Sonunda Karavanda Tam Zamanlı Yaşama Hazırız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan semih10blk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,563

semih10blk

Ana Kamp
Yer
Bursa
Ve sonunda yuvamız hazır.🥳
Sadece bir kaç dokunuş kaldı.
İlk konaklamamızı Ericek Göleti'nde yaptık ve olumlu/olumsuz ilk tecrübelerimizi de edindik.

Yıllardır karavana dair bir isteğimiz vardı. Çok sonraydı. Bu isteği, hayali öne çekmemizi sağlayan iş hayatı, ülke koşulları falan tüm unsurlara teşekkür ederiz! Sayelerinde kendimize değer vermemiz gerektiğini, insanın biricik olduğunu hatırlamakla kalmayıp, hayalleri gelecekte değil de, günümüzde gerçekleştirmemiz gerektiğine ikna ettiler bizi!

Neyse, konumuza geri dönecek olursak, karavanımızın içi böyle şekillendi.
3 ay kadar araç aradık, bulamadık derken son bir umutla gidip Lüleburgaz'dan bulduk karavanımızı.

Genel olarak yüzde seksen bitmiş bir araçtı.
Kendimize uygun olacak şekilde kalanını şekillendirdik. Bir çok yerden, bir çok malzeme temin ettik. Buradan kargoların kurye çalışanlarına da teşekkür ederiz. Onlarca kargo getirdiler, hep güler yüzlüydüler ve yardımcı oldular.

Destek olmak, anılarımızı takip etmek isteyen olursa Instagram'da hesabımızı takip edebilir.(@semsevdi) Belki de yeni bir hesap ismini tavsiyelerinizle belirleyebiliriz.

Biraz daha yorulacağız.
Hala webasto ısıtıcımız yok. Bütçe dipte ve sanırım ilerleyen aylara kalacak. Fiyat almak, montaj yaptırmak falan derken bakalım nasıl çözümleceğiz onu da.

Yorduk yorulduk ama değdi.
Bu karavan artık, bizim tam zamanlı evimiz.
Nice güzel anlara, anılara.
14Ağustos2022
IMG 20220813 125756 610

IMG 20220813 125850 428

IMG 20220813 125855 143

IMG 20220813 125847 672

IMG 20220813 125901 137

IMG 20220813 125859 953

Son düzenleme:

.
Tüm keyifli günler sizlerin olsun Semih bey.. :smiley:

Bir sene sonra, tam zamanlı yaşamınızın muhasebesini de yazabilir miydiniz ?
Neler beklediğinizden zevkli,
neler beklediğiniz gibi ve
neler de beklediğinizden zorlu çıktı gibi..
Siz bizim gibi karavanla gönül eğlendirmiyor, onunla evleniyorsunuz. ;)
Bizlerin maval okuduğu böyle bir durum için forumda tek bir yazı bile yok !
Çok makbule geçerdi.. :smiley:

Son düzenleme:

.
Tüm keyifli günler sizlerin olsun Semih bey.. :smiley:

Bir sene sonra, tam zamanlı yaşamınızın muhasebesini de yazabilir miydiniz ?
Neler beklediğinizden zevkli,
neler beklediğiniz gibi ve
neler de beklediğinizden zorlu çıktı gibi..
Siz bizim gibi karavanla gönül eğlendirmiyor, onunla evleniyorsunuz. ;)
Bizlerin maval okuduğu böyle bir durum için forumda tek bir yazı bile yok !
Çok makbule geçerdi.. :smiley:
Teşekkür ederiz. 😊
Tabi, bununla ilgili blog, instagram, youtube hesabı gibi medya araçlarını kullanmaktan ziyade, bunun defterini de tutmayı düşünüyorum.
Aracın kendine ait olası sorunlar, maliyetler,
Karavana dair ek harcamalar ve olası arıza maliyetleri temel liste başı konular.
Beklentilere dair de aylık yazılar yazmayı düşünüyoruz. Zorlayan veya kolaylık sağlayan, ne beklerken ne bulduk gibisinden.
Mesela işlerimizden ayrıldık. Elde toplu para yok.
Gittiğimiz yerlerde çalışıp, belki ürünler al sat yapıp hayatta kalmaya çalışacağız.
Bunları yaşarken nelerle karşılaşacağız, notlarını tutmayı düşünüyoruz.

Evet, dün ilk yolculuğumuza çıktık. Ailelerden bağımsız olarak, bir tanıdığımıza, Yeni Foça'ya geldik.
İlk yolumuzda, ilk sorunu tespit ettik. Aracı şehir içinde kullandık ama fark etmedik.
Rampalar tırmanırken, hararet göstergesindeydi gözüm. Orta kısımda bulunan ibre, orta seviyeden hafif yukarı doğru yükseldi. Sonra bir anda yüksek seviyeye çıktı. Hemen kenara çekip, kontrol ettim kaput altını. Herhangi bir su atma vs olmaması sevindirdi ancak motor çok sıcak durumdaydı.
Yavaş ve doğru şekilde motor suyu kapağını açıp, kaynayan suyun dışarı çıkmasına izin verdim. Bir süre bekledik ve su takviyesi sonrası harareti kontrol edip sorunsuz yola devam ettik.
Ve yine benim görüşüm, fanın çalışmadığı oldu. Aklıma gelen ilk şey ise fan müşürü arızası idi. İzmir merkeze geçince gelecek usta tavsiyelerine göre araca baktırmayı düşünüyoruz.
Sizlerin tecrübe ettiği bir durum var mı fan açmama adına ya da hararete dair?

Evet, dün ilk yolculuğumuza çıktık. Ailelerden bağımsız olarak, bir tanıdığımıza, Yeni Foça'ya geldik.
İlk yolumuzda, ilk sorunu tespit ettik. Aracı şehir içinde kullandık ama fark etmedik.
Rampalar tırmanırken, hararet göstergesindeydi gözüm. Orta kısımda bulunan ibre, orta seviyeden hafif yukarı doğru yükseldi. Sonra bir anda yüksek seviyeye çıktı. Hemen kenara çekip, kontrol ettim kaput altını. Herhangi bir su atma vs olmaması sevindirdi ancak motor çok sıcak durumdaydı.
Yavaş ve doğru şekilde motor suyu kapağını açıp, kaynayan suyun dışarı çıkmasına izin verdim. Bir süre bekledik ve su takviyesi sonrası harareti kontrol edip sorunsuz yola devam ettik.
Ve yine benim görüşüm, fanın çalışmadığı oldu. Aklıma gelen ilk şey ise fan müşürü arızası idi. İzmir merkeze geçince gelecek usta tavsiyelerine göre araca baktırmayı düşünüyoruz.
Sizlerin tecrübe ettiği bir durum var mı fan açmama adına ya da hararete dair?
Su kaynıyorsa mutlaka sistemde bir sorun olduğu akla gelmeli diye düşünüyorum. Fan açmama bir neden olabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.