Son Yirmi Yılın En Büyük Düşü – Peru’nun Keşfi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan deapsea Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,069

deapsea

Ana Kamp
SON YİRMİ YILIN EN BÜYÜK DÜŞÜ GERÇEK OLUYOR – PERU’NUN KEŞFİ
Bu seyahatla ilgili detayları, nasıl büyük Peru depremine yakalandığımı, Macha Pichu'nun zirvesini, Nazca çizgilerini, Atacama çölünü, Titicaca gölünü ve daha bir çok hoşluğu blog'umdan okuyabilirsiniz

http://bulutlaradokunmak.blogspot.com/2013/05/peru-machu-pichu-son-yirmi-yln-dusu.html

Sevgilerle

Etiketler
Ynt: Son Yirmi Yılın En Büyük Düşü – Peru’nun Keşfi

Sevgili dostlar
Bu seyahatla ilgili hatıralarımda kalan bir kaç resmi paylaşmak istedim.

http://bulutlaradokunmak.blogspot.com.tr/2013/05/peru-machu-pichu-son-yirmi-yln-dusu.html

28489 114833568547688 4767311 n

28489 114834805214231 1073192 n

28489 114834811880897 6728395 n

28489 114834818547563 3707604 n

Şu uzaylıların yaptığı iddia edilen cetvel gibi kesilmiş herbiri 400-500 kilo çeken taşlardan yapılmış duvarları da bizim için fotoğraflarsınız artık, bir de yer altına inen sığınak benzeri tünelleri. Sanki birilerine tarih öncesi devirlerde nükleer sığınak lazım olmuş üşenmemiş yapmışlar, ben anlayamadım siz yakından bakın...

Selam
Bahsetmiş olduğunuz duvarlar Ollantaytambo'da. Resimlerini koyuyorum.
Yeraltını sığınaklarını bilmiyorum, ama dünyanın en esrarengiz yerlerinden biri olan Nazca çizgilerini görme şansına sahip oldum. Nazca'nın keşfediliş hikayesi de kendisi gibi ilginç. 1910’larda bölgenin topografyasını çıkarmak amacıyla buraya gelen pilotlar dev şekilleri (yüzlerce metre uzunluğunda örümcekler, kuşlar, maymunlar, astronotlar !!!) fark edince şaşkınlıktan küçük dillerini yutuyorlar. Burası, Paskalya adasıyla beraber dünyanın en ünlü twilight zone’u.

http://www.youtube.com/watch?v=V34lK5eCaRQ Sığınakları bu kanalda biryerde anlatıyordu ama tam olarak hangi videoydu hatırlamıyorum. İlginç videolar ama anlatılan herşeyi ciddiye almayın söylediklerini ispatlama çabasında değiller pek, bazıları ise açıkça saçma olabilir :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR