SSANGYONG KYRON XDI 2.0 4X4 AT YAKIT TÜKETİMİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan olcaykarakaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,557

olcaykarakaya

Yeni Dacia Duster Laureate 110 bg 4x4
Yer
İzmir
Bu gün fuarda Kyron'u inceleme şansı buldum. Aracı genel olarak çok beğendim. Özellikle bagaj hacmine bayıldım.
Bu araçta kafama takılan en önemli sorun (broşüründeki belirtilen ) şehir içi 100 km de 11,7 litre mazot harcaması.
Bu değer bana biraz çok geldi. Gerçekten bu kadar yakıyor mu bu araç ?

Etiketler
Ynt: SSANGYONG KYRON XDI 2.0 4X4 AT YAKIT TÜKETİMİ

bende de 2000 motor actyong suv var katalogda öyle yazıyor ama gerçekte daha az yakar
kendi tecrübemi söylüyorum
şehir içi 50 tl lik mazotla 140 km yaptı
şehirler arası 100 tl mazotla 404 km yaptı (otoban jız 100-110 arası)

kaan2002' Alıntı:
bende de 2000 motor actyong suv var katalogda öyle yazıyor ama gerçekte daha az yakar
kendi tecrübemi söylüyorum
şehir içi 50 tl lik mazotla 140 km yaptı
şehirler arası 100 tl mazotla 404 km yaptı (otoban jız 100-110 arası)

Motorinin 3,55 TL olduğu düşünülürse sizin aracınız şehir içerisinde 10 litre /100 km , şehirler arası yolda ise 6,9 litre/100 km yakmış.

Sizin aracınızın katolog verisi (A/T 4WD 2.0 )
Şehir içi (lt/100 km) 11,0
Şehir dışı (lt/100 km) 7,0
Karışık (lt/100 km) 8,5

Dediğiniz gibi şehir içerisinde 1 litre daha az yakmış.

şunuda eklemek istiyorum şehirler arası kullanımda araçta toplam 6 kişiydik ve bagaj ful dolu kilima açık vaziyette yolculuk yapıldı bunun da yakıtı ne kadar etkilediği az çok bellidir

kaan2002' Alıntı:
şunuda eklemek istiyorum şehirler arası kullanımda araçta toplam 6 kişiydik ve bagaj ful dolu kilima açık vaziyette yolculuk yapıldı bunun da yakıtı ne kadar etkilediği az çok bellidir
abi siteye göre zaten senin aracın max.hızı 163'ü geçmiyormuş:smiley:))
çogu aracın fabrika verilerine yaklaşılmıyorken yakıt konusunda
ssangyong'un fabrika verileri kullanıcıların verilerine ulaşamıyor:smiley:))

çok bencede, duster 100 km 'de şehir içi max: 7.8, şehir dışında 6 lt yakıyor..

SERKANEFE' Alıntı:
kyron: 2Ton 100km'de şehir içi:11.7,şehir dışı 7lt(2.0motor dizel)
duster(dizel):1294kg 100km'de şehiriçi:6,5,şehirdışı 5.3lt(1.5motor)
(benzinli):1250kg 100km'de şehiriçi:10.4,şehirdışı 7.0lt(1.6motor)
bence kyron kendi sınıfındaki araçlara göre en az yakandır,eger sizin aracınızla
karşılaştıracaksanız Ssangyong'un Korando modeli vardır;
korando:1700kg 100 km'de şehiriçi:7.9,şehirdışı 5.5lt(2.0motor dizel)
Kyron ile karşılaştılması gereken captiva,antara,crv,g.vitara,x-trail,rav4 v.b'leridir.
Şehiriçi suv'lar ile karşılastırırsanız elbette çok yakar.

Tabi sizlerinki daha buyukte kiyaslamak tabikide biraz abarti olur ancak 11lt gibi bir rakam bana cok geldi ayni siniftaki araclar bu rakamlarda yakiyor demek ki,cahilligimi maruz gorun.

dnz60' Alıntı:
abi siteye göre zaten senin aracın max.hızı 163'ü geçmiyormuş:smiley:))
çogu aracın fabrika verilerine yaklaşılmıyorken yakıt konusunda
ssangyong'un fabrika verileri kullanıcıların verilerine ulaşamıyor:smiley:))

km sayacında 220 yazıyor son ancak ben daha 220 hiç basmadım ama geçen yıl aracı 0 km aldıktan 2 ay sonra falan malatya ya bir yakınımın düğününe gittim otobanda (9 yaşında bir oğlum var o da hız meraklısı bana yalvardı baba araba 200 le gidelim diye ) ve aracın hız ibresi 200 ü gürdü yaklaşık bir 10 km kadar gittim sonra 160 km hızla devam etiim kısaca kataloğunda yazdığı maksimum hız 163 km yalan geldi bana ibre 200 e geldikten sonra her halde yalan değildir
(bu arada mazotu da içti resmen)

kaan2002' Alıntı:
km sayacında 220 yazıyor son ancak ben daha 220 hiç basmadım ama geçen yıl aracı 0 km aldıktan 2 ay sonra falan malatya ya bir yakınımın düğününe gittim otobanda (9 yaşında bir oğlum var o da hız meraklısı bana yalvardı baba araba 200 le gidelim diye ) ve aracın hız ibresi 200 ü gürdü yaklaşık bir 10 km kadar gittim sonra 160 km hızla devam etiim kısaca kataloğunda yazdığı maksimum hız 163 km yalan geldi bana ibre 200 e geldikten sonra her halde yalan değildir
(bu arada mazotu da içti resmen)

200 km bi rakam spor araçların alanı,onlar o süratlarda pek yakmıyorda, bizim araçlar içer yakıtı.

gerçi bir atasözü var ne kadar oturur bu konuya bilmem de yine de yazıyım dedim (aslan besliyorsan et vereceksin )diye bende aslan besldediğimi düşünüyorum konforu rahatlığı ve trafikte seyir halinde iken vaya araçpark halinde iken insanların aracın yaynından geçerken şöyle bir etrafını dolanması güzel duygular b,r kyron da rodius ta rekstona da bu al beni yok her ne kadar benim araçtan daha konforlu ve pahalı da olsa adamlar actyon a güzel biçim vermişler

Arkadaşlar selamlar.Bebek nedeniyle kullandığım 1.4 tsı seat leon bagaj vs yetersiz gelmeye başladı. aracımdan performans olarak çok memnunum. kyron aklımda olan bir model. yakıt olarak korandoya göre kyron biraz yüksek ama korando daha gösterişsiz duruyor. 2.0 dizel olmasına rağmen korando yakıt olarak çok iyi. ben arazide pek kullanmayacağım. sizce 4x2 mi almalı, yoksa olacaksa 4x4 mi olmalı. İkinci elde araç elde kalsın kimse istemez sizlerden ricam kyron 4x4 için ne dersiniz. bana konforlu ve rahat bir araç olarak görünüyor. sorunsuzluk adına kyron kullanıcıları ne der. Herkese saygılar

csurgeon' Alıntı:
Arkadaşlar selamlar.Bebek nedeniyle kullandığım 1.4 tsı seat leon bagaj vs yetersiz gelmeye başladı. aracımdan performans olarak çok memnunum. kyron aklımda olan bir model. yakıt olarak korandoya göre kyron biraz yüksek ama korando daha gösterişsiz duruyor. 2.0 dizel olmasına rağmen korando yakıt olarak çok iyi. ben arazide pek kullanmayacağım. sizce 4x2 mi almalı, yoksa olacaksa 4x4 mi olmalı. İkinci elde araç elde kalsın kimse istemez sizlerden ricam kyron 4x4 için ne dersiniz. bana konforlu ve rahat bir araç olarak görünüyor. sorunsuzluk adına kyron kullanıcıları ne der. Herkese saygılar

dacia duster 'da 4x2 ve 4x4 konfor olarak süspansiyonlarda büyük farklılıklar mevcut bu konforu çok etkiliyor ki 4x2 alıp 4x4 konforunu tadan ve aracını satın 4x4 alan insanlar mevcut dacia 'da, bu sizin söylediğiniz iki araç arasında bu farklılıklar olabilir, tavsiyem bi kaç bayiye gidip sormak, yada internetten sıkı bi şekilde araştırmak..

bu arac duster la mukayese olmaz ... yakıtı sehırler arası 140 160 suratle 9 lıtre yakıyor 100 km de agırlıgıda 2250 kg cıvarı vınc tampon alt korumalar vs ıle

ayrıca bu arac agır off road sartlarına mukemmel uyumlu motor sanzıman dıfransıyeller tek kelımeyle muazzam sasesını de unutmamak lazım ... 140 beygır tunungle 180 beygır bır arac ıcın son derece makul bır tuketım ...selamlar

sabri yucel' Alıntı:

bu arac duster la mukayese olmaz ... yakıtı sehırler arası 140 160 suratle 9 lıtre yakıyor 100 km de agırlıgıda 2250 kg cıvarı vınc tampon alt korumalar vs ıle

ayrıca bu arac agır off road sartlarına mukemmel uyumlu motor sanzıman dıfransıyeller tek kelımeyle muazzam sasesını de unutmamak lazım ... 140 beygır tunungle 180 beygır bır arac ıcın son derece makul bır tuketım ...selamlar

offroad'a uygun ama bu araçları alan kişilerin 10/1 'i offroad yapıyor, caddede kullanım için bu ekipmanlar fazla. Yoksa araca lafım yok .

merhaba konuyla alakası pek yok ama, 2009 kyronun yıllık vergisi ne kadar acaba?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri