Ssangyong Actyon 4x2 Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaan2002 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 122
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,781
Ynt: araç bakım masrafı

alpino' Alıntı:
şikayetinizin olup olmadığını sormuşlardır herhalde şayet sormadılarsa bu garip ayrıca 5bin km de genelde hiç bir arac bakıma gitmiyor diger markalarda bu 10 bin km baslamakta

şikayetim olup olmadığını sormadılar zaten araçtan şikayetim de yoktur kullanma klavuzunda 5000-10000 de 1. ve 2.bakım diğer bakımların ise 10.000 kmde bir yaplılacağı yazıyor ama her ne hikmetse 5000 km bakım kuponunu bile doldurmadılar bu nasıl servis anlayıiı inan anlamadım ayrıca yağ ve filtre değişimini ben dışarda yaptırsam hesaPLADIM 120 tl tutuyor işçilik dahil bunlar 200 tl alıyor garantisi dolsun servismi bir daha töbeeee

Etiketler
Ynt: Ssangyong Actyon 4x2 Hakkında

5000bakımına bnm arac da girdi erzurum servisinde yaklasık bir ay önce bana da180civarı bir maliyet cıkarmıslardı.neyse ki 3yıllık bakım ücretlerini bayi hediye etmişti:Dşimdi de 10000bakımına girecek.burdaki servis gayet basarılıve itinalı calışıyorlar.

arkadaşlar bu sangyonglarda olan HDC özelliğini kullanan varmı varsa nasıl kullanıyorsunuz kitağçığında ve internette araştırdığım kadarı ile %10 eğimli inişlerde kullanlılması ve hızın 30 km altında olması gerekiyor diye öğrendim şehir içi önemli değil ama şehirler arası yollarda giderken HDC düğmesinin ışığının yanması mı gerekiyor yoksa yokuşa gelip durup hızı 30 km ye düşürüp ondan sonramı hareket etmemiz gerekiyor nasıl yapacaz bu işi ikincisi de ESP denşlen şey otomatik mi faaliyete geçiyor yoksa viraja gelince elle bizmi devreye sokacağız

merhaba arkadaşlar konu biraz actyon sınıfıyla ilgili ama servis ssanyong benim 4*2 actyon sports marka aracım var. tuzla ymy otomotıve goturuyodum bence gayet basarılı idi ancak suanda samsunda ikamet ediyorum burdaki servis için aynılarını söyleyemiyeceğim rezalet ötesi yani kısacası şehirden şehire servisten servise değişiyor. ayrıca yakıtla ilgili sorunuza ne kadar yardımcı olur bılmıyorum ama aracım 2010 half toptop bi depo ile uzun yolda gebze aliağa aiiağa gebze ve birazda gebzede gezerekten 1100 km yol yaptım ancak bunu yaparken arac 85 km hızın ustune hiç çıkmadı ancak otobanda hızlı daha tempolu surus yapıldıgında 160-170 km gıbı hızlarda araba 650-700 km arasını hıç geçemiyor. bugun samsun ankara arasında yola gıdıcem donusumde ne kadar yapacagını gene yazzarım tesekkurler iyi bayramlar

Servisler Türkiye genelinde yaygınlaşmasada sorunların nerede olursa olsun giderildiğini biliyorum.Samsunda halledilmeyen bir sorun olduysa tuzla merkeze bildirirseniz ilgileneceklerini sanıyorum.Rizeden dönüşümde gece saat 12 de aracım aniden gaz kesti ve sonrasında 90 km.nin üzerine çıkmadı.gece saat 12 de tuzla servis müdürü Turgay beyi aradım yarım saat geçmeden Samsun servisi aracıyla geldi ve sanayiye giderek çok kısa bir zaman içerisinde arızamı giderdiler.tabiki tuzla servisi gibi görkemli bir dükkan değildi zannedersem daha evvel kia servisi olan bir arkadaştı ama o saatte gelip sorunumu çözdüler Allah razı olsun.yakıt konusunda ise yazdığınız değerler doğrudur.bastığınız zaman 700 km.yi geçemezsiniz bir depoyla.bu ağırlıkta ve performansta olan bir araç için normal olduğunu düşünüyorum.uzun yolda 120 km. ortalama hızla 1000 km.yi bulabilirsiniz.ama hiçbir aracın sabit yakıt tüketimi yoktur.kullanıcısına ve süratine göre değişir.saygılar,hayırlı bayramlar ve kazasız sürüşler dilerim.

şükür' Alıntı:
merhaba arkadaşlar konu biraz actyon sınıfıyla ilgili ama servis ssanyong benim 4*2 actyon sports marka aracım var. tuzla ymy otomotıve goturuyodum bence gayet basarılı idi ancak suanda samsunda ikamet ediyorum burdaki servis için aynılarını söyleyemiyeceğim rezalet ötesi yani kısacası şehirden şehire servisten servise değişiyor. ayrıca yakıtla ilgili sorunuza ne kadar yardımcı olur bılmıyorum ama aracım 2010 half toptop bi depo ile uzun yolda gebze aliağa aiiağa gebze ve birazda gebzede gezerekten 1100 km yol yaptım ancak bunu yaparken arac 85 km hızın ustune hiç çıkmadı ancak otobanda hızlı daha tempolu surus yapıldıgında 160-170 km gıbı hızlarda araba 650-700 km arasını hıç geçemiyor. bugun samsun ankara arasında yola gıdıcem donusumde ne kadar yapacagını gene yazzarım tesekkurler iyi bayramlar
[/qu

50 liralık mazot ile 140.km hızda otobanda mersinden adanaya gittim klima açıktı benzin göstergesine gör vardığım yerde çeyreğe yakın yaktığını gördüm 80.km civarı gelirken aynı yol hız 100 geçmedi ibre yerinden oynamadı diyebilirim bu araçlasrda basınca çok yakıyor ama 100 geçme inan çok düşük yakıt var

tekrardan merhaba inş herkezin bayramı mutlu ve istediği gibi geçmiştir. bayram suresınceki seyahatimde gaza fazla basmamakla araç 100km hızı görmedi %90 şehir dısı 986 km yaptı ve sarı ışığı yandı. iyi bir deneme oldu ve araç beni memnun etti .actyon sportsla ilgili olarak araçta yol bılgısayarına ait dış sıcaklık haricinde herhangi bir özellik yok galibe değil mi? evet servisteki arkadaşların sıcaklığını gittiğimde bende gördüm ama ortam çok iyi değildi yetkili bir servis için daha önceden kia servisi imiş galiba hala öle idi .ewet araç 19000kmde artık yakında bir tercih yapıp ya bedava servis tuzla ama mazot yada samsun yetkili servis ucretli ama muhtemelen samsun olucak teşekkürler

arkadaşlar iki gün önce araç park halinde iken başka bir araç geri geriçıkarkan benim aracın sol ön farın altına vurdu benim aracın far altı kaportasında ceviz büyüklüğünde bir göçük oldu geri geri gelerek vuran reno kango da ise hiç bir şey olmadı renon kangonun kaportası bizim actyon dan kaliteli galiba 100 tl karşılığında servise götürüp göçük düzeltilip rutuş atıldı ama kafamda soru işareti oluştu ya normal bir çarpışma olsa idi aracın hali ne olurdu

her aracın kaportasının zayıf noktaları vardır zayıf değilde çarpma açılarına göre kaporta hasar durumu değişir bende geçen gün aracı çok dar bir yere sokarken dükkana dik yanaşmış olan kamyonetimin aynasına dik olarak yarım debriyaj durumun biraz çarptım küçük ceviz büyüklüğünde arka bagaj kapağında göçük meydana geldi ducatonun aynasına dik bir şekilde çarptığımdan ve hızsız olmama rağmen göçtü ve ducatomun aynasında çicik bile yoktu bu ducatonun plastik aynasının bizim aracımızın kaportasından sağlam olduğunu göstermez sizde geri çıkarken aynı şekilde kangooya çarpsaydınız ondada durum sizinkiyle aynı yada daha büyük olacaktı ...

2011 y9ılı vergileri ne olur 2010 model actyonlar için tahmin yürütecek arkadaş varmı

arkadaşlar öncelikle mrb diyorum herkese ve yalnış anlaşılmasın ama her agzı olan konuşmuş bilp bilmeden bende konışiyım o zaman

öncelikle vergi muhabbetinden başlarsak ;

actyon sports (kamyonet) ya kapalı kasa yada kapatmadıysanız acık kasa ruhsatta yazar şimdi kimse caz yapmasın bnım yatırdıgım vergı egerkı bana kıyak geçmiyorlarsa vergi dairesinden ve başbakan dan yada herhangi bi yerle akrabaglıgımda olmadıgından bir kıyak da soz konusu olamıyacagından vergi konusunda bol keseden yazan arkadaşlar benmı yalnış biliyorum yoksa benden mı yalnış para alıyorlar bilmiyorum amma benim verdigim vergi motorlu taşıtlar vergisinden de bakabilirsiniz 2000 cc lik vergi parası ne kadarsa ruhsatta kamyonet yazdıgından ki bu caddy lerde kango larda yada connettlerde de gecerli bildiği kadarıyla belirtilen vergi diliminin yarısını ödersiniz ! he şuda var normalde 0-3 yaş arası araclarda vergi diilimi bu yaş aralıgı doldugunda biraz azalır bu pick-up larda 0-5 yaş arasıdır.ikincisi ve bildigim ve bildigimin aksini ispatlayan kimse olmadıgı sürece yada aksini bulamadıgım surece soyledıklerımden emınımdir pick-up larda muayne her yıl yapılmak zorunda ...
devlet bana ruhsata kamyonet dıye yazıcak sonra jeep vergisi alıcak eee jeep gectıgı yerlerden ben gecersem ceza yıcem lutfen bunu göz onune alın boyle bir saçmalık yok ! koprü muhabbetinden bahsediyorum lutfen biraz daha bilinçli yazılar yazalım cunkü burada kayıtlı olan arkadaslarımızın dışında binlerce ziyaretçi gelıyor ve onlarıda yalnış bilgilendirmeyelim !

yakıt konusuna gelince ;
bende actyon sports 6 a/t(otomatik) şanzımanlı olan modeli var 18" jantlı versiyonu .benim aracıma ben 20" 45 yanak 265 taban lastik taktıgımda sehir içi karma kullanım zaman zaman agresif de olmak kaydı ile ortalama 600-650 veya 670 bu aralarda seyredıyordum(zaman zaman e-5 de kullandıgımda dur kalk olmadıgından km farkı ondan olsa gerek ;) ) lakin yaklaşık bir yıldı başımda bela dicem arabamı seviyorum ama bi müsibet dayandı beni arabadan sogutmak adına babam memlekete gidip dödükten sonra hortladı bu bir depo500-530-550 km yol yapar hale geldi ama bunun da sebebini galiba buldu ustamla bulduk anladı daha degişmedik o parçayı ama muhetmelen o deniliyor o parçada tork konvektörüymüş belirtileride beli bir devirde sankii arka aktarmadan dişli sesi ne benzettim ben ama dişlilerle alakası yok ;) buna benzetebildim simdi ;) bu ses zaman zaman arabanının sanki kendini zorla çektigi hissine kapılıyorsanız bı ustanıza yetkılı servıse goturun yoksa ustanız ben başka yerlede gıtmeme ragmen bagladılar aleti ee bunda bişey yok az ıcımden saymadım halen daha sınır olmaktayım sımdı ustam bunu anladı ve cözülcek inşallah bu sorunum ayrıca chip de taktırıcam inşallah araca 178 - 180 hp civari ve torku da 370- 380 arası olucak %10 da yakıt tasarrufu saglıyor tork un artmasından. bu hafta bunu hiisedicem inşallah birde arkadaslar yada araştıran arkadaşlar bu pick-up ın yol tutuşunu ve rahatlıgını verıcek hiç bir pick up turkıye sınırları ıcerınde bıldıgım kadarıyla yok anahtarına bahsine varım ;) objektif olabılecek arkadaslar dahılınde ve otomatik vites kullanımı genelde milletimiz cok yalnış kullanır otomatik vites akışına bırakılır kada bı tabırmı olr bılemıcem ama saknkı ayagınız altında yumurta varmışcasına o devır saatini gorceksınız 2000 devirde nasıl vites atıyor 80 -90 giderken devir saati 2000 devirlede seyrediyor oludgunu görünce anlıyacaksınız arabanın nasıl süzüldüğünü ve şunuda unutmamak lazım bindiğiniz arac yada aracım 2640 kg ruhsatta yazan tartma ımkanım olmadıgından ordakıne ınanıyorum yanı kısaca mazot agırlı ıle 2700 kılo ıcınde ınsan yokken ;) trafikte gemi kullandıgınız farkında olun :D bir geminin bir hyundai era kadar yakmasını beklemek cok komık olur ama bu aracın normalde sordklarım kadarıyla sehir içi ortalama 9 lt cıvarı asagı yukarı 290-350 krş arası ve aracı winter da kullanmayın yakıt fazla yakar ama getiri yaktıgı yakıt kadar yok ;) boyle bı arac dolmuşa bınılıp gıbı zırt pırt ehr yere gıtmk bı zaman sonra canınızı sıkabılır park sorunundan dolayı ama kıyaslamıyorum kesınlıkle ama q7 range rover bınenler de bu boylarda araclar bınıyorlar ;) boy olarak kıyaslıyorum onların zannetmıyorumkı istisnalar hariç park sıkıntından dert yanıcaklarını. kısaca hem cok keyıflı hem cok konforlu ve guvenlı bir arac ...

bu arada resmimiz gitmiş profilde nasıl resmi geri ekleyebiliriz arkadaşlar

kaan bey actyon sports kaportası size zayıf gelebilir ki şahsen çogu insanada öle geliyor ama şunu dikkatten kacırmayın darbeyi absorbe eden ve emen şase dir kaporta deil ve şase deyince actyon sports un şase sistemini araştırdıgınızda yada sorarsınız anlatırım inanınki sizi şaşırtacak derecede tatmin edectir bende kisaca söyliyim gene merdiven şeklinde 3 kademeli şase mevcud ;D cok mu kısa oldu birde kaza konusunda halen daha guvensizlik duyuyorsanız ncap testlerini izleyin ve yetmezse 1 ay once yaptıgım kazadan size fotolar gösteriyim ev ozellıkle far ve camurluk kısmına dogru ince fotolardanda anlarsınız benım carpıştıgım arac mercedes e200 bendeki hasarla ondaki sahar boyutuna bakmak ıstersenız yanı carpışma sonrası neler olmuş diye söyle bir bakın ufak bir kaza da deildi kazadan sonra utandın servise kaadar bu şekilde gitmekten çekici cagrdım ;;) halen daha yürüyordu makine RABBİM herkesi kazadan beladan korusun

154149 491349864616 597909616 5544465 2942881 n

Geçmiş olsun,bu arada şase hakkında söylediklerinize katılıyorum Hummer da kullanılan şase ile aynı diyorlar.

byedz kardeşim inan o resmi gördükten sonra sana hak verdim merfcedesteki hasara bakınca(mersedesin kaportasına sağlam derler) sangyong daha sağlam gibime geldi bu arada geçmiş olsun allah cana zarar vermesin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.