuel 2 günde felç oldum zannettim

Yok böyle bir rahatsızlık sol bacağım Roberto Carlosun bacağına döndü

Actyon Sports'ta 6 ileri triptonik direksiyondan kumandalı şanzıman var

Otomatik vitesi hakkında bir sorun yaşamadım vites geçişleri çok sessiz ve sarsıntısız

test edin aracın otomatiğini kararınızı verin

Yorumlarınız için teşekkürler
rottweiler Bende kamyonet olarak hiç otomatik kullanmadım; bazen yük falan koyma durumum oluyor o da max 500 600 kg otomatik olunca insanın bilinç altında sıkıntı olur mu diye bi durum şekilleniyor.
bi yandan düşününce bu motor vitolarda da kullanılıyormuş onlarda hiç bir sorun yaşamayan arkadaşlar var
Peki arazide veya karda biraz zorlandığında otomatik sıkıntı yaratır mı? Bilmediğim için kusuruma bakmayın

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
Yorumlarınız için teşekkürler
rottweiler Bende kamyonet olarak hiç otomatik kullanmadım; bazen yük falan koyma durumum oluyor o da max 500 600 kg otomatik olunca insanın bilinç altında sıkıntı olur mu diye bi durum şekilleniyor.
bi yandan düşününce bu motor vitolarda da kullanılıyormuş onlarda hiç bir sorun yaşamayan arkadaşlar var
Peki arazide veya karda biraz zorlandığında otomatik sıkıntı yaratır mı? Bilmediğim için kusuruma bakmayın
Arazide de karda da kullanmış olduğum bu forumlarda resimlerim var şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı üç senedir her türlü yol şartlarında sorunsuzca kullandım.

Saol abi çok teşekkür ederim. Selim abi ciddi ciddi (hani derler ya) kuruldum bu araca. Herkeste bi önyargı var ama ben çok ısındım bi kaç kere manuelini kullandım çok rahat ve konforlu!
Şu fındığı toplayalım para yeterse korando yoksa actyon alacam rollbar'ına kadar araştırıyorum

Bencede kesinlikle otamatik 6 ileri triptonik ve 6 vites sanziman disli oranlarından dolayı cok uzun Buda yakıt ekonomisi sağlıyor ... 40 cm karda performans başlığının altında kar kum otoban kullanım videoları mevcut ... 180 gidiyorsun devir 3200 de varmı :smiley: daha ne olsun ....

Ssangyong için yapılan en büyük hata Mevcut 3-5 senelik çin malı araçlar ile karıştırmaktır.
Ssangyong Mercedes tecrübesi olan,o lisansı kullanan araçlar üretmiş bir firma
Emin olun şu an kullandığımız Actyon Sports ve gelen Korando Sports mevcut bir çok bineğin tozunu alır
Donanımhaberde açtığım konu sonrası Actyon Sports'u test edipte kötü diyene ben şahsen denk gelmedim
Kavrun yaylası,Anzer yaylası,Handüzü yaylası,çağırankaya yaylası,İspir,Eğribel Geçidi,Yedigöller daha niceleri
Hepsinde Actyon Sportsumun lastik izleri var. ;D
Otomatik şanzıman 6.ilerisi ile yüksek hızlarda bağırmayan ve yakıtı azaltan bir sürüş sağlıyor
İnanın bana bu araç ile 160 km hıza çıkın kadrana bakmadan anlamanız imkansız İddia ediyorum

Aynen rotweiller ....katılıyorum b sınıfı hiç bir arac meganlar toyotalar focuslar hiç biri Nissan ouashide dahil hiç biri pesine gelemiyor .. Gelemezde daha once yazdığım gibi 180 de devir 3200 ... 200 km de 3600 civari .. 170 180 lerde hepsinin pili bitiyor bizzat denedim ... Ancak audi BMW Mercedes gibi araçlar Bas edebilir bizim canavarlarla .. :smiley: Ayrıca 40 cm karda konusunda bölünmüş yolda 180 giderken videosu var .. 200 lük videoda var bulup yükleyeceğim selamlar

Yorumlarınız için tekrar tekrar teşekkür ediyorum...
Şu kar ve diğer videoların linklerini zahmet olmazsa bir kere daha yazar mısınız? :smiley:

http://www.youtube.com/watch?v=uJS-t7OMrTk&context=C4325eecADvjVQa1PpcFPl7m4BCSNVybFY6n7wqJpKNXir_clQwEg=

http://www.youtube.com/watch?v=0oUIaKfmdwo&context=C4ae4767ADvjVQa1PpcFPl7m4BCSNVyTUchGhIZHsfwX1q_J2M6fI=

http://www.youtube.com/watch?v=bsqX3VoM2Iw&context=C49bb2c7ADvjVQa1PpcFPl7m4BCSNVyd2am8dd29wGkLHsu87pch0=

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.