Solar Powerbank

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tahalotr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,778

tahalotr

İzcilikle başlayan ateş durmasın, artsın.
Yer
Pendik
Web
tahafirinci.tk
Merhabalar, ben kamplarda kullanacağım Solar powerbank arıyorum. Önerebilceğinizi 10.000 mah üzeri solar power banklar var mıdır?

Etiketler
Solar powerbank'ler (çok pahalı modeller dışında) güneş enerjisiyle tamamen dolması aylar sürebilecek birer illüzyon aslında. Normal powerbank almak daha mantıklı şayet bir haftadan uzun süre elektriksiz ortamlarda bulunmayacaksanız. Son zamanlarda çokça satılan solar powerbank'ler malesef güneş enerjisiyle çok çok uzun sürelerde doluyor. Mutlaka solar bir ürün kullanılacaksa da katlanır panel tavsiye ederim. Powerbank olmayıp sadece güneş ışığını elektriğe çevirir ve yanınızdaki aygıtları doldurur.

Size katılmıyorum.İki panel halinde güneş pilleri olan 3600mah lık bir adet Solar powerbank ünitem var.
Evde veya elektrik enerjisi olan bir ortamda bu üniteyi tamamen dolduruyorum.Telefonumda samsung 9060 aküsü 2100 mah yani teoride bu powerbank yani yedek akü telefonumun aküsünü sadece bir sefer doldurabilir ama telefonun aküsü yarıya düşünce bende hem telefonumu power banka bağlıyorum hemde powerbank ın solarlarını açıp onu güneş vasıtası ile dolu tutuyorum.Telefon dolunca ki hızla doluyor powerbankı güneşte tutmaya devam ediyorum.Böyle kullanım tarzı ile telefonumu her zaman dolu tutabildiğim gibi powerbankımda dolu durumda oluyor.
Ebay dan 20 kanada dolarına aldım.
Saygılar

Solar powerbank'ler (çok pahalı modeller dışında) güneş enerjisiyle tamamen dolması aylar sürebilecek birer illüzyon aslında. Normal powerbank almak daha mantıklı şayet bir haftadan uzun süre elektriksiz ortamlarda bulunmayacaksanız. Son zamanlarda çokça satılan solar powerbank'ler malesef güneş enerjisiyle çok çok uzun sürelerde doluyor. Mutlaka solar bir ürün kullanılacaksa da katlanır panel tavsiye ederim. Powerbank olmayıp sadece güneş ışığını elektriğe çevirir ve yanınızdaki aygıtları doldurur.
teşekkür ederim araştırmaya devam edeceğim

Size katılmıyorum.İki panel halinde güneş pilleri olan 3600mah lık bir adet Solar powerbank ünitem var.
Evde veya elektrik enerjisi olan bir ortamda bu üniteyi tamamen dolduruyorum.Telefonumda samsung 9060 aküsü 2100 mah yani teoride bu powerbank yani yedek akü telefonumun aküsünü sadece bir sefer doldurabilir ama telefonun aküsü yarıya düşünce bende hem telefonumu power banka bağlıyorum hemde powerbank ın solarlarını açıp onu güneş vasıtası ile dolu tutuyorum.Telefon dolunca ki hızla doluyor powerbankı güneşte tutmaya devam ediyorum.Böyle kullanım tarzı ile telefonumu her zaman dolu tutabildiğim gibi powerbankımda dolu durumda oluyor.
Ebay dan 20 kanada dolarına aldım.
Saygılar
konu hakkında yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim sizde linki var mı yada yardımcı olabilecek bir görseli?

Ali Ekspresi tavsiye ederim. 30000 Mah yazanlar genelde 8000-10000 Mah çıkıyor ama kullanışlı 23-24 nisanda Kapadokya gezisi yaptım telefon ve tableti rahat doldurdu. Bilginiz olsun.

Ben de benzer bir arayış içindeyim. Hem telefonu şarjı bitmesin diye esirgemekten, kapalı tutmaktan yoruldum hem de gps kullanamamaktan mağdurum. Bir tane ürün aldım, ama başta da söylendiği gibi birkaç gün boyunca doğrudan güneş ışığı altında kalmasına rağmen en küçük bir dolma emaresi göstermeyince aynen iade ettim. Şimdilerde GP'nin güneş panellerini gözüme kestiriyorum. Enerjiyi depolamaması bir dezavantaj gibi görünse de en azından sağlıklı bir şekilde çalıştığından emin olabiliyorsun. Doğrudan gün ışığına maruz kalmayıp gölgede bile olsa belirli düzeyde akımı cihazınıza aktarabiliyor.

Benim baktığım ürünle ilgili şöyle bir inceleme var: GP (GPFP5W5VVTR-2C1) 5V 4.5W Solar Panel Şarj Cihazı

Ancak enerjiyi depolayan bir ürün gerçekten güzel olurdu. Keşke üstte bahsedilen ürünün markası bilinse. Parası neyse verilir, getirtilir. Bu tarz, eli ayağı düzgün çalışan bir ürün cidden ihtiyaç.

Ben de benzer bir arayış içindeyim. Hem telefonu şarjı bitmesin diye esirgemekten, kapalı tutmaktan yoruldum hem de gps kullanamamaktan mağdurum. Bir tane ürün aldım, ama başta da söylendiği gibi birkaç gün boyunca doğrudan güneş ışığı altında kalmasına rağmen en küçük bir dolma emaresi göstermeyince aynen iade ettim. Şimdilerde GP'nin güneş panellerini gözüme kestiriyorum. Enerjiyi depolamaması bir dezavantaj gibi görünse de en azından sağlıklı bir şekilde çalıştığından emin olabiliyorsun. Doğrudan gün ışığına maruz kalmayıp gölgede bile olsa belirli düzeyde akımı cihazınıza aktarabiliyor.

Benim baktığım ürünle ilgili şöyle bir inceleme var: GP (GPFP5W5VVTR-2C1) 5V 4.5W Solar Panel Şarj Cihazı

Ancak enerjiyi depolayan bir ürün gerçekten güzel olurdu. Keşke üstte bahsedilen ürünün markası bilinse. Parası neyse verilir, getirtilir. Bu tarz, eli ayağı düzgün çalışan bir ürün cidden ihtiyaç.

Merhabalar bende solar panel bakıyordum, facebook da herhangi bir kamp sayfasında birisi aliexpress den soalr panel almış ve üründen gayet memnundu bende bunu üzerine o paneli sipariş ettim. linki = ÜRÜN

Merhabalar bende solar panel bakıyordum, facebook da herhangi bir kamp sayfasında birisi aliexpress den soalr panel almış ve üründen gayet memnundu bende bunu üzerine o paneli sipariş ettim. linki = ÜRÜN
Bende GP (GPFP5W5VVTR-2C1) 5V 4.5W Solar Panel Şarj Cihazı bu ürün ile sizin gösterdiğiniz ÜRÜN arasında kaldım. İlk başta sizinkisi gözüme çok güzel gözüktü ancak malesef pek güvenemedim. O yüzden GP'ye yöneldim. Siz o gördüğünüz kamp sayfasının linkini verebilir misiniz acaba birde oraya sorayım?
Ayrıca ürün size ulaştıysa telefonu kaç saatte doldurduğunu, kalitesini felan yazarmısınız?

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR