Sonunda Bende Defender'ıma Kavuştum....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Hmtatl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 73
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,659

Hmtatl

CARPE DİEM....MEMENTO MORİ....
Yer
ANTALYA
Arkadaşlar bende uzun zamandır hayalini kurduğum Defender'ıma kavuştum.Aracım 93 m
odel askeriyeden çıkma pick up tenteli ve aracımı çok seviyorum.Şuana kadar
- hidrolik direksiyon taktırdım
- 265 75 16 deestone mud clawer lastik taktım
-hi-jack aldım
-arka kısma alet,edevat ve malzemeleri koyabileceğim bir dolap yaptıracağım şimdilik bunlar ancak çok aramama rağmen tavan sepeti bulamıyorum ve yedek lastik arkada çok yer kaplıyor bulabileceğim bir yer varmı acaba?

Etiketler

İyi dilekleriniz için teşekkürler daha güzeli sizin olsun arkadaşlar ve resimler...
Arkadaşlar acaip sevdim Defender'ımı anlatamam
20151017 125819

20151017 125836

20151017 125852 2

Ve ilk gezim arkadaslar Ordu-Gölköy-Ulugöl oldu.Göl harika manzara muhtesem Orduya 80 km yolun cogunlugu asfalt ve resimler...

20151018 124356

20151018 114711

20151018 143312 1

hayırlı olsun aramıza hoşgeldiniz, güzel ve bol gezili günlerde kullanmanız dileği ile aracınızda ne tür motor mevcut acaba?

Birde barb_alone arkdaşımızın paylaştığı fotoda dikkat ederseniz tekerin ağırlığını taşıyan kollar sac olan üst çerçeve ve alttaki demir tamponun üstüne bağlanmış durumda yani direk aliminyum üzeri değil saca bağlı yükün %90 u, sizde benzer bir uygulama yapabilirsiniz. Birde neticede sizdeki kasa otokar tasarımı dolayısı ile orijinalinden biraz daha fazla sac kullanımı mevcut, doğru yapılırsa sıkıntı olmayacağı kanısındayım.

tekrardan hayırlı olsun keyifli sürüşler.
Alkım.

hayırlı olsun aramıza hoşgeldiniz, güzel ve bol gezili günlerde kullanmanız dileği ile aracınızda ne tür motor mevcut acaba?

Birde barb_alone arkdaşımızın paylaştığı fotoda dikkat ederseniz tekerin ağırlığını taşıyan kollar sac olan üst çerçeve ve alttaki demir tamponun üstüne bağlanmış durumda yani direk aliminyum üzeri değil saca bağlı yükün %90 u, sizde benzer bir uygulama yapabilirsiniz. Birde neticede sizdeki kasa otokar tasarımı dolayısı ile orijinalinden biraz daha fazla sac kullanımı mevcut, doğru yapılırsa sıkıntı olmayacağı kanısındayım.

tekrardan hayırlı olsun keyifli sürüşler.
Alkım.
Otokar olan araçlarda fazlamı saç var hangi kısımlarda benim araçta otokar

Erdal hocam yok yanlış anladınız yorumum 110 kapalıkasa için değil defenderın otokar üretimi pikap modeli içindi biliyorsunuz orijinal İngiliz pikaplar ile otokar üretimi pikapların arka kısımları arasında ciddi tasarım farkı var ve yanlışım yoksa otokar dizaynı olanların sac kullanım oranı normalinden daha fazla.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erdal hocam yok yanlış anladınız yorumum 110 kapalıkasa için değil defenderın otokar üretimi pikap modeli içindi biliyorsunuz orijinal İngiliz pikaplar ile otokar üretimi pikapların arka kısımları arasında ciddi tasarım farkı var ve yanlışım yoksa otokar dizaynı olanların sac kullanım oranı normalinden daha fazla.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim bir an korktum :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.