Solar Şarj Kontrol Cihazları Hakkında Genel Bilgiler

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,519

bulenttg

Bir zincir, en zayıf halkası kadar güçlüdür.
Mesajlar
406
Tepkime puanı
318
Yaş
58
Yer
İzmir
Telsiz Çağrı Kodu
TA3ATW
.
@Havensis , ürünlerinizin karavancılar için sevindirici olması yanında, foruma katılımınızın da bizlere faydalı olacağından şüphem yok.
Aynisini sizin için de umut ederim.

İzninizle benim de sorularım olacaktı..
* Ürünlerinizin ısı kompensasyonunu aküye kabloyla bağlı dış sensör olmadan, sadece içten yapmaları ideal ya da yeterli mi ?
* Ayrıca bu durumda akülerin oldukça yakınına konumlandırılmak zorunda olmaları, bu kapalı kasa ortamında ürün yaşamlarına ters etki eder mi ?
* Bu olası sorun daha fazla kapasite seçimiyle, atlatılabilir mi ?
* Panel/Regülatör kapasite oranı en az ne kadar olmalıdır ?


...
Şili’nin Atacama çölündeki radyo teleskopların montajını yapan gurubun mekatronik mühendisi olan Alman şefi, bizim en yakın arkadaşlarımızın oğlu.
Kendisi bana teleskoplarda Çin yerine Türk ürünlerini kullandıklarını söylemişti.
Yerli ürünleri kullanan Aselsan ve diğerlerinin başarılarından bahsetmem de gereksiz sanırım ?
Bu durumda sizin ürünlerinize de olumlu ön yargıyla yaklaşmam anlaşılır olmalı ?
Kısaca bu, romantik bir “Yerli Malı Yurdun Malı” yaklaşımı değil !

Başarı dileklerimle..
Yerli malı ürünler kullanmayı destekler ve isteriz.
Ancak devletin öncelikle bunu yapması gerektiğini düşünüyorum.


Sistem kurulumunda kullanılan ürünlerin markalarına baktığınızda teknik risklere girmeyi göze almamışlar.
 

Etiketler

Havensis

Ana Kamp
Mesajlar
34
Tepkime puanı
67
Yerli malı ürünler kullanmayı destekler ve isteriz.
Ancak devletin öncelikle bunu yapması gerektiğini düşünüyorum.


Sistem kurulumunda kullanılan ürünlerin markalarına baktığınızda teknik risklere girmeyi göze almamışlar.
Bu projenin ihalesi için bilgimiz oldu fakat üründe istenen IP sınıfı olarak ürün veremeyeceğimizi belirttik. Victron uluslararası piyasada kendini kanıtlamış seçim aslında oldukça doğru.

Devlet elinden gelen desteği bize sağlıyor hakkını yememek lazım. Kuruluş hikayemiz
 


bartek

Zirve
Mesajlar
2,504
Tepkime puanı
1,157
Aselsan Roketsan, Havelsan vb hep 1974 Amerikan ambargosu sayesinde kurulan devlet şirketleri. Siha yapanlar da Israil'in Heron larda bize sorun çıkartması sonucu destek gördüler devletten çok. Havensiz benzeri firmalar kendini kanıtlayınca ya da önemli bir projede artık olmuş denen kurumlarla işbirliği yaptıklarında her yere davet edilirler. 1974 yılından beri o anlayış var. Eğer iyi ürün yoksa devlet kurumları durumun önemine göre yabancı ürünleri isteyebiliyor. Örneğin Karayolları; Kışın yolu açık tutmak istiyorsa yerli üründen çok işine yarayacak ürün almak iser.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,544
Mesajlar
1,494,094
Kayıtlı Üye Sayımız
169,926
Kaydolan Son Üyemiz
Falconiron

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst