Sonunda Yağış Geliyor

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan queensland Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,701

queensland

.The redness of the sky at dawn.
Mesajlar
2,018
Tepkime Puanı
2
Yer
40° 52.0' 29° 07.0'

Yurdun kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı bulutlu, Edirne ve Kırklareli çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağişlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

Rüzgar, yurdun batı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak.

Uyarılar:

Rüzgar, yurdun batı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (soba zehirlenmeleri, deniz ulaşımındaki aksamalar v.b) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları isteniyor.

Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis beklendiğinden, başta sürücüler ve tarımsal faaliyette bulunan üreticiler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.
 

Etiketler
Hava Soğuyor!!Kar yağışlarının yarın, orta ve batı bölgelerde etkisini yitirmesi bekleniyor
Türkiye'nin orta ve kuzey bölgeleri, Sibirya üzerinden gelen yeni bir soğuk hava sisteminin etkisine girdi. Kar yağışları oluşturacak bu sistemin, özellikle Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'da hayatı olumsuz yönde etkilemesi bekleniyor.

Şiddetli yağış sonucu Çanakkale'nin Bayramiç ilçesine bağlı Bezirganlar köyünde dere taştı. Çok sayıda ev ahır ve tarım arazisi su altında kaldı.

Zonguldak'ta ise fırtına sebebiyle gemiler limana sığındı. Yalova ve Bursa'da da su baskınları oldu.

Bursa'da yağış kara dönüştü. Uludağ'da kar kalınlığı 1 metreye ulaştı.

Bolu Dağı'nda kar yağışı ulaşımda aksamalara sebep oluyor.

Sabah saatlerinde bir TIR'ın kayması sonucu bir saat kapanan Bolu Dağı tüneli, buzlanma yüzünden bazı araçların kayması nedeniyle tekrar araç trafiğine kapatıldı.

Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu

Kar yağışlarının yarın, orta ve batı bölgelerde etkisini yitirmesi bekleniyor. Ancak meteoroloji uzmanlarına göre bu durum uzun sürmeyecek. Salı günü, Sibirya üzerinden yeni bir soğuk hava dalgası gelecek.

Kar yağışlarının, özellikle Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu'da etkili olacağı tahmin ediliyor.

Buzlanma tehlikesine karşı uyarı

Kar yağışı beklenen bölgelerde, sıcaklığın gündüz saatlerinde de sıfırın altında kalacağı belirtiliyor. Yetkililer, buzlanma tehlikesine karşı uyarıyor.

Marmara Bölgesi'nde ise salı günü beklenen soğuk hava sistemi ile birlikte sıcaklıkların düşeceği, ancak yağış beklenmediği belirtiliyor.
 

Sonunda Yağış Geliyor * 22 Mart 2007


Marmaranın batısı, kıyı Ege, batı Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Adana, Ağrı ve Iğdır çevreleri yağışlı geçecek.

Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Ağrı çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Sıcaklık değerleri, kuzey ve doğu kesimlerde 2 ile 4 derece artacak, diğer kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, yurt genelinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta, zamanla batı kesimlerde kuvvetli olarak esecek.

Meteorolojik uyarılar!

* Sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.

* Doğu Karadenizin iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda olası çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekiyor.

* Batı kesimlerde rüzgarın lodosdan kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.
 


Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,222
Mesajlar
1,515,515
Kayıtlı Üye Sayımız
171,854
Kaydolan Son Üyemiz
vizyon karavan

SON KONULARGeri
Üst