Sorento Almak İstiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Adrianotom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 188,496

Adrianotom

Kamp I
Yer
İzmir
30000İLE35000 tl Arası bir sorento alma niyetim var.bu fiyata km ler 150000 civarlarında oluyor. tabi oynanmamışsa :/ sizce alınır mı ?
Bu km lerde ağır bakım ihtiyacı olurmu.
Bazı forumlarda 2006 model ve üstü olsun diyor.acaba 2005 model sorunlu yada eksik bişeyleri mi var.
Birde bütçem 140 bg lik modellere yetiyor 170bg malesef olmayacak gibi.
2 tonluk bu araç için 140 bg nasıldır.benim gibi 1200kg 90bg lik duster kullanan için motor ağır yavaş gelirmi.Şahsen mevcut arabam rampa bayır düz yol nedir bilmez basar geçer ??

EN ÖNEMLİSİ NELERE DİKKAT ETMELİYİM !!!

bu foruma en son ekim 2013de girilmiş sanırım umarım cvp yazan olur.

herkeze keyifli günler...

Etiketler
Ynt: Sorento Almak İstiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim

2006 üstü olsun denilmesinin nedeni beygir farkından daha çok, 2007'de üretilen modellerde ESP bulunmasıdır. 2007'ye kadar olan modellerde ESP olmadığından kullananlar virajlarda fazla savrulmasından şikayetçiler.
Aracı kullananlar daha net bir cevap verirler sanırım.

2006 model yakıt ve denge çubuğu ile ESP olmamasından ötürü pek tavsiye edilmiyor, 2007 ve üzerine olan modellerden seçmenizde yarar var. Aldığınız zaman 2. eldede güçlü olsun derseniz özellikle 2007 model kazasız bir XForce bulursanız kaçırmayın derim ESP denge çubuğu ekipmanları ile güzel bir yol tutuş sağlıyor bunun yanında 170 HP motor gerçekten çok az yakıyor, yakın arkadaşımda 2.0 Dizel Captivasının motoru daha küçük ve güçsüz olmasına rağmen 2.5 Dizel 170hp Sorento XForce daha az yakıyor ve çok daha iyi gidiyor. Bir farklılığıda 2006 model ve altı modellerdeki şanzuman eski tip, 2007 ve üzeri modellerde şanzumanda motorla birlikte yenilenmiş olup yeni tip şanzuman daha çok vitese sahip ve testlerde motorla yeni şanzumanın daha uyumlu çalıştığını söylüyorlar şöyle söyliyim triptronicte gayet net vites değişimleri yapabiliyor.

Road armor arkadasimizin da dedigi gibi yakit ve drnge cubugu da önemli ancak 2006 kullanicisi olarak aracdan ciddi derecede memnun oldugumu belirtmek isterim... araciniz bakimli olduktan sonra yakit sadece 100kmde 1 lt farkettiriyor 2007 model ile...

bence motora bakmak lazım. kia dizelleri özellikle eski modeller üst kapakta problem yapabiliyorlar. starex gibi birebir takip ettiğim gayet iyi kullnılmış şirket araçlarımızda başımıza geldi. durup duruken mikro çatlaklar oluşuyor. düzgün tamir edilmez ise birtürlü ayarları tutmuyor. genel olarak bilmediğiniz tanımadığınız dizel araçları almamak gerekir bana göre.

aldığım aracın hararet göstergesi bozuk. göstergeyi komple değiştirmek gerekiyormuş. çıkma 2. el olanlar güvenilir olur mu? bozuk olup olmadığını nereden teyıt edebilirim.

sorento , mevcut aracınız olan dustera göre çok çok daha donanımlı , geniş ve daha iyi.
140 bg sorento ile 90 bglik duster hemen hemen aynı güç ve torkta. hatta hafif oldugu için duster , çok daha hızlı kaçar . ama duster donanımsız bi araç.
170likleri almayacağınız için 140lardan bahsediyorum : belli kronik aman aman bi olayı yok.
fren yaparken öne yığiılmayı biraz fazla hissedersiniz. arazide iyidir. 4x4 high ve low seçenekleri de var. yedek parçası çok çok ucuz. piyasası en yaygın suv.dur

Bir iki ilavede bulunayım. 2006 model sorentoların otomatik şanzımanı 5 ileridir. 2006 öncesi 4 ileridir. 2006 model kullanıcısı olarak denge çubuğu ve arkada z rotlar vardır. sadece esp yoktur. 2006 öncesinde bildiğim kadarı ile arkada z rot yok.

Bir iki ilavede bulunayım. 2006 model sorentoların otomatik şanzımanı 5 ileridir. 2006 öncesi 4 ileridir. 2006 model kullanıcısı olarak denge çubuğu ve arkada z rotlar vardır. sadece esp yoktur. 2006 öncesinde bildiğim kadarı ile arkada z rot yok.
hocam yanlış bilgi bunlar düzelteyim izninle.
2005 ler 5 ileri oto. vitestir.
2005lerde yine , arkada z rot var.

Merhaba
Düzeltme için tşk. 2004-yada 2005 kullanıcısı bi arkadaş 1 yıl önce benim araçta arkada z rot yok demişti. belkide 2004 dür tam emin değilim.
Otomatik vites konusu ise bi ustamız 2006 yılına kadar sorentolar 4 ileri otomaik demişti.
Bu bilgilere istinaden yazdım. eğer siz 2005 kullanıyorsanız ve 5 ileri ise dediğiniz gibi 2005 ve daha eski modellerde 5 ileri olabilir. .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri