Ssangyong Actyon 4x2 Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaan2002 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 122
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,780
Ynt: Ssangyong Actyon 4x2 Hakkında

selimsarper' Alıntı:
Özellikle taşrada servise göre araç almak gerekebiliyor.
Yıllarca bölgedeki servisi en iyi olduğundan yerli araba kullandım.
SSangyongun istikrarsız bir durumu vardır
Geçen yıl tedarikçi firmalara borç takmış ve üretime bir süre ara vermişti fabrika.
Araç toplama bir araçtır ve ilerde parça temininde sorun yaşanabileceği gibi
Türkiyedeki distrübitörlük el değiştirebilir ya da sonlanabilir.
Ford veya Skodanın yanında 2. marka olarak bulunmaktadır. Geçmişte de ithalatına
uzun süre ara verilmişti. Musso ları hatırlayanlarınız vardır.
Selim

Bu kadar karamsar olmayın canım. 2009 sonu itibarıyle yollarda dolaşan ssangyong arac sayısı 6.000 e ulaşlmış durumda bu rakam 3 yılda ulaşılmış bir rakam. arazi tipi araçlarda çok da kolay yakalanabilecek bir rakam değil. (çok daha gözde olduğu düşünülen birçok aractan daha çok satmıştır) Bu kadar aracı dolaşan bir marka illaki piyasada kalacaktır. kaldı ki firma buyuk yataırmlar ve anlaşmalar yaparak guvenini oturmuştur. (ana firma) toplama denilen aracta motor ve şanzıman tamamen mercedes dizaynıdır(aynı motorların mercedeste de kullanıldığını biliyoruz) (mercedesin hisseleri bulunmaktadır yani bir anlamda ana ortaklardan birisidir) Bunların yanında servis elemanı yetiştirmek için kocaeli universitesine laboratuvar kumuştur (bir önceki mesajlarım şaka yollu dokundurmalar idi) butun bu arastırmalar sonunda satınalmaya karar verdiğimiz bir arac. bence gönül rahatlığı ile alınabilir. Kaldıki bir başka kore ürünü olan huyndai e göre oldukca ustun ozellikleri olan ve bir o kadar da fiyat avantajı olan bir aractır. (ben bayii felan değilim 6 aydır kullanıyorum periodik bakım dışında şuana kadar servis ihtiyacı olan bir arac olarak görünmüyor tabii cok derin offroad tecrubelerim olmadı ) , aşağıda serviste gecen olayın da 700 km olan bir aracaın kaputunun dahi açılmasına gerek duyulmadığı için magazinsel bir davranış olduğunu düşünüyorum. sahibi olan arkadaşımın içini ferah tutmasında fayda var.

Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Etiketler

bende 700 km deki biraracın kaputunun açılması konusunda siznle hem fikirim ancak sorun o değil beni oaraya çağırmışsınız benim de araç ile ilgili (kullanamadığım özellikleri)sorularımın olduğunu söylememe rağmen baştan savulmam yoksa ne bakımı olacak 700 km de hafta içi gel diyor bana ya ben zaten o kadar yol gelmişim ve bana randevu verdiğin 13.00 ille 14.oo saatleri arasında aracıma bakmak yerine benim sorularımı cevaplandırabilirdi her halde garibim kendisi de bilmiyorki başından savdı

kaan2002' Alıntı:
bende 700 km deki biraracın kaputunun açılması konusunda siznle hem fikirim ancak sorun o değil beni oaraya çağırmışsınız benim de araç ile ilgili (kullanamadığım özellikleri)sorularımın olduğunu söylememe rağmen baştan savulmam yoksa ne bakımı olacak 700 km de hafta içi gel diyor bana ya ben zaten o kadar yol gelmişim ve bana randevu verdiğin 13.00 ille 14.oo saatleri arasında aracıma bakmak yerine benim sorularımı cevaplandırabilirdi her halde garibim kendisi de bilmiyorki başından savdı
bu konuda haklısın. sahsuvaroğluna kucuk bir uyarı yazısı yaz bence. istanbulda 15 tane servis noktası vardı şuanda 2-3 tanesinin kapattırdılar. Kapanan bir servis anlattı bana : Başlangıçta piyasaya yoğun girmek için her isteyene bayilik ve servis hakkı verilirmiş. Sonra beceremeyenlerden bu hak alınır sağlam bayii ve servisler piyasada kalırmış. Nitekim kullanıcı olarak tatmin olmadığınız konularda bence bildirim yapmak gerek.
hatta bulunduğunuz bölgede kullanıcı sayısı çoksa oralara yakın yerlerde servis açılabilir. Bir de eğer aracta sorun yok da kullanım bilgisi için ihtiyacınız varsa Bayii lere de başvurabilirsiniz. (tabi size yakın başka bayi varsa)
Sağlıcakla kalın

kdb1960' Alıntı:
bu konuda haklısın. sahsuvaroğluna kucuk bir uyarı yazısı yaz bence. istanbulda 15 tane servis noktası vardı şuanda 2-3 tanesinin kapattırdılar. Kapanan bir servis anlattı bana : Başlangıçta piyasaya yoğun girmek için her isteyene bayilik ve servis hakkı verilirmiş. Sonra beceremeyenlerden bu hak alınır sağlam bayii ve servisler piyasada kalırmış. Nitekim kullanıcı olarak tatmin olmadığınız konularda bence bildirim yapmak gerek.
hatta bulunduğunuz bölgede kullanıcı sayısı çoksa oralara yakın yerlerde servis açılabilir. Bir de eğer aracta sorun yok da kullanım bilgisi için ihtiyacınız varsa Bayii lere de başvurabilirsiniz. (tabi size yakın başka bayi varsa)
Sağlıcakla kalın

kendimiz karıştıra karıştıra öğreneceğiz

1 HDC ÖZELLİĞİNİ NASIL KULLANACAĞIZ?

Kendi tahminim :örnek olarak youş aşağı inerken aracı frn ile 50 km hızına düşürünce HDC düğmesine basıp ayağımızı gazdan veya frenden çektiğimiz zaman devamlı kendisi 50 km hızdamı gidecek?

uzun süreden beri forma kimse girmemiş herkes aracını sattı da on dan mı formla ilgilenmiyor ;)

Arkadaşlar araç ile ilgili başımdan gecen 3 günlük bir olayı anlatıpbu konunun üstadlarından yardım bekliyorum

3 gün önca 4x2 actyon aracıma ailemi alarak gezintiye çıktım gittiğim yolda yıkuş aşağı olunca bende hani frene yüklenmeyeyim diye HDC düğmesine bastım bu düğmeye basar basmaz araç sanli 4 teker kilitlenmiş gibi 1 metre gidip kendi kendine 1 metre durdu (motor istop etmeden) tekrar bir metre gitti yine durdu baktım olacak gibi değil tekrar HDC düğmesine basarak HDC yi iptal ettim normal ayak freni ile yokuş aşağı indim baöyle kullunmakla balatalar sizde bilirsiniz kiçok çabuk aşınır o zaman bu aracın bu özelliğini ben mi kullanamadım yoksa benim aracındakindemi bir sorun var bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim

actyong ortalama 120 km hız ile bir depo mazotla şahirler arası kaç km gidiyor deneyen varmı acaba?

Geçen sene İstanbuldan Nevşehire sizin yazdığınız gibi ortalama 120 km.hızla 750 km. yol gittim ve daha çeyrek depo mazotum vardı.

bizdek o zaman fazla yakıyor galiba

15.4.2010 günü mersin malatya arası gittim 278 km otoban geri kalan 150 km ise duble yol bunun içerisinde ise çok azbir kısım tek yön toplam 428 km yolun uzunlıuğu depoyu fulledim içinde de mazot vardı biraz 180 tl ye doldu malatyada iseyarım deponun çok az altında ibre durmakta idi bu hali ile tekrar fulledim 150 liralık daha aldı toplam 330 tl lik mazot aldım 1030 km yol yaptım şu an tam çeyrek depo var arabada ne kadar yaktığını da anlayamadım ancak otabanda giderken ortlalama hızım 140 isi uzun süre 160 la gitiim 180 i vurduğumda oldu genelde 140 diyorum otoban dışındaki alanda ise 120 n,n altına pek düşmedim şehir içinde düşük vitesle yaklaşık olarak belki 50-60 km yapmışımdır araç 2010 model actiyon 4x2(sport değil) 2000 km de daha yakıtını hesaplarsak ortalama km ye ne kadar yakıyor ?

sizdekinin fazla yaktığını sanmıyorum.Aslında aynı modelde ve motorda olsa bile her araç sürücüsüne göre yakıt yakıyor.daha evvelki yazımda ortalama 120 km.hızla gittiğimi yazmıştım.şehir içi kullanımda ve otobanda süratli kullanımlarımda km.de 0,35 krş.civarında yakıyor.Tabi bu shell gtl.teknolojisi yakıt maliyeti.Anlayacağınız kadarıyla sabit bir yakıt maliyeti tutturmak çok zor.Araçların yakıt durumu ne derseniz azda yakmıyor,ağırlık ve gücüne rağmen çokda yakmıyor diyebilirim.Ayrıca unutmamak lazım aslan besliyorsan et vereceksin.:smiley:saygılarımla hayırlı,güvenli sürüşler dilerim.

arkadaşlar elinde 2010 model olup ta navigasyonu güncelleyen oldumu güncelledi işe nasıl güncelledinz saygılar

kdb1960' Alıntı:
Bu kadar karamsar olmayın canım. 2009 sonu itibarıyle yollarda dolaşan ssangyong arac sayısı 6.000 e ulaşlmış durumda bu rakam 3 yılda ulaşılmış bir rakam. arazi tipi araçlarda çok da kolay yakalanabilecek bir rakam değil. (çok daha gözde olduğu düşünülen birçok aractan daha çok satmıştır) Bu kadar aracı dolaşan bir marka illaki piyasada kalacaktır. kaldı ki firma buyuk yataırmlar ve anlaşmalar yaparak guvenini oturmuştur. (ana firma) toplama denilen aracta motor ve şanzıman tamamen mercedes dizaynıdır(aynı motorların mercedeste de kullanıldığını biliyoruz) (mercedesin hisseleri bulunmaktadır yani bir anlamda ana ortaklardan birisidir) Bunların yanında servis elemanı yetiştirmek için kocaeli universitesine laboratuvar kumuştur (bir önceki mesajlarım şaka yollu dokundurmalar idi) butun bu arastırmalar sonunda satınalmaya karar verdiğimiz bir arac. bence gönül rahatlığı ile alınabilir. Kaldıki bir başka kore ürünü olan huyndai e göre oldukca ustun ozellikleri olan ve bir o kadar da fiyat avantajı olan bir aractır. (ben bayii felan değilim 6 aydır kullanıyorum periodik bakım dışında şuana kadar servis ihtiyacı olan bir arac olarak görünmüyor tabii cok derin offroad tecrubelerim olmadı ) , aşağıda serviste gecen olayın da 700 km olan bir aracaın kaputunun dahi açılmasına gerek duyulmadığı için magazinsel bir davranış olduğunu düşünüyorum. sahibi olan arkadaşımın içini ferah tutmasında fayda var.

Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

farklı bir distribütor elinde kac adet satardı artık siz düşünün bu tür kotu reklamlar satışları nasıl etkiliyordur acaba bende bir ara düşünmüştüm ama duyduuklarım sonrasında baska bir markanın 2. elini almanın daha iyi olacağına emin oldum

aracın motorunun ve sanzumanın mercedes olması guzel ama hızmeti ve servisi cok önemli motor ve sanzumandanda önemlisi aldıgın hizmettir

kaan abi bizdede action sport 4*2 war bizim yıllık vergimiz 900 tl yani 6 aylık wergisi 450 tl zaten arabanın ilk bandrolunu aracı aldıgın yer oduyor. SAYGILARIMLA

araç bakım masrafı

arkadaşlar actyon 4x2 suv aracın bu gün itibari ile 5000 km si dolduğu için servise bakıma gittim benden 200 tl 5000 km bakım masrafı aldılar faturada yazanlar
1-7 lt yağ 120 tl
2-yağ filtresi 30 tl
3-işçilik 20 tl
4-kdv 30 tl (işçilik ve kdv tersi olabilir

sorun ne derseniz toplam 30 dakika sürmedi yağ değişimi filtre değişimi başka bir şey yapılmadı insan en azından 5000 km si dolan bir aracın vidalarını kontrol eder sağını solunu kontrol eder bu nasıl 5000 bakıma anlamadım kötü şahin in periyodik bakımlarındfa adamların bakmadığı vida kalmamıştı SSANGYONG ilk servis aşamasında benden 0 puan aldı bu mersin servisi diğer illerdeki servisler nasıl bilmiyorum ama garantisi dolduğu anda servismi bir daha töbeeeeeee

Ynt: araç bakım masrafı

kaan2002' Alıntı:
arkadaşlar actyon 4x2 suv aracın bu gün itibari ile 5000 km si dolduğu için servise bakıma gittim benden 200 tl 5000 km bakım masrafı aldılar faturada yazanlar
1-7 lt yağ 120 tl
2-yağ filtresi 30 tl
3-işçilik 20 tl
4-kdv 30 tl (işçilik ve kdv tersi olabilir

sorun ne derseniz toplam 30 dakika sürmedi yağ değişimi filtre değişimi başka bir şey yapılmadı insan en azından 5000 km si dolan bir aracın vidalarını kontrol eder sağını solunu kontrol eder bu nasıl 5000 bakıma anlamadım kötü şahin in periyodik bakımlarındfa adamların bakmadığı vida kalmamıştı SSANGYONG ilk servis aşamasında benden 0 puan aldı bu mersin servisi diğer illerdeki servisler nasıl bilmiyorum ama garantisi dolduğu anda servismi bir daha töbeeeeeee

şikayetinizin olup olmadığını sormuşlardır herhalde şayet sormadılarsa bu garip ayrıca 5bin km de genelde hiç bir arac bakıma gitmiyor diger markalarda bu 10 bin km baslamakta

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.